TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Szósty Elf dla kujawsko-pomorskiego w czerwcu 2016 roku
INFORAIL - Opublikowano: 19.10.2015 14:25:33 4 komentarze
foto: PESA

Dziś w Bydgoszczy podpisana została umowa na dostawę szóstego Elfa dla BiT City. Jak już informowaliśmy na łamach InfoRail skład został zakontraktowany w ramach postępowania, stanowiącego zamówienie na zakup pięciu poprzednich Elf-ów. Jednostka będzie dokładnie taka sama jak wcześniej dostarczone pojazdy. A zatem czteroczłonowa, posiadająca 200 miejsc siedzących, klimatyzację, urządzenia umożliwiające przewóz niepełnosprawnych, bezprzewodowy internet, system audiowizualny i ekologiczne toalety. Zostanie wyposażony m.in. w wi-fi, windy dla osób niepełnosprawnych, miejsce na rowery, a nowością wobec dotychczas eksploatowanych pojazdów z tej ?rodziny? będzie tempomat. Jednostka ma być także serwisowana przez producenta - PESĘ.

Jak informuje bydgoska firma Elf ? produkowany od 2010 roku przez PESA dla wielu polskich województw ? jest jednym z najbezpieczniejszych pojazdów szynowych na świecie, bowiem został zaprojektowany i zbudowany zgodnie z czterema scenariuszami zderzeniowymi, zatem spełnia wymagania normy PN-EN 15227 ? najostrzejszej w zakresie wytrzymałości w przypadku kolizji.

Umowę podpisali w imieniu Samorządu Województwa marszałek Piotr Całbecki i członek Zarządu Sławomir Kopyść, a ze strony producenta prezes PESA Tomasz Zaboklicki.

- Linię Bydgoszcz-Toruń obsługuje już pięć podobnych nowoczesnych pojazdów typu elf, zakupionych w ramach pakietu BiT City. Od planowanego nabytku różnią się tylko prędkością eksploatacyjną ? w ich przypadku wynosi 120 kilometrów na godzinę. Ostatni trafił na tory w lutym tego roku ?przypomina marszałek Piotr Całbecki.

- Pojazdy, które już kursują w ramach projektu BiT-City oceniamy bardzo wysoko, zarówno pod względem wskaźników sprawności, czasów przejazdu, jak i komfortu podróżnych ? mówi dyrektor kujawsko ? pomorskiego oddziału Przewozów Regionalnych Waldemar Bachmatiuk. ? Elfy przyczyniły się do podwojenia potoków pasażerskich na trasie Bydgoszcz ? Toruń, a najlepszą odpowiedzią na pytanie, jak się spisują, jest nasz zamiar pozyskania czterech kolejnych składów ? dwóch w 2016 i dwóch kolejnych w 2017 roku - dodaje.

W myśl umowy PESA dostarczy do końca czerwca 2016 roku czteroczłonowy elektryczny zespół trakcyjny wraz z usługą serwisowania przez 5 lat. Elf posiadać będzie 200 miejsc siedzących (w sumie zabierze do 430 pasażerów), Wartość kontraktu (pojazdy plus utrzymanie) ? 16, 2 mln zł (netto).

Przypomnijmy, że eksploatacja Elfów na trasie Bydgoszcz ? Toruń jest jednym z filarów dużego projektu BiT-city, na który składa się też kontrakt dotyczący dostawy tramwajów Swing.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
kujawsko-pomorskie
Elf
 • obywatel pl – 19.10.2015

  małopolskie powinno się uczyc :)

 • Jerzyk – 19.10.2015

  Czego? Przecież też kupuje od pesy. I dobrze.

 • obywatel pl – 20.10.2015

  jak dbac o firmy z własnego regionu, pracowników i ich rodziny.

 • Eryk – 21.10.2015

  Dobry, sprawdzony Elf. Chciałby się więcej sztuk niż jedna, ale dobre i to.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....