TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Szósty Elf dla kujawsko-pomorskiego w czerwcu 2016 roku
INFORAIL - Opublikowano: 19.10.2015 14:25:33 4 komentarze
foto: PESA

Dziś w Bydgoszczy podpisana została umowa na dostawę szóstego Elfa dla BiT City. Jak już informowaliśmy na łamach InfoRail skład został zakontraktowany w ramach postępowania, stanowiącego zamówienie na zakup pięciu poprzednich Elf-ów. Jednostka będzie dokładnie taka sama jak wcześniej dostarczone pojazdy. A zatem czteroczłonowa, posiadająca 200 miejsc siedzących, klimatyzację, urządzenia umożliwiające przewóz niepełnosprawnych, bezprzewodowy internet, system audiowizualny i ekologiczne toalety. Zostanie wyposażony m.in. w wi-fi, windy dla osób niepełnosprawnych, miejsce na rowery, a nowością wobec dotychczas eksploatowanych pojazdów z tej ?rodziny? będzie tempomat. Jednostka ma być także serwisowana przez producenta - PESĘ.

Jak informuje bydgoska firma Elf ? produkowany od 2010 roku przez PESA dla wielu polskich województw ? jest jednym z najbezpieczniejszych pojazdów szynowych na świecie, bowiem został zaprojektowany i zbudowany zgodnie z czterema scenariuszami zderzeniowymi, zatem spełnia wymagania normy PN-EN 15227 ? najostrzejszej w zakresie wytrzymałości w przypadku kolizji.

Umowę podpisali w imieniu Samorządu Województwa marszałek Piotr Całbecki i członek Zarządu Sławomir Kopyść, a ze strony producenta prezes PESA Tomasz Zaboklicki.

- Linię Bydgoszcz-Toruń obsługuje już pięć podobnych nowoczesnych pojazdów typu elf, zakupionych w ramach pakietu BiT City. Od planowanego nabytku różnią się tylko prędkością eksploatacyjną ? w ich przypadku wynosi 120 kilometrów na godzinę. Ostatni trafił na tory w lutym tego roku ?przypomina marszałek Piotr Całbecki.

- Pojazdy, które już kursują w ramach projektu BiT-City oceniamy bardzo wysoko, zarówno pod względem wskaźników sprawności, czasów przejazdu, jak i komfortu podróżnych ? mówi dyrektor kujawsko ? pomorskiego oddziału Przewozów Regionalnych Waldemar Bachmatiuk. ? Elfy przyczyniły się do podwojenia potoków pasażerskich na trasie Bydgoszcz ? Toruń, a najlepszą odpowiedzią na pytanie, jak się spisują, jest nasz zamiar pozyskania czterech kolejnych składów ? dwóch w 2016 i dwóch kolejnych w 2017 roku - dodaje.

W myśl umowy PESA dostarczy do końca czerwca 2016 roku czteroczłonowy elektryczny zespół trakcyjny wraz z usługą serwisowania przez 5 lat. Elf posiadać będzie 200 miejsc siedzących (w sumie zabierze do 430 pasażerów), Wartość kontraktu (pojazdy plus utrzymanie) ? 16, 2 mln zł (netto).

Przypomnijmy, że eksploatacja Elfów na trasie Bydgoszcz ? Toruń jest jednym z filarów dużego projektu BiT-city, na który składa się też kontrakt dotyczący dostawy tramwajów Swing.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
kujawsko-pomorskie
Elf
 • obywatel pl – 19.10.2015

  małopolskie powinno się uczyc :)

 • Jerzyk – 19.10.2015

  Czego? Przecież też kupuje od pesy. I dobrze.

 • obywatel pl – 20.10.2015

  jak dbac o firmy z własnego regionu, pracowników i ich rodziny.

 • Eryk – 21.10.2015

  Dobry, sprawdzony Elf. Chciałby się więcej sztuk niż jedna, ale dobre i to.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....