TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Szczecin Główny będzie przebudowany
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 09.05.2017 10:17:12
Szczecin Główny będzie przebudowany

Ogłoszono przetarg na przebudowę stacji Szczecin Główny – poinformowała spółka PKP Polskie Linie Kolejowe. Perony pozbawione barier dla osób niepełnosprawnych oraz kładka nad torami mają być oddane dla pasażerów w 2019 r. Koszt inwestycji to 50 mln zł.

Spółka planuje przebudowę peronów nr 2 i 3, które zostaną wyposażone w antypoślizgową nawierzchnię oraz system ścieżek, które ułatwią poruszanie się osób niedowidzących. Trzy perony zostaną również zadaszone na całej długości, za wyjątkiem peronu nr 4, który posiada już nową wiatę. Zaplanowano także budowę wind ułatwiających wejście na perony z wózkiem lub rowerem.

Przebudowa stacji Szczecin Główny obejmuje remont kładki przebiegającej nad torami. Zostanie ona zadaszona i wyposażona w windy. Kładka zostanie połączona z nowym przejściem nad peronem nr 3, które zostało wybudowane podczas wcześniejszej modernizacji budynku dworca. Powstanie także platforma, która ułatwi wjazd na kładkę od strony ul. Czarnieckiego.

Przetarg obejmuje także wyposażenie peronów w nowe ławki, oświetlenie, tablice informacyjne oraz system monitoringu.

Jak poinformował PAP rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Mirosław Siemieniec, otwarcie ofert przetargowych odbędzie się 12 czerwca br. Rozpoczęcie robót zostało zaplanowane na czwarty kwartał 2017 r.

W kwietniu 2016 r. zakończyła się przebudowa budynku szczecińskiego dworca oraz dwóch peronów nr 1 i 4. Odnowienie obiektu oraz modernizacja peronów kosztowało ok. 112 mln zł i była współfinansowana ze środków unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Dworzec Szczecin Główny mieści się na Nowym Mieście, na lewym brzegu Odry. To jedna z najstarszych stacji kolejowych w Polsce. Pierwszy pociąg z Berlina przyjechał tam 15 sierpnia 1843 r. Dworzec nazywał się wówczas Berlińskim.

Około 1900 r. powstał budynek, który po przebudowach i odbudowie po zniszczeniach z czasów II wojny światowej istnieje do dzisiaj.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
dworzec
stacja
Szczecin
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....