TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Ruszyły prace na linii Szczytno-Ełk. Jest też dofinansowanie
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 12.04.2018 14:29:18
Ruszyły prace na linii Szczytno-Ełk. Jest też dofinansowanie

Za blisko 380 mln zł zostanie zmodernizowany 111-km odcinek linii kolejowej ze Szczytna do Ełku na Mazurach. W czwartek w Olsztynie podpisano umowę na dofinansowanie tej inwestycji kwotą ponad 212 mln zł z programu Polska Wschodnia.

Jak powiedział obecny przy podpisaniu umowy wiceminister inwestycji i rozwoju Adam Hamryszczak, jest to ważna i długo oczekiwana na Warmii i Mazurach inwestycja. Będzie ona stanowić uzupełnienie już zrealizowanej trasy z Olsztyna do Szczytna, dzięki czemu znacznie poprawi się dostępność południowo-wschodniej części województwa. "Nie bez znaczenia jest także połączenie tych terenów z lotniskiem w Szymanach" - dodał.

Wiceminister zaznaczył, że dzięki modernizacji linią kolejową nr 219 ze Szczytna do Ełku będzie się podróżować znacznie szybciej i bardziej komfortowo, przy zachowaniu norm bezpieczeństwa ruchu. Po poprawie paramentów technicznych dopuszczalna prędkość na tej linii zostanie podniesiona do 120 km na godz. dla pociągów pasażerskich i 80 km na godz. dla pociągów towarowych. Oznacza to skrócenie czasu przejazdu ze Szczytna do Ełku o odpowiednio 80 i 90 min.

Hamryszczak dodał, że na tej inwestycji skorzysta też biznes. Jak mówił, poprawi się dostępność transportowa terenów zlokalizowanych wzdłuż linii kolejowej, zwiększą się możliwości rozwoju lokalnych przedsiębiorców i szanse na nowych inwestorów.

"Nasza inwestycja usprawni dojazdy do pracy, a zwiększenie prędkości przewozowej pociągów towarowych ułatwi spedycję wytwarzanych wzdłuż linii produktów. Zachęcam lokalnych przedsiębiorców i potencjalnych inwestorów, aby już dziś uwzględnili ten fakt, planując swoje działania po 2020 r." - powiedział.

Według wiceministra podpisana w Olsztynie umowa jest siódmą, czyli przedostatnią z ośmiu planowanych infrastrukturalnych inwestycji kolejowych, które są finansowane z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Łączna ich wartość to ponad 2,3 mld zł, a kwota dofinansowania sięga 1,5 mld zł. Jak dodał, oznacza to blisko 540 km nowoczesnych torów, wraz z infrastrukturą towarzyszącą, która zagwarantuje bezpieczne, komfortowe i szybkie przewozy. "Wszystkie te inwestycje przybliżą nas ku celowi, czyli powstaniu Wschodniej Magistrali Kolejowej" - przypomniał.

Umowę o dofinansowaniu modernizacji linii Szczytno - Ełk podpisali: p.o. dyrektora Centrum Unijnych Projektów Transportowych Przemysław Gorgol i prezes PKP Polskie Linie Kolejowe Ireneusz Merchel.

Jak ocenił dyr. Gorgol, wsparcie inwestycji kolejowych z Programu Polska Wschodnia jest modelowe z punktu widzenia wykorzystania środków z UE. "Jesteśmy bardzo blisko poziomu 100 proc. pełnego wykorzystania alokacji w tym programie" - mówił.

Prezes Merchel poinformował, że rozpoczęto już prace na linii nr 219. Zostały one podzielone na dwa etapy; od marca do września będą prowadzone na odcinku Ełk - Pisz. Natomiast na odcinku Pisz - Szczytno remont potrwa od września 2018 r. do końca sierpnia 2019 r. W tym czasie pasażerom zapewniona będzie zastępcza komunikacja autobusowa.

W ramach modernizacji 111-km odcinka linii kolejowej Ełk - Szczytno zostaną wymienione tory, wyremontowane mosty i przepusty. Zmodernizowane będą cztery stacje: w Szczytnie, Drygałach, Spychowie i Piszu, oraz przebudowanych zostanie 14 przystanków. Lepsze będzie wyposażenie peronów. Będą tam zamontowane wiaty, nowe oświetlenie, wyraźne oznakowanie i czytelna informacja pasażerska. Remontu doczekają się także m.in. 102 przejazdy kolejowe.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Szczytno
Ełk

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....