TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Schody ruchome na stacji Poznań Główny już ruchome. Naprawa kosztowała 200 tys. zł
InfoRail.pl - Opublikowano: 24.03.2020 08:45:41 1 komentarz
Schody ruchome na stacji Poznań Główny już ruchome. Naprawa kosztowała 200 tys. zł

Schody ruchome zostały zamontowane w 2012 r. w ramach kompleksowej modernizacji dworca PKP Poznań Główny. Koszt zakupu i instalacji jednego ciągu schodów ruchomych wynosił około 600 000 zł.

I po kilku latach zepsuły się. Na tyle skutecznie, że zainteresowała się nimi posłanka Katarzyna Krętkowska. Na dworcu Poznań Główny od co najmniej półtora roku nie działają schody ruchome prowadzące z peronu pierwszego, czyli zarazem z poziomu głównego wjazdu/wejścia na dworzec z ul. Dworcowej, na poziom pierwszego piętra samego budynku nowego dworca i jego zaplecza: kas, toalet, lokali gastronomicznych i dojścia do pozostałych peronów. Schody ruchome są praktycznie nieczynne od tych wielu miesięcy, z małymi przerwami, gdy na krótko uruchomione psują się ponownie. Powoduje to duży kłopot dla podróżnych z walizkami, torbami, dla ludzi starszych i mniej sprawnych, skazywanych na dźwiganie bagażu w górę po stromych schodach lub na chodzenie w górę i w dół przez tunel znajdujący się na przeciwnym krańcu peronu pierwszego – napisała w interpelacji do Ministra Infrastruktury.

Jak się okazało schody ożyły. Czasowe wyłączenie schodów ruchomych od 1 stycznia 2020 r. na dworcu kolejowym Poznań Główny wynikało z konieczności wymiany zużytych stopni schodów. W dniu 28 lutego 2020 r. schody przeszły wymagane przez obowiązujące przepisy prawa badania Transportowego Dozoru Technicznego i zostały dopuszczone do użytkowania – poinformował wiceminister Andrzej Bittel.

I dodał, że dworzec Poznań Główny, według badań Urzędu Transportu Kolejowego, jest drugim dworcem pod względem liczby obsługiwanych pasażerów w Polsce. Dziennie obsługuje 53 tys. pasażerów, jednakże liczba korzystających jest jeszcze wyższa, gdyż lokalizacja dworca stanowi najdogodniejszy ciąg komunikacyjny dla mieszkańców sąsiednich dzielnic Poznania (Wilda, Grunwald). W związku z tym mogą występować chwilowe wyłączenia schodów związane z drobnymi usterkami spowodowanymi m.in. przez dostanie się niepożądanych elementów w grzebień schodów. W takich sytuacjach natychmiast wzywana jest firma serwisująca schody ruchome, która usuwa usterkę i przywraca schody do użytkowania.

Większość napraw polega na wymianie pojedynczych drobnych części zużywanych w toku bieżącej pracy i zużywania się materiałów. W zależności od rodzaju awarii koszt napraw oscyluje od kilkuset do maksymalnie kilku tysięcy złotych. Natomiast koszt naprawy polegającej na wymianie stopni schodów, przez którą były one unieruchomione od 1 stycznia br. wyniósł 208 363,17 zł netto.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
dworzec
Poznań
Andrzej Bittel
  • 66wg – 24.03.2020

    No niestety, to miasto już tak ma. Na Kaponierze również niektóre schody są od miesięcy zepsute.Tak na marginesie to p. (bez)radną informuję, iż do wwożenia bagażu są jeszcze 2 windy a nie schody ruchome.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....