TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Ruszyły przetargi na budowę Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 29.06.2017 15:52:02
Ruszyły przetargi na budowę Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej

Mieszkańcy Szczecina i okolic mają w 2022 pojechać Szczecińską Koleją Metropolitalną. PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły dwa przetargi na zaprojektowanie i modernizację linii kolejowych; w planach jest 40 przebudowanych stacji i krótszy czas przejazdu.

Przetargi obejmują m.in. przebudowę 40 stacji i przystanków kolejowych - podano w czwartek w komunikacie PKP Polskie Linie Kolejowe. Wszystkie będą miały monitoring, system informacji pasażerskiej i będą przystosowane do potrzeb osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Na linii Dolna Odra – Gryfino – Szczecin Główny zostaną zmodernizowane perony na stacjach: Gryfino, Daleszewo Gryfińskie Podjuchy i na przystanku Czepino. Powstaną także cztery nowe przystanki: Szczecin Dunikowo, Szczecin Trzebusz w pobliżu Specjalnej Strefie Ekonomicznej oraz Szczecin Żydowce i Szczecin Nad Odrą.

Na wszystkich liniach zostaną zmodernizowane obiekty inżynieryjne. Powstanie także lokalne centrum sterowania i będą zmodernizowane urządzenia sterowania ruchem. Z kolei na przejazdach będą zamontowane nowoczesne urządzenia zabezpieczenia i monitoring.

"Realizacja budowy Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej w pełni zintegruje transport publiczny, zarówno na terenie Szczecina, jak i okolicznych gminach usytuowanych w obrębie metropolii" - powiedział cytowany w komunikacie wiceminister infrastruktury i budownictwa Andrzej Bittel. "Ten projekt to przede wszystkim wyjście naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, którzy zyskają bardziej komfortowe warunki przejazdu. Pozwoli to na szerokie otwarcie możliwości rozwoju kolei w aglomeracji" - dodał.

"Szczecin jest kolejnym miastem, w którym zwiększy się dostęp do kolei" - powiedział Arnold Bresch z Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych. Jak dodał, "W tej perspektywie projekty, związane z poprawą infrastruktury kolejowej w aglomeracjach i miastach, PKP Polskie Linie Kolejowe realizują m.in. w Warszawie, Krakowie, Wałbrzychu i Gorzowie Wielkopolskim".

Budowa Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej obejmie większość linii kolejowych na terenie Szczecińskiego Okręgu Metropolitalnego. Prace prowadzone będą m.in. na odcinku linii kolejowej Stargard – Szczecin Główny wraz z odcinkiem linii Stargard – Stargard Kluczewo, na odcinku linii Dolna Odra – Gryfino – Szczecin Główny oraz na odcinku Szczecin Główny – Police – Trzebież wraz z odgałęzieniem do Osiedla Police Chemik.

Szczecińska Kolej Metropolitalna ma w przyszłości połączyć: Szczecin, Police, Stargard, Gryfino i Goleniów. Szybka kolej miejska będzie wykorzystywała istniejące tory kolejowe i stacje.

Podpisanie umowy z wykonawcą planowane jest w pierwszym kwartale 2018 r., a roboty budowlane będą prowadzone w latach 2018-2022 - powiedział PAP rzecznik prasowy PKP Polskich Linii Kolejowych Mirosław Siemieniec. Natomiast zakończenie inwestycji jest planowane w 2022 r.

Szacunkowa wartość dwóch ogłoszonych przetargów na budowę Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej to około 455 mln zł. Przedsięwzięcia finansowane są z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wartość dofinansowania unijnego stanowi 85 proc.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Szczecin
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....