TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Śląskie kupuje 9. Elfa
UMWŚ - Opublikowano: 30.03.2011 15:48:38 3 komentarze
Śląskie kupuje 9. Elfa

W tym roku na tory województwa śląskiego wyruszy dodatkowy pociąg ELF. Dzisiaj Zarząd Województwa Śląskiego podpisał z bydgoską firmą Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz umowę na dostawę jednego pociągu typu ELF.


Zakup zostanie sfinansowany ze środków unijnych w ramach działania 7.2. Transport publiczny. Zakładał on dofinansowanie zakupu pięciu elektrycznych zespołów trakcyjnych. Wartość inwestycji to ok. 96,5 mln zł, w tej kwocie ok. 57,5 mln zł to środki unii europejskiej. Do tej pory z tej kwoty zrefinansowano koszty zakupu 4 pociągów typu Flirt, które wyruszyły na tory w 2008 roku. Zamówienie ELFA o wartości ok. 22,4 mln to ostatni etap realizacji unijnego projektu.
Nowy nabytek Samorządu Województwa to elektryczny zespół trakcyjny typu 22WE z rodziny ELF. Wykonawcą zespołu jest firma Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding.
Pojazd zostanie dostarczony do województwa śląskiego najprawdopodobniej w ciągu 31 dni od dnia podpisania umowy.


Tak jak pozostałe ELFY zamówiony pojazd składać się będzie z czterech członów tworzących jedną przestrzeń. Liczy ok. 200 miejsc siedzących. Może rozwinąć prędkość maksymalną 160 km/h. Pasażerowie podróżować będą w klimatyzowanych przedziałach. Pojazd jest przystosowany do przewożenia osób niepełnosprawnych. Posiada rampy ułatwiające wsiadanie i wysiadanie osobom na wózkach inwalidzkich, toalety przystosowane do ich potrzeb.
Przypominamy, do końca roku na torach województwa pojawi się zatem łącznie 9 ELFÓW. W grudniu 2009 roku Zarząd Województwa podpisał umowę na dostawę 8 tego typu pojazdów. Zostały one dofinansowane także z funduszy unijnych. Koszt zakupu to 187,4 mln zł, w tym ok. 108,8 mln zł to środki w ramach działania Transport Publiczny. Dostawa nowego taboru rozpocznie się najprawdopodobniej w kwietniu a zakończy w listopadzie.
Wszystkie dziewięć ELFÓW zostanie przekazanych spółce Koleje Śląskie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Elf
PESA
umowa
 • Damianek203@wp.pl – 30.03.2011

  I co? zostały one także dofinansowane z naszych pieniędzy a będą jeździć tylko Gliwice-Częstochowa a gdzie Cieszyn,Rybnik,Wisła od czasu do czasu. Potem ci z tych miast będą narzekać że na kolej idzie tyle kasy a żadnej poprawy nie widać? Mi już wmawiają że po naszych torach jeżdżą tylko EN57 bi innych składów nie widać na naszych torach.

 • anty-caf – 01.04.2011

  I co, już się Śląsk nie krzywi, że elf za ciężki ? Bo ostatnio dużo było czarnego PR'u w tym temacie.

 • sceptyk – 06.04.2011

  Jeden Elf! - co za sukces!! Ogólnie o sytuacji kolei było tu: http://inforail.pl/text.php?from=archive&id=39018 A Zestawów EN 57 w pogardzanym PRL-u wyprodukowano w latach 1961-1993 w ilości 1429 sztuk. Serdeczne pozdrow. dla prawdziwych miłośników kolejnictwa.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....