TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Śląska Kolej Aglomeracyjna straciła dofinansowanie, MIB potwierdza
InfoRail.pl - Opublikowano: 18.08.2017 10:07:24 3 komentarze
Śląska Kolej Aglomeracyjna straciła dofinansowanie, MIB potwierdza

Projekt "Prace na podstawowych ciągach pasażerskich (E 30 i E 65) na obszarze Śląska, etap I: linia E 65 na odcinku Będzin – Katowice – Tychy – Czechowice Dziedzice – Zebrzydowice" został zgłoszony do dofinansowania w ramach III konkursu CEF (Instrument "Łącząc Europę").

Jak poinformował Andrzej Bittel, Podsekretarz Stanu w MIB obejmował on swoim zakresem cały odcinek, jednakże ze względu na ograniczoną dostępność środków decyzją Komisji Europejskiej dofinansowanie zostało obniżone z wnioskowanej kwoty 3,2 mld zł do poziomu 380 mln zł, a tym samym zmniejszeniu musiał ulec jego zakres rzeczowy.

Ponadto w trakcie opracowywania dokumentacji projektowej dla przedmiotowego projektu Koleje Śląskie sp. z o.o. zdecydowały o przeniesieniu swojego zaplecza w rejon stacji Katowice. Należy zaznaczyć, że powyższy zamiar nie był zgłaszany podczas opracowywania studium wykonalności oraz koncepcji programowej dla odcinków Będzin – Katowice Szopienice Południowe (LOT "A") oraz Katowice Szopienice Południowe – Katowice – Katowice Piotrowice (LOT "A1"). Powstałe w wyniku powyższego konsekwencje eksploatacyjne wymuszają korektę projektu oraz konieczność pozyskania nowych lub zmiany obecnych decyzji administracyjnych (m.in. decyzji środowiskowej oraz pozwolenia na budowę). Mając na uwadze powyższe uwarunkowania, pozyskanie niezbędnych pozwoleń zakładane jest obecnie na 2019 r., a realizacja części projektu odnoszącej się do LOTów "A" i "A1" (obejmującej swoim zakresem Śląską Kolej Aglomeracyjną) planowana jest w kolejnej perspektywie finansowej UE tj. po 2021 r.

Bittel informuje, że mając na uwadze zarówno ograniczony poziom dofinansowania inwestycji ze środków UE, jak i stan przygotowania poszczególnych odcinków do realizacji, w ramach projektu CEF realizowane będą prace na odcinku: posterunek odgałęźny Most Wisła – Czechowice Dziedzice – Zabrzeg (LOT "C"). W zakresie części projektu obejmującej realizację odcinków: Tychy – posterunek odgałęźny Most Wisła (LOT "B") oraz Zabrzeg – Zebrzydowice – granica państwa (LOT "D") podejmowane będą działania w celu zabezpieczenia innych źródeł finansowania, co pozwoli na rozpoczęcie realizacji prac także na tych odcinkach. Pozyskanie pozwoleń na budowę dla lotów "B" i "D" jest przewidywane w III kwartale 2018 r.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MIB
PKP PLK
Śląskie
 • SkośnoOki_z_Zagłębia – 18.08.2017

  A to ciekawe że dało się podzielić modernizację trasy E65 na obszarze woj. śląskiego, to może da się podzielić na kolejne mniejsze kawałki i zrealizować w tej perspektywie odcinek Sosnowiec-Będziń

 • soad – 19.08.2017

  panie Bitel - Koleje Śląskie przejęły opuszczoną bazę PR zanim pański rząd skreślił inwestycję z listy podstawowej KPK. Prawda jest taka - wy tej inwestycji nie chcecie bo Macie pomysł na przeniesienie ruchu dalekobieżnego na trasę W-wa - Krk - Czechowice - Zebrzydowice z pominięciem Katowic!!!!!! To cała prawda i tylko prawda.

 • soad – 22.08.2017

  Mamy jeszcze jeden dowód na prymat polityki nad ekonomią.Tylko za to wszystko trzeba będzie słono zapłacić.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....