TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Sukces przerósł oczekiwania, a pociągi i tak już nie jeżdżą
InfoRail - Opublikowano: 07.09.2016 09:46:05 1 komentarz
Sukces przerósł oczekiwania, a pociągi i tak już nie jeżdżą

Sukces tego projektu przerósł nasze najśmielsze oczekiwania ? mówi Jan Maćkowiak, Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego o pociągach do Sandomierza. A jednak połączenie to zostało zawieszone na kilka miesięcy. Ruszy prawdopodobnie dopiero w maju.

Nikt z nas nie miał wątpliwości, że dawne Miasto Królewskie cieszyć się będzie popularnością, bo tak też było przed wprowadzeniem połączenia kolejowego ? mówi Maćkowiak. Przypomnijmy, że Samorząd Województwa wspólnie z Oddziałem Świętokrzyskim Przewozów Regionalnych uruchomił wakacyjne, weekendowe połączenia relacji Kielce - Sandomierz ? Kielce z dniem 25 czerwca 2016 roku.

- Zainteresowanie naszą ofertą z tygodnia na tydzień systematycznie wzrastało, a w ostatnią niedzielę jej obowiązywania nasze pociągi przewiozły łącznie 1173 pasażerów. W stosunku do pierwszego dnia obowiązywania oferty, tj. 25 czerwca br. gdy przewieziono łącznie blisko 150 osób, liczba ta wzrosła niemal 8-krotnie. Jak wynika z prowadzonych statystyk, liczba ?niedzielnych? podróżnych była wyższa, aniżeli korzystających z połączenia w sobotę ? podsumowuje Jan Maćkowiak.

Tak ogromne zainteresowanie utworzonym połączeniem, było dużym zaskoczeniem zarówno dla Samorządu Województwa, jak i Spółki Przewozy Regionalne. Pierwotnie zaplanowany do obsługi trasy tabor kolejowy w postaci jednego pojazdu trzyczłonowego trzeba było zwiększyć najpierw do dwóch, a finalnie do trzech jednostek. Tym samym pasażerowie zyskali większą liczbę miejsc siedzących dostępnych w pociągu oraz przestrzeń dla rowerów. Dzięki temu poprawił się komfort podróżowania w trakcie 2,5 godzinnej wycieczki.

Podróż do Sandomierza uatrakcyjniał każdorazowo przewodnik PTTK po ziemi świętokrzyskiej, który dzielił się legendami i opowieściami historycznymi o miastach i miasteczkach usytuowanych po trasie przejazdu. Niebagatelną rolę odegrał też samorząd Sandomierza ? władze miasta umożliwiły posiadaczom biletu świętokrzyskiego wejście na Bramę Opatowską za symboliczną złotówkę, a ponadto częściowo partycypowały finansowo w lokalnych połączeniach autobusowych z dworca PKP do centrum.

Wśród niemal 15 tysięcy podróżnych, jadących w celu zwiedzania centrum Sandomierza, grupa około 200 osób skorzystała z możliwości aktywnego wypoczynku po trasie szlaku rowerowego GreenVelo, co było możliwe dzięki kursowaniu nowoczesnego taboru dostosowanego do przewozu rowerów.

Utworzone połączenie możemy jednoznacznie podsumować jako sukces podjętej współpracy z Operatorem, tj. Świętokrzyskim Oddziałem Spółki Przewozy Regionalne oraz Samorządem Miasta Sandomierza ? stwierdza Maćkowiak. Wyciągamy wnioski z nabytego doświadczenia w tym zakresie, które ? co mogę już zdradzić ? chcemy powtórzyć w 2017 roku. Chcemy uruchomić to połączenie już od długiego weekendu majowego do końca września. Mam nadzieję, że i w przyszłym roku, spotkamy się w Sandomierzu z biletem świętokrzyskim w ręku ? dodaje.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
świętokrzyskie
Sandomierz
Kielce
  • www – 07.09.2016

    Wot i logika. Jest info o ilości pasażerów, ale nie ma skąd jechali. Tylko z Kielc, czy też ze Skarżyska, Starachowic i Ostrowca?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....