TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Sukces połączenia Szczecin - Berlin za 10 euro
SZCZECIN.EU - Opublikowano: 07.12.2010 09:41:26
Sukces połączenia Szczecin - Berlin za 10 euro

Wspólna akcja Szczecina z Deutsche Bahn i VBB promująca połączenie kolejowe pomiędzy Berlinem a Szczecinem przynosi zamierzone efekty. Od grudnia uruchomione zostanie dodatkowe bezpośrednie połączenie kolejowe między oboma miastami.  

Od 1 sierpnia 2010 r. koszt pojedynczego przejazdu pomiędzy Berlinem AB a Szczecinem kosztuje zamiast 16,70€tylko 10€. Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w Szczecinie podsumowano efekty obniżenia ceny przejazdu. Bardzo wielu podróżnych przekonało się do skorzystania z oferty i już w pierwszym miesiącu po wprowadzeniu tańszego biletu podwoiła się liczba sprzedanych biletów do 2300, a we wrześniu była nawet pięciokrotnie wyższa niż w tym samym miesiącu roku ubiegłego. We wrześniu br. sprzedano blisko 3 tys. biletów w ofercie 10€. W porównaniu do tego samego miesiąca sprzed roku daje to wzrost o blisko 300 %.

Szczecin, VBB oraz DB są zgodni, że bilans pierwszych trzech miesięcy może tylko cieszyć i jednocześnie mobilizuje to partnerów do działania na rzecz poprawy połączenia pomiędzy Berlinem a Szczecinem.

- Tanie połączenia kolejowe na trasie Szczecin Berlin znacznie usprawniają komunikację pomiędzy dwiema aglomeracjami. Jest ona szybka, punktualna i bezpieczna. Wspólne działania pozwalają nam również na promocje Szczecina w stolicy Niemiec – powiedział Piotr Krzystek, prezydent miasta.

Obok promocyjnych inicjatyw służących zwiększeniu liczby pasażerów na trasie Szczecin –Berlin i większego zakorzenienia w świadomości mieszkańców obu miast swojej bliskości, partnerzy będą zabiegać o przyspieszenie działań zmierzających do elektryfikacji i rozbudowy odcinka pomiędzy Passow a Szczecinem. W tym zakresie w sposób szczególny partnerzy będą współpracować z Komitetem ds. Współpracy Przygranicznej i Komitetem ds. Gospodarki Przestrzennej w ramach Polsko - Niemieckiej Komisji Międzyrządowej. Jednocześnie partnerzy będą zabiegać, aby istniejące problemy infrastrukturalne były przedmiotem polsko-niemieckich konsultacji międzyrządowych, które odbędą się w grudniu br. w Berlinie.

- Zależy nam na kontynuowaniu projektu, stąd decyzja o wprowadzeniu kolejnego połączenia bezpośredniego. Szczególnie jednak zależy nam modernizacji linii kolejowej po stronie niemieckiej, dzięki czemu podróż pomiędzy oboma miastami będzie jeszcze szybsza i wygodniejsza. We współpracy ze Szczecinem chcemy stworzyć szybki dojazd do berlińskich lotnisk. Połączenie jest również okazją do wzajemnej promocji obu miast. –powiedział Franz Hans-Werner prezes VBB

Trzecie bezpośrednie połączenie i obowiązująca oferta:

Od grudnia 2010 r. zostaje wprowadzony na oferowanym połączeniu kolejowym nowy rozkład jazdy. Dwa codzienne bezpośrednie połączenia pomiędzy Berlinem a Szczecinem zostają uzupełnione o kolejne trzecie bezpośrednie połączenie. W ten sposób podróżni dojadą do obu miasta bez konieczności przesiadki w godzinach porannych, popołudniowych oraz wieczornych. Zasadniczo czas podróży wynosi poniżej dwóch godzin. 

Przejazd w jedną stronę według taryfy ulgowej pomiędzy Berlinem AB a Szczecinem kosztuje 7,50€(dla dzieci w wieku od 6 do 14 lat oraz dla posiadaczy BahnCards 25 i 50 jak również polskiej REGIOkarty). Cena biletu jednodniowego (jeden przejazd tam i z powrotem) wynosi 20€, a ze zniżką 15€.

Cena biletu w jedną stronę z Poczdamu AB lub Berlin Lotnisko Schönefeld do Szczecina wynosi 11,40€, w taryfie ulgowej 8,50€, a bilet jednodniowy 22,80€, w taryfie ulgowej 17,00€.

Bilety przejazdu jednorazowego oraz bilety jednodniowe taryfy VBB z i do Szczecina są również honorowane w szczecińskim transporcie miejskim (w autobusach i tramwajach).
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Szczecin
Berlin
bilet
VBB
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....