TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Śmiertelne potrącenie na Śląsku, GZM postuluje separację torów
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 01.03.2019 10:46:24
zdjęcie lustracyjne (foto: Wikipedia/Dexter2006, lic. CC BY-SA 3.0)

Do śmiertelnego potrącenia pieszego przez pociąg doszło w piątek rano na szlaku kolejowym Gliwice-Zabrze. To część głównego połączenia regionalnego S1 Gliwice – Katowice – Częstochowa oraz część międzynarodowej linii E 30. Pociągi kursujące tamtą trasą są opóźnione.

Jak wynika z informacji wojewódzkiego centrum zarządzania kryzysowego przy wojewodzie śląskim, do śmiertelnego potrącenia pieszego doszło krótko po godz. 6. rano. W efekcie na odcinku Gliwice – Zabrze powstały utrudnienia w ruchu kolejowym.

Rzeczniczka Kolei Śląskich Magdalena Iwańska przekazała PAP, że w związku z porannym zdarzeniem pociągi na linii S1 będą kursowały w piątek opóźnione.

Wiąże się to zarówno z silnym obciążeniem tej dwutorowej linii (w obecnym rozkładzie jazdy w szczycie pociągi kursują tam co 15 min.), jak i koniecznością przepuszczania przez pociągi regionalne połączeń o charakterze dalekobieżnym.

Jak wynikało z bieżących informacji samorządowego przewoźnikami podawanych ok. godz. 8., z powodu wypadku pociąg nr 40753 relacji Zawiercie 04:51 – Gliwice 06:06 nabrał na trasie dotąd ok. półtorej godziny opóźnienia - od stacji Zabrze.

Skład odjeżdżający jako pociąg nr 40612 relacji Gliwice 06:34 – Częstochowa 08:43 odjechał z opóźnieniem ok. 25 minut. Pociąg nr 40700 relacji Gliwice 06:51 – Dąbrowa Górnicza Ząbkowice 07:51 został odwołany na odcinku Gliwice – Katowice, a pociąg nr 40804 relacji Gliwice 7:36 – Katowice 8:05 został odwołany na całej trasie.

Z połączeń innych przewoźników, m.in. pociąg nr 4116 spółki PKP Intercity "Pilecki" z Raciborza do Warszawy, w rejonie Gliwic miał w piątek rano ok. 20 minut opóźnienia.

Funkcjonująca od ub. roku Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia w pozyskanym w ostatnich tygodniach opracowaniu dot. Kolei Metropolitalnej postuluje odseparowanie na głównych liniach kolejowych ruchu regionalnego od dalekobieżnego poprzez budowę dodatkowych torów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Gliwice
Zabrze
  • Wojciech Liberda – 01.03.2019

    Nie separację tylko dobudowanie dodatkowych torów aby nie blokować...

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....