TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Starachowice z dużym unijnym dofinansowaniem
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 09.07.2018 15:19:21
Starachowice z dużym unijnym dofinansowaniem

W ramach dofinansowania ze środków UE Starachowice, za 5,4 mln zł, wybudują m.in. 10 km dróg rowerowych, uruchomią wypożyczalnię rowerów miejskich oraz samoobsługowe punkty naprawy rowerów.

Rowerowa inwestycja jest jedną z czterech, na które Gmina Starachowice uzyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego WŚ. Dofinansowanie na cztery projekty to ponad 55 mln zł, z czego wysokość dofinansowania to ok. 40 mln zł. Realizacja projektu rowerowego wyniesie 5,4 mln zł, z czego dofinansowanie unijne to 94%.

W grudniu ubiegłego roku Gmina Starachowice złożyła do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego kilka kluczowych projektów w ramach osi priorytetowej: Gospodarka niskoemisyjna. Projekty te dotyczyły m.in. transportu niskoemisyjnego, budowy sieci ścieżek rowerowych, wymiany oświetlenia ulicznego, a także budowy odnawialnych źródeł energii dla gospodarstw indywidualnych – informuje Urząd Miejski w Starachowicach.

- To bardzo dobra wiadomość dla naszego miasta, otrzymaliśmy dofinansowanie zewnętrzne do ogromnych zadań, które będziemy realizować w najbliższych latach – informuje Prezydent Miasta Marek Materek.

- Uzyskane dofinansowanie wynosi około 40 mln zł to niesamowite wsparcie dla Starachowic. Dla porównania podam, że Gmina Starachowice rocznie ma około 10 mln zł środków własnych na wszystkie inwestycje w mieście w tym na remonty dróg, chodników, na inwestycje w szkołach, przedszkolach i inne przedsięwzięcia realizowane na terenie miasta - dodaje.

Infrastruktura rowerowa za 5,4 mln zł

Gmina dostała środki na realizacje projektu "Starachowice przyjazne środowisku - budowa ścieżek rowerowych". Wartość projektu to 5,4 mln zł, z czego dofinansowanie wyniesie 94%.

- Przedsięwzięcie obejmuje utworzenie spójnego systemu ciągów pieszo-rowerowych oraz ścieżek rowerowych o łącznej długości ponad 10 km, wykonanie 11 stacji roweru miejskiego z możliwością wypożyczania rowerów na terenie miasta Starachowice, (110 rowerów z czego 90 sztuk rowerów standardowych, 10 sztuk rowerów familijnych cargo oraz 10 sztuk rowerów napędzanych silnikiem elektrycznym) – informuje prezydent.

Przebieg planowanej infrastruktury pozwoli na połączenie osiedli mieszkaniowych z instytucjami administracji publicznej z ośrodkami edukacji, sportu i skupiskami zakładów pracy. Na terenie miasta powstanie 165 sztuk stojaków z elektrozamkami, 11 terminali pozwalających na rejestrację w systemie wypożyczenie oraz zwrot roweru miejskiego. Zaplanowano także stację ładującą do rowerów elektrycznych oraz punkty samoobsługi serwisowej dla rowerów – czytamy na stronie internetowej Urządu Miejskiego w Starachowicach.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Starachowice
UE
RPO
rower miejski
drogi rowerowe
dofinansowanie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....