TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Rusza Gdański Badanie Ruchu, również pod kątem PKM
PAP - Opublikowano: 04.04.2016 13:34:37
Rusza Gdański Badanie Ruchu, również pod kątem PKM

Ruszają Gdańskie Badanie Ruchu 2016. Ankiety, które wypełni co najmniej 10 tysięcy osób oraz pomiary ruchu aut i liczby pasażerów w komunikacji miejskiej i kolejowej mają pozwolić samorządowi ocenić, gdzie i jak polepszyć komunikację, zbudować nową ulicę itp.

Przeprowadzanie ankiet i pomiarów, które złożą się na projekt pt. Gdańskie Badanie Ruchu 2016, rozpocznie się w tym tygodniu. Ich zakończenie planowane jest na połowę czerwca. Na zlecenie Biura Rozwoju Gdańska (BRG) przeprowadzi je prywatna firma.

Wiceprezydent Gdańska Wiesław Bielawski przypomniał, że w ostatnim czasie w Gdańsku oddano do użytku wiele inwestycji, w tym (we wrześniu ub.r.) Pomorską Kolej Metropolitalną, która m.in. dowozi pasażerów do gdańskiego lotniska.

"Chcemy sprawdzić, jak będą kształtowały się zachowania mieszkańców w kontekście m.in. tych nowych realizacji, a także zbadać szereg innych uwarunkowań, by w pełni świadomie kształtować dalej politykę transportową w mieście" - mówił Bielawski.

Z kolei dyrektor Biura Rozwoju Gdańska Edyta Damszel-Turek przypomniała, że trwają właśnie prace nad "Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Gdańska". "Musimy zbadać, jak zachowują się mieszkańcy, bo to będzie miało wpływ na rozwój układu komunikacyjnego w mieście, przebieg dróg itp." - powiedziała.

W ramach badań ankieterzy mają odwiedzić co najmniej 10 tysięcy wskazanych wcześniej drogą losowania gdańszczan i poprosić ich o wypełnienie ankiety, w której odpowiedzą m.in. jak często i z pomocą jakich pojazdów podróżują po mieście. Respondenci zostaną też zapytani o motywację takich, a nie innych wyborów. Ankieterzy będą odwiedzać gdańszczan popołudniami od środy do piątku oraz - przez cały dzień w soboty.

Tą samą ankietę chętni gdańszczanie będą też mogli wypełnić w internecie: zostanie ona zamieszczona na stronie internetowej firmy Via Vistula (www.viavistula.pl), której miasto zleciło wykonanie badania. "Im więcej ankiet zostanie wypełnionych, tym lepsze będziemy mieli rozeznanie w potrzebach gdańszczan i tym lepiej będziemy wiedzieć, jakie zmiany komunikacyjne w mieście wprowadzić" - poinformowała Damszel-Turek.

Aby zachęcić gdańszczan do udziału w ankiecie ogłoszono konkurs, w którym za udział w badaniu, można będzie wygrać elektryczny rower.

Równolegle z ankietami, w 124 punktach Gdańska badany będzie także ruch pojazdów, a w 135 punktach - przeprowadzane pomiary liczby pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej i kolejowej (w tym PKM oraz bardzo popularnej w Trójmieście Szybkiej Kolei Miejskiej).

Osobna ankieta ma zostać przeprowadzona na terenie gdańskiego portu lotniczego. Klienci linii lotniczych, odprowadzające je osoby a także pracownicy portu - w sumie w liczbie około tysiąca, mają odpowiedzieć na pytania związane z komunikacją między lotniskiem a miejscami ich zamieszania.

Przedstawicielka firmy, która przeprowadzi badania - Paulina Struska, poinformowała, że same badania potrwają do połowy czerwca. Ich wstępne wyniki mają być znane w połowie lipca, a ostateczne - w formie transportowego modelu symulacyjnego, mają zostać przygotowane do końca września.

Analizy podobne do ruszających właśnie Gdańskich Badań Ruchu 2016, przeprowadzano wcześniej w mieście dwukrotnie: w 1998 oraz 2009 roku.

Krakowska firma, która przeprowadzi tegoroczne badania, otrzyma za swoją pracę 550 tys. zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdańsk
PKM
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....