TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Rozpoczęły się modernizacje Pendolino
InfoRail.pl - Opublikowano: 04.07.2017 06:10:04 1 komentarz
Rozpoczęły się modernizacje Pendolino

Koleje czeskie i jej spółka zależna DPO w czerwcu uruchomiły projekt modernizacji pociągów Pendolino.

W ciągu najbliższych siedmiu miesięcy zmiany, zwłaszcza we wnętrzach, przejdą wszystkie jednostki. W związku z modernizacją Pendolino w przyszłym tygodniu zostaną zastąpione przez przewoźnika dwie pary SC Pendolino pociągami kategorii InterCity.

"Remont Pendolino skupi się przede wszystkim na wnętrzach. Obejmie przedziały pasażerskie, toalety oraz bary. Jest to sprzęt, który po 12 latach intensywnej eksploatacji ma już oznaki zużycia" – wyjaśnia Miroslav Kupec, członek Zarządu CD. "Będziemy dodawać nowoczesne elementy, w które 12 lat temu nie były wyposażane pociągi. To systemy informacji pasażerskiej. W pociągu pojawi się też mały teatr dla dzieci, podobny do tego, jaki oferują Railjety" – dodał.

Mają zostać zamontowane także m.in. urządzenia do czyszczenia butów czy ładowarki USB. Ceske drahy odświeżając Pendolino chcą być bardziej konkurencyjne w stosunku do LeoExpress czy RegioJet. Pierwsze ze wspomnianych udogodnień można już spotkać w jednym ze składów. Przewoźnik zapowiada, że jeśli się sprawdzi w takie urządzenia wyposażone zostaną kolejne składy. Oprócz tego mają pojawić się ekrany LCD z informacją pasażerską. W 1. klasie siedzenia zyskają nową, skórzaną tapicerkę, wymienione zostaną też wykładziny (w obu klasach). Przewoźnik nie planuje natomiast, przynajmniej na razie, podniesienia prędkości pociągów Pendolino. Przypomnijmy, że w Czechach te składy mogą kursować z prędkością 160 km/h.

Przewoźnik przypomina, że jedna jednostka SC Pendolino nadal jest wyłączona po zderzeniu z polską ciężarówką.

"Ze względu na jednoczesną naprawę dwóch jednostek Pendolino dwa połączenia będą obsługiwane przez pociągi InterCity. Zapewniają one pasażerom odpowiedni komfort podróży, ponieważ zostaną zestawione ze modernizowanych wagonów z gniazdkami elektrycznymi. W wybranych wagonach będzie dostępne Wi-Fi. W składzie będzie też wagon barowy. Wierzę, że te zmiany pasażerowie przyjmą ze zrozumieniem. Pozwolą one ulepszyć jednostki Pendolino. Pierwszy zmodernizowany zestaw wyjedzie na trasy jeszcze w tym roku, mniej więcej w połowie września" - powiedział Michal Štěpán, członek Zarządu Kolei Czeskich, odpowiedzialny za transport pasażerski.

Koleje czeskie począwszy od 3 lipca zastępują, od poniedziałku do piątku oraz w niedziele, SC Pendolino nr 509 Praha hl.n. (13:37) - Ostrava hl.n. (16:38), SC 502 Pendolino Ostrava hl.n. (17:21) – Praha hl.n (20:22) oraz w sobotę pociąg SC Pendolino 511 Praha hl.n. (15:37) - Bohumin (18:48) i w niedzielę pociąg SC Pendolino 510 Bohumín (09:12) – Praha hl.n (12:22) pociągami kategorii InterCity.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ceske drahy
Pendolino
modernizacja
  • stoker – 04.07.2017

    Czy ten weekendowy pociąg Praha - Bohumin - Praha nie powinien kursować do Katowic albo nawet do Krakowa (po modernizacji linii). Jego godziny kursowania idealnie pasują pod takie uzupełnienie relacji.Wiem - chęć musiałaby być zarówno po stronie ĆD, jak i PKP-IC.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....