TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Ruszył `pociąg do kultury` Berlin - Wrocław
UM WROCŁAW InfoRail - Opublikowano: 30.04.2016 21:52:30 3 komentarze
Ruszył `pociąg do kultury` Berlin - Wrocław (foto: UM Wrocław)

Pierwszy od blisko czterech lat pociąg z Berlina przyjechał do Wrocławia w sobotę 30 kwietnia. Jest to specjalny pociąg, który przywiózł turystów z Niemiec na weekendowe wydarzenia Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

? Pierwsi pasażerowie wysiedli na stacji Wrocław Główny o godz. 13.35. Planowo miała być to 13.05 jednak pojawiło się lekkie opóźnienie. Na szczęście nie popsuło ono humorów pasażerom.

Na czele delegacji przybyły Kathrin Schneider ? minister infrastruktury i planowania landu Brandenburgia i Hella Dunger Loeper ? sekretarz stanu ds. europejskich Berlina, reprezentantka Kraju Związkowego przy rządzie federalnym.

? Ponad 4 godziny podróży rozmawialiśmy o tym, że to połączenie powinno wrócić na stałe i to codziennie, a nie tylko w weekendy ? powiedziała podczas konferencji prasowej Kathrin Schneider.

? Cieszę się że tak wiele nas łączy. Europa, kultura i Stolica Europejskiej Kultury ? dodał Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

? Bardzo zależy nam na powrocie stałego połączenia kolejowego Berlina z Polską południową ? mówi Grzegorz Roman, doradca prezydenta Wrocławia do spraw transportu. ? I to jest dobra droga w tym kierunku.

Pociąg Berlin ? Wrocław będzie jeździć najszybszą trasą, jeszcze przedwojenną, z przystankami w Żaganiu i Żarach. Podróż potrwa cztery i pół godziny. Skład stanowią trzy niemieckie szynobusy, w których zmieści się 420 pasażerów. Pociąg będzie kursować do końca września. Bilet kosztuje 19 euro w jedną stronę. Pociąg wyjeżdża z Berlina o godz. 8.21, we Wrocławiu jest o godz. 13.03, z powrotem do Berlina wyjeżdża po godz. 19, na miejscu jest po północy.

? Pociąg finansują landy Brandenburgii i Berlina, a ich touroperatorem są Koleje Dolnośląskie. W sumie projekt kosztuje 300 tys. euro. Strona niemiecka przeznaczyła na ten projekt 200 tys. euro, Wrocław dołożył 30 tys. euro. Brakujące 70 tys. będzie pochodzić od strony niemieckiej ? mówi Grzegorz Roman.

W pociągu będą dostępne materiały o wydarzeniach we Wrocławiu w ramach ESK w języku niemieckim, będzie też catering złożony z dolnośląskich produktów.

? Pierwsze 420 biletów rozeszło się bardzo szybko ? mówi Grzegorz Roman.

? Niemieccy turyści są zainteresowani wydarzeniami ESK ? opowiada Arkadiusz Foerster, rzecznik Wrocławia 2016. ? Wiele wydarzeń jest też powiązanych z Niemcami, jak np. projekt Luneta, w którym w czasie rzeczywistym można zaglądać do Berlina, czy kadencja pisarza miejskiego Marko Martina.

Turyści, którzy przyjadą ?Pociągiem do kultury? będą mogli korzystać przez weekend z darmowej komunikacji miejskiej (na bilet kolejowy) i z roweru miejskiego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
Berlin
 • lukasznet – 01.05.2016

  "Pociąg wyjeżdża z Berlina o godz. 8.21, we Wrocławiu jest o godz. 13.03, z powrotem do Berlina wyjeżdża o godz. 16.30, na miejscu jest po północy."Dlaczego pociąg jedzie w jedną stronę 4,5 godziny, a w drugą 7,5? Nie ma gdzieś przypadkiem błędu?

 • @lukasznet – 01.05.2016

  Bzdury w artykule... Z powrotem 4,5h w sobote i 5h w niedziele.

 • damian – 03.05.2016

  A w niedzielę wiózł powietrze. W pierwszy dzień pociąg zapchały VIP-y, potem... frekwencja taka jak można się było spodziewać.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....