TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Swing ATR 220 z dopuszczeniem we Włoszech
INFORAIL - Opublikowano: 16.03.2015 15:17:57 1 komentarz
Swing ATR 220 z dopuszczeniem we Włoszech

W poniedziałek 16 marca PESA otrzymała dopuszczenie do ruchu na torach Włoch dla pierwszego (nr 001) z 40 spalinowych zespołów trakcyjnych ATR 220 nowej generacji budowanych dla Trenitalia ?poinformował rzecznik prasowy producenta Michał Żurowski. Uzyskany dokument AMIS, to odpowiednik polskiego świadectwa typu i stanowi podstawę do wystąpienia do Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Kolejowego (ANSF) o wydanie dopuszczenia dla całej serii tych pojazdów.  ?Dowiedliśmy, że nasze pojazdy spełniają wymagania stawiane na ważnym rynku Unii Europejskiej -  powiedział Liviu Pecican, szef marketingu rynku włoskiego w PESIE ?Dokonaliśmy  tego w rekordowym czasie niespełna roku;choć tego typu procedury trwają z reguły ok. 2 lata. Było to możliwe dzięki ścisłej, harmonijnej współpracy największego polskiego producenta taboru z Klientem ?Trenitalia oraz z Italcertifer (ITCF) ?certyfikowaną jednostką oceniającą spełnianie wymagań stawianym pojazdom.

We Włoszech są już pierwsze trzy Swingi, kolejne cztery wyjadą z PESY jeszcze w tym tygodniu. Z punktu widzenia pasażera najważniejsze jest to, że po uzyskaniu dopuszczenia dla pierwszego ATR 220, już za tydzień może on zacząć służyć podróżnym na trasie Lukka ?Aulla w Toskanii.

Przypomnijmy, że od 2008 roku we Włoszech eksploatowanych jest 41 pojazdów ATR220 poprzedniej generacji. Nowy pojazd został zaprezentowany dwa tygodnie temu we Florencji i zyskał bardzo dobre opinie zarówno władz regionu Toskanii, jak i narodowego włoskiego przewoźnika.

ATR 220 Swing jest spalinowym jednoprzestrzennym, klimatyzowanym zespołem trakcyjnym, który może poruszać się w trakcji wielokrotnej złożonej z trzech pojazdów. Osiąga prędkość 130 km/h, ma 161 miejsc siedzących, gniazdka elektryczne przy każdym fotelu. Wyróżnia go nowoczesny design i kolorystyka, przyjazne wnętrzem wyposażone m.in. w dynamiczny system informacji pasażerskiej i WiFi.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
Swing
ATR220
Włochy
Trenitalia
  • adin – 20.03.2015

    Gratulacje Pesa. Dobra robota.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....