TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Szansa na powrót pociągów do Ciechocinka? Powiat rozmawia z przewoźnikiem
InfoRail.pl - Opublikowano: 22.11.2017 14:29:49 4 komentarze
Szansa na powrót pociągów do Ciechocinka? Powiat rozmawia z przewoźnikiem (foto: SP Aleksandrów Kujawski)

7 lat temu PKP zawiesiło połączenie kolejowe na linii nr 245 pomiędzy Aleksandrowem Kujawskim, a Ciechocinkiem, co oznacza wykluczenie jednego z najbardziej znanych uzdrowisk z kolejowej mapy Polski – informuje starostwo powiatowe w Aleksandrowie Kujawskim.

Są tory, jest trakcja elektryczna, perony i cała infrastruktura niezbędna do powrotu szynobusu, który przez krótki okres czasu obsługiwał trzy gminy na terenie powiatu. Rozczarowania takim stanem rzeczy nie kryją mieszkańcy i samorządowcy, którzy chcieliby przywrócić ruch pasażerski na tej trasie. Póki co, obsługę podróżnych przejęły ciasne busy, nie dające możliwości przewozu wózków dziecięcych, rowerów, czy większego bagażu, a w całej Polsce po latach marazmu kolej wraca do łask. Takie rozwiązanie, oprócz tego że było by dla przeciętnego Kowalskiego tańsze, to także duże ułatwienie w podróżowaniu dla osób starszych i tych z ograniczoną zdolnością ruchową.

Starosta Aleksandrowski Dariusz Wochna wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, zorganizował 3 listopada br. kolejne spotkanie z udziałem: burmistrza Aleksandrowa Kujawskiego – Andrzeja Cieśli, wójta gm. Aleksandrów Kujawski – Andrzeja Olszewskiego, burmistrza Ciechocinka – Leszka Dzierżewicza, na którym dokonano wnikliwej analizy oferty przedłożonej przez Stowarzyszenie Kolejowych Przewozów Lokalnych Cargo Sp. z o.o. i sformułowano wspólne wnioski. Spółka działająca w ramach Grupy SKPL od 2002 roku świadczy usługi w zakresie przewozów towarowych i pasażerskich, w tym na liniach wyłączonych ze struktur PKP. Pierwsze spotkanie w tej sprawie miało miejsce w styczniu br. w obecności prezesa SKPL Cargo Sp. z o.o. – Tomasza Strapagiela.

Podczas spotkania położono m.in. nacisk na konieczność zwiększenia ilości przystanków i ich lokalizacji. Samorządowcy wskazali konieczność zapewnienia dodatkowych miejsc w których podróżni powinni mieć możliwość wsiadania i wysiadania z szynobusu na liczącej 7 km trasie. Zajęto się też analizę kosztów całego przedsięwzięcia.

Jeśli doszłoby do podpisania umowy, to SKPL udostępni i obsłuży przystosowany do przewozów pasażerskich szynobus z oddzielnym przedziałem bagażowym, za około 600 tys. zł rocznie, przy częstotliwości kursów na poziomie 10 w obie strony dziennie. Rozkład jazdy ustalony zostałby w taki sposób, aby dostosować go pod kątem osób dojeżdżających do szkoły i pracy oraz skomunikować go z połączeniami kolejowymi z Aleksandrowa Kujawskiego na całą Polskę, tłumaczy starosta Dariusz Wochna.

Kolejnym etapem rozmów jest pochylenie się nad szczegółową treścią porozumienia i zabezpieczenie przez radę powiatu i rady samorządów poszczególnych gmin, środków finansowych na realizację tego zadania. Przy dobrej woli samorządów, data 1 stycznia 2018 r. jako data powrotu szynobusu na linię nr 245 wydaje się być całkiem realna.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ciechocinek
SKPL
 • FRanek – 22.11.2017

  BRAWO! Na wygodną komunikację z Ciechocinkiem czeka mnóstwo potencjalnych pasażerów. Jednak autobus to nie wszystko: ciasno, starszym trudno wejść do wnętrza, kłopotliwy przewóz dużego bagażu )wczasowiczów i kuracjuszy).

 • Radomiak – 22.11.2017

  W pkp jak zwykle niedasizm. A mamiński gada o 250 Km/h i innych bzdetach.

 • – 23.11.2017

  Pesa ma wolne EN81. Zmodernizować jak te kieleckie i puścić na Ciechocinek-Toruń Wschodni. Do Ciechocinka można przedłużyć z 1 parę z Bydgoszczy i Inowrocławia. Trzeba tylko chcieć.

 • kolejFAN – 23.11.2017

  Dlaczego IC nie puści nic z Warszawy do Ciechocinka? choćby flirta? Nie jechałby pusty.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....