TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Ruszają linie dowozowe Kolei Małopolskich
InfoRail.pl - Opublikowano: 01.09.2017 11:18:41 6 komentarzy
Ruszają linie dowozowe Kolei Małopolskich (foto: UMWM)

Od dziś ruszają linie dowozowe Kolei Małopolskich do stacji Wieliczka. Połączenia będą obsługiwane Autosanami Solina przez firmę Mobilis.

W ramach kontraktu obsługiwane będą linie dowozowe do stacji Wieliczka Rynek-Kopalnia, które ułatwią dojazd do pociągów mieszkańcom gmin: Wieliczka, Gdów oraz Świątniki Górne. Na rozwiązaniu zyskają również turyści odwiedzający Kopalnię Soli "Wieliczka". Kontrakt obowiązuje od 1 września do końca grudnia 2017 roku.

W ramach umowy spółka Mobilis obsługuje łącznie 6 linii dowozowych Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej (B1, R1,D1, G1,G2, S1). Trzy pierwsze spośród wskazanych linii (do Byszyc, Raciborska i Dobranowic) już funkcjonują i zostaną rozbudowane. Trzy kolejne (do Gdowa i Świątnik Górnych) to nowe trasy. Liczba wozokilometrów planowanych do realizacji w ramach kontraktu wynosi 275.533,9. Wartość kontraktu wynosić będzie blisko 1,2 mln złotych, a planowany czas jego obowiązywania to cztery miesiące.

Kursy autobusów zostały odpowiednio skoordynowane z rozkładem jazdy pociągów obsługujących linię Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej SKA1: Kraków Lotnisko – Kraków Główny – Wieliczka Rynek Kopalnia. Dzięki temu pasażerowie bez problemu dotrą do pociągu. Na nowym rozwiązaniu skorzystają także turyści odwiedzający Kopalnię Soli "Wieliczka", do której w ubiegłym roku przybyła rekordowo wysoka liczba gości – ponad 1,5 mln osób. Wszystkie linie dowozowe obsługiwane są kompleksowo przez firmę Mobilis – od zapewnienia taboru, poprzez obsługę, czyli kierowców, aż po nadzór ruchu oraz przeglądy techniczne i bieżącą konserwację pojazdów.

Cieszymy się, że nasza oferta na obsługę sześciu linii dowozowych do stacji Wieliczka Rynek-Kopalnia została zaaprobowana przez Koleje Małopolskie. Kontrakt pozwoli na integrację różnych form transportu – autobusów i kolei, co jest istotne z punktu widzenia pasażerów – mieszkańców poszczególnych gmin i powiatów, jak i turystów. W ten sposób, w zakresie realizacji kontraktu, będziemy jako Mobilis, współtworzyć sieć publicznego transportu zbiorowego w województwie małopolskim – powiedział Paweł Paruch, Kierownik Zajezdni Kraków Mobilis Sp. z o.o.

Umowa obsługiwana będzie w oparciu o nasze doświadczenie, zasoby kadrowe i zaplecze techniczne w Krakowie. Jesteśmy dobrze przygotowani do rozpoczęcia wykonywania usług. Koncentrujemy się przy tym na spełnianiu wszystkich wymogów związanych z kontraktem oraz codziennym dostarczaniu pasażerom usług oczekiwanej jakości – dodał Paweł Paruch.

Kontrakt realizowany jest 7,7-metrowymi autobusami Autosan H7-20.07 Solina City. Ten sam tabor kursować będzie na wszystkich sześciu trasach, obsługiwanych na zlecenie Kolei Małopolskich i objętych kontraktem. Autobusy posiadają część niskopodłogową, tj. wejście do pojazdu bez schodów, oraz miejsce dla wózka dziecięcego lub inwalidzkiego, a także miejsca siedzące dostępne z niskiej podłogi. W każdym z pojazdów przewidziano łącznie 44 miejsca (siedzące i stojące) dla pasażerów. Wyposażone są w kierunkowe tablice świetlne, które będą wyświetlać nazwę linii oraz kierunek jazdy autobusu.

Uruchomienie kolejnych linii dowozowych, które w szybki i wygodni sposób pomogą mieszkańcom podkrakowskich gmin dostać się na stację kolejową w Wieliczce, to kolejny ukłon w stronę pasażerów, którzy wybierają Koleje Małopolskie. Chcemy im jeszcze bardziej ułatwić codzienne dojazdy do pracy czy na uczelnię, a przez to zachęcić tych jeszcze nieprzekonanych, że kolej w wydaniu małopolskim to usługi na najwyższym poziomie – podkreślił marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa.

Od 1 września do 31 grudnia 2017 autobusy obsługują trasy:

Wieliczka – Byszyce – Świątniki Górne,

Wieliczka – Dobranowice – Hucisko – Świątniki Górne,

Wieliczka – Raciborsko – Grajów - Świątniki Górne,

Węgrzce Wielkie – Wieliczka – Podstolice – Świątniki Górne

Szczegółowe rozkłady jazdy poszczególnych linii autobusowych (D1, R1, B1, S1, G1 i G2) są dostępne na stronie www.mobilis.pl.

Uruchomione dzisiaj autobusowe linie dowozowe to nie tylko wygodny, ale też najtańszy sposób na dostanie się ze swojej miejscowości do stacji Wieliczka Rynek Kopalnia. Już wiadomo, że cena biletu normalnego jednorazowego wyniesie 3,30 zł (ważność biletu: 2 godziny). Z ustawowymi zniżkami – jeszcze mniej.

Przygotowano też specjalną ofertę dla seniorów. Osoby, które ukończyły 60 lat, zapłacą tylko 2,30 zł (ważność biletu: 4 godziny). Dostępne będą również bilety miesięczne.

Oczywiście wszystkie bilety będzie można kupić w ramach systemu Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej. Pasażer może mieć go zapisanego na swojej karcie MKA lub w aplikacji mobilnej iMKA. Tradycyjne papierowe bilety będą z kolei sprzedawane u obsługi pociągów Kolei Małopolskich i poszczególnych autobusów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Małopolskie
Mobilis
Wieliczka
Małopolska
 • Kacper – 01.09.2017

  Super

 • sd – 01.09.2017

  Rębibusy w akcji

 • haha – 01.09.2017

  dojedzie to wgl?

 • Kacper – 01.09.2017

  Dojedzie ale ty nie dojedziesz

 • ehhh – 03.09.2017

  a podobno miały być hybrydy...

 • czatowiec – 04.09.2017

  Hybrydy to ma kupić Wieliczka na potrzeby swojej komunikacji miejskiej i swojego przewoźnika, a to dopiero później startuje i jeszcze wozy nie kupione ;)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....