TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Skawina czeka na SKA
InfoRail.pl - Opublikowano: 15.05.2020 12:15:39
Skawina czeka na SKA (foto: UM Skawina)

Zakończył się remont zabytkowego dworca PKP w podkrakowskiej Skawinie. Oprócz funkcji kolejowej, budynek będzie też pełnił rolę kulturalną i społeczną. Jego otwarcie planowano w tym miesiącu, ale z powodu epidemii koronawirusa przesunięto na wakacje.

Jak poinformował w piątek rzecznik skawińskiego magistratu Marcin Kozielski, zabytkowy budynek dworcowy został gruntownie odnowiony zarówno na zewnątrz, jak i w środku.

"Jeszcze kilka lat temu dworzec był ruiną, teraz zyskał drugie życie. Nie jest on jedynie poczekalnią dla pasażerów, będzie pełnił także ważną rolę kulturalną i społeczną. Pojawi się tutaj nowa siedziba Miejskiej Biblioteki Publicznej, czytelnia, kawiarnia oraz punkt informacji pasażerskiej" - wskazał.

Obok dworca powstało Skawińskie Centrum Komunikacyjne, gdzie znajduje się pętla autobusowa, wiata dla 60 rowerów oraz parking park&ride dla 500 pojazdów.

Rzecznik podkreślił, że pomimo pandemii pozostałe inwestycje infrastrukturalne przygotowujące Skawinę do uruchomienia Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej w kierunku Krakowa nie zwalniają tempa.

"Skawina szykuje się do uruchomienia Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Pociąg ma stać się dla mieszkańców gminy szybkim +tramwajem+ do i z Krakowa, Wieliczki oraz innych najczęściej wybieranych miejscowości. Aby zachęcić mieszkańców do wybrania pociągu zamiast samochodu, magistrat zadbał o to, by stworzyć dogodne warunki dla pasażerów kolei" - ocenił Kozielski.

W ramach tych inwestycji w bliskim otoczeniu dworca powstają dwa przejścia podziemne, które są tworzone we współpracy z PKP Polskie Linie Kolejowe. Oba tunele połączą ten główny punkt przesiadkowy z okolicznymi dużymi zakładami pracy oraz często uczęszczanymi przez mieszkańców drogami. Przejścia podziemne powstaną jeszcze w tym roku.

Oba tunele zostaną połączone z 7-kilometrową siecią ciągów pieszo-rowerowych, które umożliwią przemieszczanie ekologicznymi środkami transportu. Budowa ścieżek w mieście Skawina dobiega już końca, w Radziszowie zakończy się jeszcze w tym roku.

Nad torami kolejowymi powstanie kładka łącząca os. Rzepnik z ul. Jagielnia. Będzie ona wyposażona w windę dla osób niepełnosprawnych.

Powstają także nowe stacje kolejowe, a te już istniejące są przebudowywane. Są to Skawina Jagielnia, Skawina Zachodnia, Podbory Skawińskie i Radziszów Centrum. Na mocy porozumienia gminy Skawina z PKP PLK powstaną także stacje: Rzozów Centrum oraz Wola Radziszowska Lipki, w ich okolicy pojawią się też nowe parkingi oraz drogi dojazdowe. Nowe inwestycje zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Skawina
SKA
dworzec
remont

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....