TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Sprawa w PKP bulwersująca, czy Minister Adamczyk jest za nią odpowiedzialny?
InfoRail.pl - Opublikowano: 06.03.2017 21:24:34
Sprawa w PKP bulwersująca, czy Minister Adamczyk jest za nią odpowiedzialny?

Sprawa w PKP jest bulwersująca, ale minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk szybko podjął działania i ta reakcja była poprawna - ocenił rzecznik rządu Rafał Bochenek nawiązując do zdymisjonowania całego zarządu PKP w związku z zarzutami prokuratorskimi.

W miniony piątek, w związku z tym, że Prokuratura Okręgowa w Warszawie postawiła prezesowi i członkom zarządu PKP SA zarzuty karalnej niegospodarności i nieumyślnego wyrządzenia szkody wielkiej wartości w wysokości 1,9 mln zł w mieniu spółki, cały zarząd PKP SA został zdymisjonowany. Zarzuty postawiono w śledztwie dotyczącym umowy na zabezpieczenie dworców podczas Światowych Dni Młodzieży w 2016 r.

"Ta sprawa rzeczywiście jest bulwersująca, aczkolwiek pan minister Adamczyk podjął bardzo szybko działania" - powiedział Bochenek na poniedziałkowym briefingu prasowym pytany, czy minister Adamczyk powinien ponieść odpowiedzialność za sytuację w PKP.

"W tym momencie nastąpiły zmiany w PKP, sprawa jest badana przez właściwe służby, prokuraturę i policję. Czekamy oczywiście na wyniki tych działań, natomiast pan minister Adamczyk od razu zareagował i ta reakcja była poprawna" - powiedział rzecznik rządu.

Dopytywany, czy w jego ocenie reakcja ministra była szybka, skoro pierwsze doniesienia o nieprawidłowościach pojawiły się w kwietniu 2016 r., Bochenek odpowiedział: "My nie możemy się opierać w instytucjach publicznych na spekulacjach medialnych".

"Bardzo często w różnych sprawach pojawiają się różne informacje w różnych mediach, ale dopóki my nie dysponujemy właściwymi, wiarygodnymi dokumentami, wiarygodnymi źródłami, to trudno, żebyśmy odnosili się do spekulacji medialnych. My tylko możemy podejmować działania wtedy, gdy mamy na to konkretne dowody, konkretne dokumenty i trudno, żebyśmy podejmowali działania przedwcześnie, bo czasami można kogoś skrzywdzić" - powiedział rzecznik.

W związku z zarzutami postawionymi przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie prezesowi i członkom zarządu PKP SA w sprawie karalnej niegospodarności i nieumyślnego wyrządzenia szkody wielkiej wartości, nadzwyczajne walne zgromadzenie PKP S. A. podjęło decyzję o odwołaniu z funkcji prezesa zarządu PKP SA Mirosława P. oraz członków zarządu ? Cecylii L., Michała B. oraz Marka M. - podał w piątek resort infrastruktury i budownictwa. Ministerstwo poinformowało też, że jednocześnie nadzwyczajne walne zgromadzenie PKP podjęło decyzję o powołaniu na stanowisko prezesa spółki Krzysztofa Mamińskiego.

"Sprawa przejrzystości funkcjonowania podległych spółek jest dla nas fundamentalna, a kwestia praworządności nie podlega żadnym negocjacjom i nie może być nigdy obiektem jakiegokolwiek kompromisu" - powiedział, cytowany w komunikacie resortu, minister Adamczyk.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP SA
MIB
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....