TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Spotkanie przewoźników samorządowych, KD pochwaliły się nowym symulatorem
- Opublikowano: 26.04.2018 17:14:25 1 komentarz
Spotkanie przewoźników samorządowych, KD pochwaliły się nowym symulatorem (foto: KD)

W czwartek (25 kwietnia) w Legnicy odbyło się spotkanie przedstawicieli kolejowych spółek samorządowych, podczas którego zaprezentowano profesjonalny ośrodek szkolenia maszynistów w Kolejach Dolnośląskich.

Uczestnicy zwiedzili również m.in. nową halę serwisową pociągów KD. Spotkanie było bardzo dobrą okazją do przedstawienia bieżącej działalności Kolei Dolnośląskich, podsumowania osiągnięć Spółki na przestrzeni ostatnich lat oraz prezentacji procesów utrzymania taboru - uczestnicy mogli bardzo dokładnie przyjrzeć się nowej hali serwisowej. Kluczowe było jednak poinformowanie o rozpoczęciu procesu szkolenia nowych maszynistów, którzy korzystać będą z najnowocześniejszego w Polsce symulatora.

Z Kolei Dolnośląskich korzysta na co dzień coraz więcej mieszkańców naszego regionu oraz turystów. Musimy zatem stale się rozwijać, aby sprostać oczekiwaniom podróżnych. Dzięki ośrodkowi szkoleniowemu do zespołu KD już niebawem dołączą kolejni w pełni wyspecjalizowani maszyniści, którzy będą się przygotowywać na specjalnym symulatorze - wiernym odwzorowaniu pojazdu, który zapewnia realistyczne wrażenie prowadzenia pojazdu oraz ułatwia rozpoznawanie zagrożeń - mówił Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Kabina symulatora jest 1:1 kopią kabiny pełnowymiarowego pojazdu 45WE, wraz z kompletnym pulpitem, urządzeniami diagnostycznymi i oświetleniem. Będzie w pełni odtwarzać drgania, przyspieszenie, hamowanie, czy nawet wykolejenie. System wyświetlania obrazu został oparty o najwyższej jakości monitory Ultra HD (4K) zamontowane we wnękach okiennych kabiny. Jakość i dynamika obrazu umożliwią poczucie poruszania się prawdziwym pojazdem i znacznie ułatwią prowadzenie szkoleń oraz pogłębią wrażenie realności symulacji.

To kolejny istotny krok dla rozbudowy Kolei Dolnośląskich. Rozwijamy nasz tabor, a podróżnych stale przybywa. Jest to zatem naturalne, że Spółka potrzebuje kolejnych wykwalifikowanych pracowników. Przyszli maszyniści szkolić się będą na najwyższej jakości sprzęcie, który niezwykle dokładnie odwzorowuje znaczną część tras kolejowych województwa dolnośląskiego - dodaje Jerzy Michalak - Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Ciekawostką jest również, że wirtualizacją objęte są nie tyko tory, wskaźniki, czy semafory, ale również budynki, dworce, czy perony. Sesje symulacyjne będą mogły być także dostosowywane do różnorodnych warunków pogodowych. - Nasz projekt szkoleniowy został oficjalnie rozpoczęty. Tym samym Koleje Dolnośląskie posiadają w pełni profesjonalny ośrodek oraz najnowocześniejszy sprzęt symulacyjny - zakończył Prezes Kolei Dolnośląskich Piotr Rachwalski.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Dolnośląskie
Legnica
symulator
  • DarekP – 27.04.2018

    Zastanawiam się na ile inni przewoźnicy mogliby wykorzystać taki ośrodek szkoleniowy?Szkolenie do zapoznania z taborem to raz, ale czy na takim szkoleniu używa się realistycznych tras z danej okolicy, czy uniwersalnych?

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....