TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Rynek z perspektywy Newagu, będzie oferta w przetargu PKP IC?
InfoRail.pl - Opublikowano: 20.11.2018 09:41:25
Rynek krajowy z perspektywy Newagu

Newag przedstawił informację nt. spodziewanych zamówień taborowych z rynku polskiego.

I tak w ciągu najbliższych miesięcy producent przewiduje następujące działania:

1. W segmencie elektrycznych zespołów trakcyjnych postępowania przetargowe, które obecnie są w trakcie to: dostawa pięciu (z opcją na kolejne 10) elektrycznych zespołów trakcyjnych dla Kolei Dolnośląskich, dostawa 12 elektrycznych zespołów trakcyjnych dla PKP Intercity, dostawa 4 czteroczłonowych pojazdów dla woj. małopolskiego oraz dostawa 8 trójczłonowych pojazdów dla woj. podkarpackiego.

Planowane jest także zgłoszenie do ogłoszonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju dialogu technicznego poprzedzającego ogłoszenie postępowania w sprawie wyboru wykonawców na opracowanie i dostawę konfigurowalnych elektrycznych zespołów trakcyjnych

2. W segmencie spalinowych zespołów, aktualnie trwające postępowania przetargowe to: dostawa 2 pojazdów dwuczłonowych dla woj. podkarpackiego oraz 6 pojazdów trójczłonowych dla Kolei Dolnośląskich.

3. W segmencie wagonów osobowych spodziewane jest ogłoszenie postępowania przetargowego na modernizację prawie 200 wagonów osobowych różnych typów dla PKP Intercity. Zgodnie z ogłoszoną przez przewoźnika strategią taborową przewiduje się także przetargi na dostawę ok. 145 nowych wagonów osobowych w ciągu kilku najbliższych lat.

4. W segmencie lokomotyw spalinowych NEWAG spodziewa się pozyskać kilka zamówień na modernizację kilku lokomotyw spalinowych SM42, SM48 od przewoźników prywatnych.

5. W segmencie lokomotyw elektrycznych kontynuowane będą rozmowy z przewoźnikami towarowymi zainteresowanymi zakupem lokomotyw zarówno sześcioosiowych (Dragon 2) jak i czteroosiowych (Griffin), ze szczególnym uwzględnieniem firm, które uzyskały dofinansowanie w konkursie CUPT związanym z transportem intermodalnym.

W każdym z segmentów Spółka będzie analizować wszystkie ogłoszone postępowania i będzie selektywnie do nich przystępować kierując się oczekiwaną możliwą marżą i wielkością wymaganych zasobów do zaangażowania.

Spółka podała także, że ceny strategicznych materiałów i komponentów nie będą miały istotnego wpływu na wyniki Grupy w roku 2018, gdyż wszystkie realizowane obecnie kontrakty mają zagwarantowane dostawy w oparciu o zawarte umowy w cenach stałych. Nie mniej jednak daje się zaobserwować wzrost cen tzw. części metalowych, co spowodowane jest wzrostem cen stali. Zawirowania handlowe na linii USA – Unia Europejska i USA – Chiny mogą wpłynąć na nowo zawierane kontrakty dostaw przy czym w związku z dynamiczną polityką USA, nie jest możliwe przewidzenie realnych skutków.

Najważniejsze wydarzenia III kwartału

12 lipca 2018 roku Newag zaprezentował w Żmigrodzie, w należącym do Instytutu Kolejnictwa Ośrodku Eksploatacji Toru Doświadczalnego, nową wersję lokomotywy elektrycznej Dragon 2. Zaprezentowany pojazd to pierwsza w Europie 6-osiowa lokomotywa elektryczna, w pełni zgodna z Technicznymi Specyfikacjami Interoperacyjności (TSI 2014) wyposażona w ETCS poziom 2. Została zaprojektowana do prowadzenia ciężkich składów towarowych. W lokomotywie zabudowano przekształtniki oparte na węgliku krzemu (SiC), zapewniające bezawaryjną pracę w wysokich temperaturach, zmniejszenie poziomu hałasu, ograniczenie strat energii o 50% oraz zmniejszenie rozmiarów i masy urządzeń o 60%.

7 września 2018 roku nastąpiło uroczyste przekazanie ostatniego elektrycznego zespołu trakcyjnego IMPULS wyprodukowanego dla województwa zachodniopomorskiego w ramach umowy z września 2016 roku. Urząd Marszałkowski dysponuje obecnie flotą 40 pojazdów Impuls (22 pojazdy typu 31WE-czteroczłonowe oraz 18 typu 36WEtrzyczłonowe), co sprawia że region ten posiada najwięcej nowoczesnych pojazdów Impuls ze wszystkich województw w Polsce. Łączna wartość dostarczonych pojazdów przekracza kwotę pół miliarda netto. Pierwsze trzy pojazdy w ramach zamówienia zostały dostarczone w maju 2017 roku, a realizacja kontraktu zakończyła się w sierpniu 2018 roku, dostawą ostatniego 27-go pojazdu. Jest to rekordowy czas dostawy, skrócony o ponad dwa lata przed terminem umownym.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Newag
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....