TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Skoda Vagonka dostarczy ezt-y na Łotwę
InfoRail.pl - Opublikowano: 30.07.2019 11:30:10 1 komentarz
Skoda Vagonka dostarczy ezt-y na Łotwę (wiz. Skoda)

Škoda Vagonka, członek grupy Škoda Transportation, został wskazany zwycięzca przetargu na dostawę pociągów elektrycznych dla łotewskich kolei państwowych (Pasažieru Vilciens).

Zamówienie dotyczy trzydziestu dwóch nowoczesnych pociągów jednopokładowych do transportu podmiejskiego, ich konserwacji, dostaw części zamiennych i szkoleń. Wartość tej umowy wynosi około 240 mln EUR.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Škoda Vagonka została ogłoszona zwycięzcą tego ważnego przetargu Pasažieru Vilciens. Po raz kolejny pokazaliśmy, że nasza firma oferuje najlepsze pod względem ekonomicznym i technicznym rozwiązania dla nowych i nowoczesnych pociągów. Nasze jednostki kursują już w Czechach, na Litwie, Ukrainie i Słowacji, a teraz pasażerowie na Łotwie również będą mogli z nich korzystać" - mówi Martin Bednarz, prezes Škoda Vagonka.

Škoda Vagonka najlepiej spełniła warunki przetargu i zaoferowała najlepszą cenę za eksploatację nowych pociągów przez 35 lat. W przetargu oceniano cenę samych pociągów elektrycznych, a także koszty ich konserwacji, zużycie energii przez cały okres ich eksploatacji. Škoda była również jedyną firmą, która oferowała pociągi dwutrakcyjne, co stanowiło znaczącą przewagę, z uwagi na trwającą elektryfikację torów na Łotwie.

Oprócz dostarczania pociągów, Škoda Vagonka chce również współpracować z lokalnymi firmami w celu uruchomienia pociągów i zapewnienia późniejszej obsługi i konserwacji przez cały cykl ich życia, który wynosi od 35 do 40 lat. Pociągi powinny być dostarczane stopniowo w latach 2022-2023.

Nowe pociągi elektryczne Škoda Vagonka zostaną zaprojektowane dla transportu podmiejskiego, do pracy na liniach o szerokości 1520 mm i napięciu zasilania 3 kV, z możliwością późniejszej konwersji na 25 kV. Pojazdy muszą wytrzymać warunki klimatyczne w zakresie od -40 ° C do + 40 ° C. Pojemność pasażerska będzie wynosić co najmniej 400 osób na miejscach siedzących i do 450 pasażerów na stojących. Maksymalna prędkość to 160 km/h.

Škoda Vagonka ma wieloletnie doświadczenie w produkcji pociągów do transportu pasażerskiego. Jej pociągi kursują codziennie w wielu krajach europejskich. W ciągu ostatnich 15 lat grupa Škoda Transportation dostarczyła swoim klientom około 150 pociągów elektrycznych do transportu podmiejskiego, regionalnego i międzyregionalnego. Grupa Škoda Transportation opracowuje i produkuje wszystkie kluczowe elementy pociągu, w tym elektryczne urządzenia trakcyjne, podwozia i systemy kontroli pojazdów. Grupa Škoda Transportation stosuje najnowocześniejszą technologię w celu zmniejszenia zużycia energii elektrycznej i obniżenia kosztów produkcji.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Skoda
Łotwa
ezt
przetarg
  • Kaszebe – 30.07.2019

    Albo sepsa? ; )))

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....