TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Rozbita szajka przewożąca papierosy pociągiem z Kijowa
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 01.02.2019 15:13:13
zdjęcie ilustracyjne (foto: UZ)

Osiem osób podejrzanych o działanie w grupie przestępczej, zajmującej się przemytem papierosów z Ukrainy do Polski, zatrzymali funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Według ustaleń śledztwa, grupa przemyciła ponad 163 tys. paczek, o wartości ponad 2 mln zł. Przemyt znacznych ilości papierosów odbywał się przez kolejowe, polsko–ukraińskie przejście graniczne w Dorohusku. Papierosy były przemycane w skrytkach konstrukcyjnych wagonów, pociągu międzynarodowego relacji Kijów – Warszawa – poinformował w piątek rzecznik prasowy Komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej Dariusz Sienicki.

Według ustaleń śledztwa, po przekroczeniu granicy państwa, papierosy - spakowane w worki - były wyrzucane na trasie przejazdu pociągu i odbierane przez kolejne osoby. Jak ustalono w toku prowadzonego śledztwa, grupa przestępcza działała od października 2017 r. do marca 2018 r. W okresie tym, przemyciła papierosy w ilości nie mniejszej niż 163 390 paczek o wartości 2 248 083 zł – podał Sienicki.

Funkcjonariusze straży granicznej, na polecenie prokuratury, w 27 grudnia 2018 oraz 19 stycznia 2019 r. zatrzymali, na terenie woj. lubelskiego, w sumie osiem osób podejrzanych o przemyt papierosów. Są to obywatele Polski i Ukrainy. Troje z zatrzymanych usłyszało zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, pozostali - udziału w tej grupie. Wobec osób, którym prokuratura zarzuciła kierowanie grupą, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie - Ośrodek Zamiejscowy w Chełmie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ukraina
Kijów
Straż Graniczna
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....