TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Szczecin chce mieć Kolej Metropolitarną
INFORAIL - Opublikowano: 02.12.2013 13:51:13
Szczecin chce mieć Kolej Metropolitarną
Budowa Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej jest jedną z inwestycji, które znalazły się na liście projektów, zgłaszanych do realizacji w perspektywie 2014-2020 przez Stowarzyszenie SOM. Wytyczne na nową perspektywę UE (2014 –2020), mówią o potrzebie integracji różnych funkcji w ramach dziedzin życia i obszarów geograficznych. Wskazują na potrzebę łączenia inicjatyw, tworzenia powiązań w celu uzyskania spójności w układzie geograficznym (gminy - miasta –metropolia –region ), branżowym (produkcja –port –transfer), infrastrukturalnym (węzły komunikacyjne - transport publiczny –infrastruktura), społecznym (edukacja –miejsca pracy –migracje –usługi). Ta integracja służy uzyskaniu spójności wynikającej ze wspólnego działania, w celu jak najbardziej efektywnego ekonomicznie i zrównoważonego rozwoju. To m.in. ta idea jest podstawą Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT) –które samorządy będą mogły wspólnie realizować w nowej perspektywie UE, w powiązaniu z innymi programu wsparcia tj. RPO, POIŚ inwestycje krajowe. Wydaje się zatem, że Kolej Metropolitalna dobrze wpisuje się w tę perspektywę. Na liście projektów, które są planowane do realizacji w perspektywie 2014-2020 znalazły się także m.in. „Budowa i przebudowa torowisk w Szczecinie oraz zakup taboru tramwajowego”, „Przebudowa infrastruktury transportu publicznego i zakupu taboru autobusowego na obszarze Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego”czy „Budowa Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju –etap II”.Szczecińska Kolej Metropolitalna miałaby zostać uruchomiona w ciągu 7 najbliższych lat. Pociągi miałyby połączyć Szczecin z ościennymi gminami, a także lotniskiem. Mówi się o Policach, Gryfinie, Goleniowie i Stargardzie. Co ciekawe plany obejmują także miasta niemieckie, położone przy granicy. Uruchomienie kolei wiązać się będzie także z koniecznością rewitalizacji infrastruktury, przede wszystkim przystanków kolejowych. Pierwsze projekty związane z uruchomieniem Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej powstały w 2011 roku.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Szczecin
kolej metropolitalna
metropolia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....