TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Siemens dostarczy 56 pociągów dla Go-Ahead. Mireo i Desiro
- Opublikowano: 31.01.2019 12:45:34
Siemens dostarczy 56 pociągów dla Go-Ahead. Mireo i Desiro (wiz. Siemens)

Siemens Mobility dostarczy 56 regionalnych zespołów trakcyjnych dla przewoźnika Go-Ahead Verkehrsgesellschaft Deutschland, działającego w południowo-zachodniej Bawarii.

Zamówienie obejmuje 44 pociągi Mireo oraz 12 dwupiętrowych Desiro HC. Oba typy pociągów mogą być łączone ze sobą, co sprawia, że przewoźnik będzie w stanie skutecznie reagować na zmieniające się natężenie ruchu pasażerskiego. Zamówienie jest warte około 400 milionów euro. Pierwsze pociągi zaczną kursować w 2022 r.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy zacząć świadczyć usługi na sieci w okolicach Augsburga z wykorzystaniem pociągów Siemens Mobility. Stanowią one ważny element naszej działalności, mającej na celu zachęcenie większej liczby pasażerów do korzystania z transportu kolejowego - powiedział Stefan Krispin, szef Go-Ahead Verkehrsgesellschaft Deutschland

- To już kolejne zamówienie na nasze dwa pociągi regionalne na rynku krajowym. Po raz pierwszy dostarczymy przewoźnikowi pociągi obu typów, co stwarza możliwość łączenia ich w czasie służby. W ten sposób, zalety obu typów pociągów mogą być wykorzystane w najlepszym stopniu - powiedziała Sabrina Soussan, szefowa Siemens Mobility.

Pociągi będą kursowały na trasach między następującymi miastami: Ulm – Augsburg – Monachium - Würzburg – Ansbach – Treuchtlingen – Donauwörth, a także na trasie Aalen – Nördlingen – Donauwörth.

Pociąg Mireo oferuje 216 miejsc siedzących, a pociąg Desiro HC - 538. Reagując na rosnące zapotrzebowanie na tego typu transport, można zwiększyć możliwości transportowe poprzez łączenie składów (np. dwa składy Mireo podczepić do pociągu Desiro HC). W przypadku gdy i takie rozwiązanie jest niewystarczające, istnieje możliwość połączenia dwóch pociągów Desiro HC.

Przy każdym wejściu znajduje się przestrzeń wielofunkcyjna, która w pociągu Mireo pomieści 18, a w Desiro HD do 45 rowerów. Wszystkie pociągi są dostosowane do przewozu osób z niepełnosprawnością. W pociągach znajduje się specjalna winda, która gwarantuje pasażerom na wózkach łatwy dostęp do niskich peronów.

System informacji pasażerskiej pokazuje godziny przyjazdów i odjazdów, jak również połączenia wychodzące z danych stacji. Pociągi są wyposażone w specjalną powłokę na okna, znacznie wzmacniającą sygnał radiowy, co pozwala zarówno na swobodniejsze korzystanie z Internetu oraz wykonywanie rozmów telefonicznych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Siemens
Mireo
Desiro

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....