TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Szybciej na trasie Stróże – Krościenko
- Opublikowano: 09.11.2018 19:53:32 1 komentarz
Szybciej na trasie Stróże – Krościenko

Wyższy poziom bezpieczeństwa i sprawniejsze podróże będą efektem kolejnej inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych na małopolskim odcinku trasy Stróże – Krościenko – poinformowała spółka.

W ramach podpisanej umowy, wykonane będą prace za 23 mln zł na szlaku Wola Łużańska – Gorlice Zagórzany. Pociągi pojadą nawet dwukrotnie szybciej. PLK zrealizują prace na odcinku Wola Łużańska – Gorlice Zagórzany za 23 mln zł netto, obejmujące 16 przejazdów kolejowo-drogowych oraz tory na 10 km szlaku. To kolejny, małopolski odcinek trasy nr 108 Stróże – Krościenko, objęty inwestycjami zarządcy infrastruktury kolejowej. W 2017 r. wykonano prace za 10 mln zł, zwiększające poziom bezpieczeństwa na 9 przejazdach, na odcinku Stróże – Wola Łużańska.

Bezpieczniej na 25 przejazdach kolejowo-drogowych

W ciągu 12 miesięcy wykonane zostaną prace na 16 przejazdach kolejowo-drogowych, które zwiększą bezpieczeństwo na torach i na drogach. Zmieni się sposób zabezpieczania skrzyżowań drogi z torami. Na przejeździe w Szalowej i w Woli Łużańskiej, zamontowana zostanie sygnalizacja świetlna i dźwiękowa. W Moszczenicy będą nowocześniejsze urządzenia, ostrzegające przed nadjeżdżającym pociągiem. Przekraczanie skrzyżowań drogi z torami przez kierowców będzie bezpieczniejsze. Dzięki wymianie płyt drogowych na przejazdach w Mszance i Zagórzanach, auta pojadą płynniej. Sprawniejsze kursowanie pociągów będzie także efektem wymiany 10 km torów na szlaku Wola Łużańska – Gorlice Zagórzany. Zwiększy się prędkość jazdy nawet dwukrotnie – z 50 km/h do 100 km/h.

PLK wykonają również naprawę konstrukcji mostu i przepustu, co pozytywnie wpłynie na poziom bezpieczeństwa trasy kolejowej.

Wyższy poziom bezpieczeństwa ruchu kolejowego i drogowego zapewniono także w 2017 r. na 9 przejazdach między Stróżami a Wolą Łużańską, min. w Woli Łużańskiej, Szalowej . Wymieniono tory i nawierzchnię dróg, a na kilku skrzyżowaniach zamontowano dodatkowe urządzenia sygnalizacji. Dzięki kompleksowej wymianie torów na szlaku, pociągi jadą sprawniej i płynniej.

Umowę za 22 889 420,37 zł netto na linii kolejowej nr 108 Wola Łużańska – Gorlice Zagórzany, zrealizuje Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie Sp. z o.o. Realizacja inwestycji planowana jest w latach 2018 -2019. Finansowanie zapewnia budżet państwa.

Inwestycje PLK na trasie Stróże – Krościenko

PLK sukcesywnie polepszają standard trasy kolejowej nr 108 Stróże – Krościenko. W latach 2019 – 2021. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. planują realizację zadania w ramach Krajowego Programu Kolejowego pn. "Rewitalizacja linii kolejowej nr 108, na odcinku Jasło – Nowy Zagórz". Jeszcze w bieżącym roku planowany jest przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej. Krótsze podróże, wyższy poziom obsługi podróżnych i bezpieczeństwa są efektem wcześniejszych inwestycji na podkarpackich odcinkach (Jasło – Tarnowiec; Tarnowiec – Jedlicze; Nowosielce – Sanok) linii nr 108, zrealizowanych za 61 mln zł - w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podkarpackiego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Stróże
Krościenko
  • kolejFAN – 13.11.2018

    bzdury i pleciugi. I co tam pojedzie? SKPL? nawet do Jasła sie IC odniechciało jeździć. Dopóki nie będzie druta do Zagórza wszystko to można o kant stołu rozbić bo gamy leżą i kwiczą

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....