TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Stadler dostarczy interoperacyjne jednostki. Dla kolei TILO
- Opublikowano: 06.12.2018 12:18:40 1 komentarz
Stadler dostarczy interoperacyjne jednostki. Dla kolei TILO (wiz. Stadler)

FNM S.p.A. i Stadler podpisały w Mediolanie umowę ramową na dostawę interoperacyjnych dwusystemowych pojazdów z napędem elektrycznym, przeznaczonych do użytku we Włoszech i Szwajcarii.

Jednocześnie podpisana została umowa wykonawcza na dostawę dziewięciu pociągów wraz z ich utrzymaniem, opiewająca na kwotę około 115 milionów euro. Wraz z zamówionymi przez FNM w listopadzie 2018 zespołami trakcyjnymi typu FLIRT z napędem diesla, liczba pojazdów Stadlera eksploatowanych we Włoszech wyniesie wkrótce ponad 200 sztuk.

FNM S.p.A. i Stadler podpisały w Mediolanie umowę ramową na dostawę elektrycznych zespołów trakcyjnych, które będą posiadały homologację na Włochy i Szwajcarię, przeznaczonych do obsługi kolei regionalnej TILO na obszarze dwóch graniczących ze sobą regionów - włoskiej Lombardii i szwajcarskiego kantonu Ticino. Pojazdy zostaną wynajęte regionalnemu przewoźnikowi Trenord, rozszerzając tym samym ofertę usług TILO. Podpisanie umowy i przekazanie zamówienia Stadlerowi kończy ogłoszony w ubiegłym roku przetarg FNM.

Umowa ramowa i kontrakt na dostawę pojazdów

Umowa ramowa podpisana na osiem lat określa minimalną liczbę pięciu pojazdów z opcją zamówienia kolejnych czterech. Obejmuje ona również pełną usługę utrzymania łącznie z przeglądami, a jej całkowita wartość wynosi około 115 mln euro. Poza umową ramową podpisano również dwie umowy realizacyjne na dostawę pięciu i czterech pojazdów. Dostawa pierwszych pięciu zespołów trakcyjnych przewidziana jest do listopada 2020 r., a kolejnych czterech od lipca 2021 r.

Więcej o pociągach

Przedmiotem dostawy są sześcioczłonowe, dwukierunkowe zespoły trakcyjne przeznaczone do eksploatacji w dwóch systemach kolejowych (prąd stały o napięciu 3kV we Włoszech i prąd przemienny o napięciu 15kV w Szwajcarii), z homologacją dla obu krajów. Pojazdy o długości 104,9 m pomieszczą 655 osób, w tym 244 na miejscach siedzących. Będą się poruszać z maksymalną prędkością 160 km/h i będą kompatybilne z istniejącą flotą pojazdów TILO.

Wyposażenie pociągów

Pojazdy będą wyposażone w dwie toalety, oświetlenie LED, gniazdka do ładowania urządzeń elektrycznych, system informacji pasażerskiej, liczniki energii, system zliczania pasażerów oraz urządzenia zdalnej diagnostyki. Ponadto będą posiadały najnowszy i najbardziej zaawansowany system ERTMS/ETCS, który zapewni nie tylko bardzo wysoki standard bezpieczeństwa, ale również zwiększenie przepustowości ruchu na najbardziej uczęszczanych trasach kolejowych w Lombardii.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
  • DarekP – 06.12.2018

    A ten system ERTMS/ETCS to będzie ten ich własny?

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....