TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Srebrny pociąg zamiast złotego. Odnajdzie się już w weekend!
KOLEJE ŚLĄSKIE - Opublikowano: 30.09.2016 14:10:59
Srebrny pociąg zamiast złotego. Odnajdzie się już w weekend!

Już 2 października przekonamy się, że lepszy jestSrebrny Pociągna wyciągnięcie ręki, niż złoty gdzieś pod ziemią.

Po raz pierwszy w PolsceSrebrny Pociągwyruszy z Katowic do Bytomia, a stamtąd wąskim torem do Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. Następne wyjątkowe przejazdy (w promocyjnej cenie) z centrum Katowic do jedynej w swoim rodzaju kopalni srebra będą odbywać się w kolejne niedziele października i listopada.

O co chodzi?

Nowa oferta jest adresowana przede wszystkim do aktywnych odkrywców. Propozycja umożliwia przejazdy pociągami Kolei Śląskich i Górnośląskich Kolei Wąskotorowych tam i z powrotem oraz zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach, która została zgłoszona do wpisu na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. ? Pomysł współpracy narodził się podczas naszego wspólnego spotkania zGórnośląskimi Kolejami Wąskotorowymi w czerwcu. Przez wakacje doprecyzowywaliśmy ustalenia ipojawiali się kolejni partnerzy. Właśnie dzięki temu nasza propozycja jest dziś tak kompleksowa ? opowiada rzecznik prasowy Kolei Śląskich Michał Wawrzaszek.

Trasę Katowice ? Bytom ? Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach i z powrotem będzie można przejechać na podstawie jednego, wspólnego biletu ? pierwszy odcinek trasy pociągiem Kolei Śląskich, a drugi pociągiem Górnośląskich Kolei Wąskotorowych z częściowo otwartymi wagonami. Po zakończeniu zwiedzania Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach, wspólny bilet będzie upoważniał także do powrotu do Bytomia i do Katowic. Wspólny bilet to nowa oferta wybranych obiektów Szlaku Zabytków Techniki.

? Do tej pory Górnośląskie Koleje Wąskotorowe uruchamiały pociągi głównie w okresie wakacyjnym, teraz chcemy rozszerzyć naszą ofertę przewozową także na miesiące jesienne. Wspólnie z Kolejami Śląskimi izZabytkową Kopalnią Srebra chcemy zaproponować produkt nie tylko dla miłośników kolei, techniki ipodziemi, ale także dla wszystkich chętnych, chcących spędzić w ciekawy sposób niedzielne, jesienne popołudnia. W składzie wąskotorowego pociągu pojadą wagony częściowo otwarte, atemperatura wkopalni wynosi ok. 10 st. dlatego na wyprawę Srebrnym Pociągiem przyda się cieplejszy strój i wygodne obuwie ? mówi Prezes Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych Kamil Czarnecki.

Kiedy i jak?

Srebrny Pociągbędzie kursował w każdą niedzielę od 2 października do 27 listopada. Początek trasy to stacja Katowice, skąd o 11:37 wyruszy pociąg Kolei Śląskich (kierunek Lubliniec, przyjazd na stację Bytom o12:06). Następnie, w Bytomiu, po zaplanowanej przesiadce na tzw. "5 peron" Bytom Wąskotorowy, o12:30 wyruszy pociąg Górnośląskich Kolei Wąskotorowych do stacji Tarnowskie Góry Kopalnia Srebra (przyjazd 13:10). Wgodzinach 13:30 ? 15:30 będzie miało miejsce zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra iSkansenu Maszyn Parowych. Odjazd powrotnego pociągu wąskotorowego ze stacji Tarnowskie Góry Kopalnia Srebra nastąpi o godzinie 15:50, by do Bytomia Wąskotorowego dotrzeć na godzinę 16:30. Natomiast z Bytomia pociąg Kolei Śląskich do Katowic odjedzie o godzinie 16:59 (przyjazd o godz. 17:24).

Przyjazd

Odjazd

Stacja

Przewoźnik

Nr pociągu

-

11:37

KATOWICE

Koleje Śląskie

44089

12:06

-

BYTOM

-

12:30

BYTOM WĄSKOTOROWY

Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych

W-101

Pociąg wąskotorowy

13:10

-

TARNOWSKIE GÓRY

KOPALNIA SREBRA

zwiedzanie Kopalni Srebra i Skansenu Maszyn Parowych

-

15:50

TARNOWSKIE GÓRY

KOPALNIA SREBRA

Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych

W-102

Pociąg wąskotorowy

16:30

-

BYTOM WĄSKOTOROWY

-

16:59

BYTOM

Koleje Śląskie

44616

17:24

-

KATOWICE

Uwaga! 16 października zmienia się rozkład jazdy pociągów Kolei Śląskich, o kilka minut zmieni się więc także godzina odjazdów pociągów z Katowic (nr 44089) oraz z Bytomia (nr 44616).

A cena biletu? Gdzie go kupić?

Bilet normalny kosztuje 49 zł, a ulgowy, przysługujący dzieciom oraz młodzieży i osobom uczącym się do 26 roku życia, 39 zł za okazaniem ważnej legitymacji.

Cena biletu obejmuje:

?przejazd pociągami Kolei Śląskich w relacji Katowice ? Bytom (nr 44089) oraz powrotnym Bytom ? Katowice (nr 44616),

?przejazd pociągami wąskotorowymi w relacji Bytom Wąskotorowy ? Tarnowskie Góry Kopalnia Srebra (nr W-101) oraz powrotnym Tarnowskie Góry Kopalnia Srebra ? Bytom Wąskotorowy
(nr W-102),

?zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra z przewodnikiem.

Bilety można nabyć w Centrum Obsługi Pasażera Kolei Śląskich na dworcu głównym w Katowicach (codziennie w godzinach od 8:00 ? 19:30) oraz w dniu imprezy (tylko w przypadku wolnych miejsc) tuż przed odjazdem pociągu wąskotorowego na przystanku Bytom Wąskotorowy.

Gdzie można znaleźć szczegóły oferty?

Regulamin imprezy znajduje się na stroniesgkw.euorazkolejeslaskie.com/turystyka/. Można także zadzwonić na czynną całą dobę infolinię Kolei Śląskich (tel.: 727030030) lub do Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych (tel.: 666 904 142). Infolinia w sprawie zwiedzania Zabytkowej Kopalni Srebra (pon - pt - od 8:30 - 16:30 - tel: 32 285 49 96 , w dniu specjalnego przejazdu 9.00 - 15.00 - tel: 32 285 29 81).

Informacje:

?dot. zwiedzania Zabytkowej Kopalni Srebra można znaleźć na stronie internetowej: kopalniasrebra.pl/kopalnia/zwiedzanie.htm

?dot. przejazdu zabytkową koleją wąskotorową można znaleźć na stronie sgkw.eu/

?ogólne dotyczące oferty można znaleźć na stronie kolejeslaskie.com/turystyka/

?więcej o Szlaku Zabytków Techniki i jego obiektach na stronie zabytkitechniki.pl.

Organizatorami oferty są Koleje Śląskie oraz Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych iStowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej. Obiekty należą do Szlaku Zabytków Techniki ? najciekawszej trasy turystyki industrialnej w Polsce. Uruchomione pociągi w ramach ofertySrebrny Pociągdofinansowane są z budżetu samorządu Województwa Śląskiego oraz przez Gminy Bytom i Tarnowskie Góry.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Śląskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....