TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Ruszyła piąta edycja cyklu `Pociągiem w Łódzkie`
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 29.05.2017 00:10:32
Ruszyła piąta edycja cyklu `Pociągiem w Łódzkie`

Wycieczka do Łowicza i Bolimowskiego Parku Krajobrazowego zainaugurowała w sobotę piątą edycję cyklu "Pociągiem w Łódzkie". W te wakacje zaplanowano osiem bezpłatnych wypraw pociągiem przybliżających łodzianom najpiękniejsze zakątki regionu.

"Cykl +Pociągiem w Łódzkie+ rozpoczyna się w sobotę wycieczką do Łowicza. Ostatni będzie wyjazd 30 września do Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie będziemy obchodzić 800-lecie tego miasta. Pomiędzy tymi terminami proponujemy szereg wypadów do bardzo ciekawych - kulturowo i przyrodniczo - zakątków naszego województwa. W tym roku będziemy w Zduńskiej Woli, Opocznie, Radomsku, Piotrkowie Trybunalskim, Łasku, Łęczycy i Łowiczu" - poinformowała dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki w łódzkim Urzędzie Marszałkowskim Barbara Woźniak.

Ze względu na bardzo duże zainteresowanie wycieczkami, w tym roku organizatorzy wprowadzili zmiany w ich organizacji - uczestnicy po przyjeździe pociągiem na miejsce będą mogli dołączyć do jednej z dwóch grup - gdy jedna będzie zwiedzała interesujące obiekty kulturowe i historyczne w miastach, druga dwoma autokarami przemieści się na teren parku krajobrazowego. Potem nastąpi zmiana.

"W trakcie pierwszej wycieczki z miejscowości Joachimów wyruszymy na przepiękną przechadzkę wysoką skarpą nad Rawką aż do doliny Grabinki - śródleśnej rzeczki, gdzie projektujemy właśnie rezerwat przyrody. Będziemy podziwiać panoramę doliny Rawki z mokradłami, starorzeczami i łąkami, które o tej porze roku są najpiękniejsze. Kwitną na nich żółte jaskry, filetowa firmetka, niebieskie przetaczniki. Obiecujemy mnóstwo kolorów i wrażeń" - zaznaczył dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego Hieronim Andrzejewski.

Uczestnicy zwiedzą też jedno z najstarszych polskich miast - Łowicz, który może poszczycić się ponad stoma zabytkami. W programie znalazł się m.in. spacer po Starym Rynku i zwiedzanie renesansowej bazyliki z bogatym, barokowym wystrojem.

"Obsadę przewodnicką na wszystkich wycieczkach zapewnia Towarzystwo Przyjaciół Łodzi (TPŁ), bowiem bez przewodnika taka wycieczka byłaby tylko częściowo udana. Kto lubi podróżować, zwiedzi wiele interesujących zabytków" – dodał senator Ryszard Bonisławski, prezes TPŁ.

Wycieczkowicze będą mieli do przejścia ok. 7 km. Organizatorzy zachęcają do wykonywania w trakcie imprezy zdjęć przyrody i późniejszego udziału w konkursie fotograficznym. Na koniec wszyscy uczestnicy spotkają się na wspólnym, dwugodzinnym pikniku na łowickich Błoniach.

Jak zaznaczył Andrzejewski, w ciągu poprzednich czterech edycji na wycieczki pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej wybrało się ok. pięć tysięcy łodzian.

"Każdym pociągiem przybywa do nas ok. 160 osób - jako pracownik zespołu parków krajobrazowych muszę zaznaczyć, że bardzo nam ta przyjazna dla natury forma podróżowania odpowiada; wyobraźmy sobie, co działoby się, gdyby wszyscy ci ludzie chcieli przyjechać samochodami - nie służyłoby to przyrodzie" - dodał.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łódzkie
Łowicz
ŁKA
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....