TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Samochód bez kierowcy na torach. SOK-iści zapobiegli zderzeniu z pociągiem
KG SOK - Opublikowano: 30.01.2020 09:15:32
Samochód bez kierowcy na torach. SOK-iści zapobiegli zderzeniu z pociągiem (foto: SOK)

Nieopodal stacji Szczecin Dąbie kierujący pojazdem marki Fiat Ducato utknął na torowisku. Tylko dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei nie doszło do zderzenia z nadjeżdżającym pociągiem.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj, 27 stycznia br. nieopodal stacji Szczecin Dąbie. Około godziny 22:40 patrolujący szlak kolejowy funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zauważyli jadący po torach samochód dostawczy marki Fiat Ducato. Z naprzeciwka zbliżał się pociąg osobowy relacji Piła Główna – Szczecin Główny.

Widząc nadciągające zagrożenie, funkcjonariusze SOK natychmiast podali latarką sygnał "STÓJ". Maszynista zareagował na sygnał, zatrzymując pociąg. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy SOK i maszynisty nie doszło do zderzenia pojazdu z nadjeżdżającym pociągiem.

Kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia, pozostawiając na torach auto, które uniemożliwiło przejazd pociągów. O godzinie 1:30 pracownicy pogotowia technicznego przesunęli auto na nieczynny tor, udrażniając ruch pociągów.

W trakcie dalszych czynności ustalono, że auto pochodziło z wypożyczalni samochodów. Dalsze czynności w sprawie, w tym ustalenie tożsamości sprawcy zdarzenia prowadzą funkcjonariusze z Komisariatu Policji Szczecin Dąbie.

Swoim działaniem sprawca zdarzenia spowodował realne zagrożenie dla zdrowia i życia własnego oraz obsługi pociągu i pasażerów . Tym razem na szczęście nie doszło do tragedii, nie mniej jednak w wyniku bezmyślnego działania kierującego pojazdem wystąpiły poważne utrudnienia w prowadzeniu ruchu pociągów. Do przewiezienia podróżnych, konieczne było uruchomienie zastępczej komunikacji autobusowej. W wyniku zdarzenia opóźnionych zostało 5 pociągów pasażerskich na ponad 400 minut i jeden pociąg towarowy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
SOK
torowisko
Szczecin
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....