TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Srebrny pociąg zamiast złotego. Odnajdzie się już w weekend!
KOLEJE ŚLĄSKIE - Opublikowano: 30.09.2016 14:10:59
Srebrny pociąg zamiast złotego. Odnajdzie się już w weekend!

Już 2 października przekonamy się, że lepszy jestSrebrny Pociągna wyciągnięcie ręki, niż złoty gdzieś pod ziemią.

Po raz pierwszy w PolsceSrebrny Pociągwyruszy z Katowic do Bytomia, a stamtąd wąskim torem do Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. Następne wyjątkowe przejazdy (w promocyjnej cenie) z centrum Katowic do jedynej w swoim rodzaju kopalni srebra będą odbywać się w kolejne niedziele października i listopada.

O co chodzi?

Nowa oferta jest adresowana przede wszystkim do aktywnych odkrywców. Propozycja umożliwia przejazdy pociągami Kolei Śląskich i Górnośląskich Kolei Wąskotorowych tam i z powrotem oraz zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach, która została zgłoszona do wpisu na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. ? Pomysł współpracy narodził się podczas naszego wspólnego spotkania zGórnośląskimi Kolejami Wąskotorowymi w czerwcu. Przez wakacje doprecyzowywaliśmy ustalenia ipojawiali się kolejni partnerzy. Właśnie dzięki temu nasza propozycja jest dziś tak kompleksowa ? opowiada rzecznik prasowy Kolei Śląskich Michał Wawrzaszek.

Trasę Katowice ? Bytom ? Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach i z powrotem będzie można przejechać na podstawie jednego, wspólnego biletu ? pierwszy odcinek trasy pociągiem Kolei Śląskich, a drugi pociągiem Górnośląskich Kolei Wąskotorowych z częściowo otwartymi wagonami. Po zakończeniu zwiedzania Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach, wspólny bilet będzie upoważniał także do powrotu do Bytomia i do Katowic. Wspólny bilet to nowa oferta wybranych obiektów Szlaku Zabytków Techniki.

? Do tej pory Górnośląskie Koleje Wąskotorowe uruchamiały pociągi głównie w okresie wakacyjnym, teraz chcemy rozszerzyć naszą ofertę przewozową także na miesiące jesienne. Wspólnie z Kolejami Śląskimi izZabytkową Kopalnią Srebra chcemy zaproponować produkt nie tylko dla miłośników kolei, techniki ipodziemi, ale także dla wszystkich chętnych, chcących spędzić w ciekawy sposób niedzielne, jesienne popołudnia. W składzie wąskotorowego pociągu pojadą wagony częściowo otwarte, atemperatura wkopalni wynosi ok. 10 st. dlatego na wyprawę Srebrnym Pociągiem przyda się cieplejszy strój i wygodne obuwie ? mówi Prezes Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych Kamil Czarnecki.

Kiedy i jak?

Srebrny Pociągbędzie kursował w każdą niedzielę od 2 października do 27 listopada. Początek trasy to stacja Katowice, skąd o 11:37 wyruszy pociąg Kolei Śląskich (kierunek Lubliniec, przyjazd na stację Bytom o12:06). Następnie, w Bytomiu, po zaplanowanej przesiadce na tzw. "5 peron" Bytom Wąskotorowy, o12:30 wyruszy pociąg Górnośląskich Kolei Wąskotorowych do stacji Tarnowskie Góry Kopalnia Srebra (przyjazd 13:10). Wgodzinach 13:30 ? 15:30 będzie miało miejsce zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra iSkansenu Maszyn Parowych. Odjazd powrotnego pociągu wąskotorowego ze stacji Tarnowskie Góry Kopalnia Srebra nastąpi o godzinie 15:50, by do Bytomia Wąskotorowego dotrzeć na godzinę 16:30. Natomiast z Bytomia pociąg Kolei Śląskich do Katowic odjedzie o godzinie 16:59 (przyjazd o godz. 17:24).

Przyjazd

Odjazd

Stacja

Przewoźnik

Nr pociągu

-

11:37

KATOWICE

Koleje Śląskie

44089

12:06

-

BYTOM

-

12:30

BYTOM WĄSKOTOROWY

Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych

W-101

Pociąg wąskotorowy

13:10

-

TARNOWSKIE GÓRY

KOPALNIA SREBRA

zwiedzanie Kopalni Srebra i Skansenu Maszyn Parowych

-

15:50

TARNOWSKIE GÓRY

KOPALNIA SREBRA

Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych

W-102

Pociąg wąskotorowy

16:30

-

BYTOM WĄSKOTOROWY

-

16:59

BYTOM

Koleje Śląskie

44616

17:24

-

KATOWICE

Uwaga! 16 października zmienia się rozkład jazdy pociągów Kolei Śląskich, o kilka minut zmieni się więc także godzina odjazdów pociągów z Katowic (nr 44089) oraz z Bytomia (nr 44616).

A cena biletu? Gdzie go kupić?

Bilet normalny kosztuje 49 zł, a ulgowy, przysługujący dzieciom oraz młodzieży i osobom uczącym się do 26 roku życia, 39 zł za okazaniem ważnej legitymacji.

Cena biletu obejmuje:

?przejazd pociągami Kolei Śląskich w relacji Katowice ? Bytom (nr 44089) oraz powrotnym Bytom ? Katowice (nr 44616),

?przejazd pociągami wąskotorowymi w relacji Bytom Wąskotorowy ? Tarnowskie Góry Kopalnia Srebra (nr W-101) oraz powrotnym Tarnowskie Góry Kopalnia Srebra ? Bytom Wąskotorowy
(nr W-102),

?zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra z przewodnikiem.

Bilety można nabyć w Centrum Obsługi Pasażera Kolei Śląskich na dworcu głównym w Katowicach (codziennie w godzinach od 8:00 ? 19:30) oraz w dniu imprezy (tylko w przypadku wolnych miejsc) tuż przed odjazdem pociągu wąskotorowego na przystanku Bytom Wąskotorowy.

Gdzie można znaleźć szczegóły oferty?

Regulamin imprezy znajduje się na stroniesgkw.euorazkolejeslaskie.com/turystyka/. Można także zadzwonić na czynną całą dobę infolinię Kolei Śląskich (tel.: 727030030) lub do Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych (tel.: 666 904 142). Infolinia w sprawie zwiedzania Zabytkowej Kopalni Srebra (pon - pt - od 8:30 - 16:30 - tel: 32 285 49 96 , w dniu specjalnego przejazdu 9.00 - 15.00 - tel: 32 285 29 81).

Informacje:

?dot. zwiedzania Zabytkowej Kopalni Srebra można znaleźć na stronie internetowej: kopalniasrebra.pl/kopalnia/zwiedzanie.htm

?dot. przejazdu zabytkową koleją wąskotorową można znaleźć na stronie sgkw.eu/

?ogólne dotyczące oferty można znaleźć na stronie kolejeslaskie.com/turystyka/

?więcej o Szlaku Zabytków Techniki i jego obiektach na stronie zabytkitechniki.pl.

Organizatorami oferty są Koleje Śląskie oraz Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych iStowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej. Obiekty należą do Szlaku Zabytków Techniki ? najciekawszej trasy turystyki industrialnej w Polsce. Uruchomione pociągi w ramach ofertySrebrny Pociągdofinansowane są z budżetu samorządu Województwa Śląskiego oraz przez Gminy Bytom i Tarnowskie Góry.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Śląskie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....