TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Szybciej z Bydgoszczy do Torunia i Kutna oraz z Malborka do Grudziądza
PKP PLK InfoRail - Opublikowano: 11.08.2016 13:59:14 6 komentarzy
Szybciej z Bydgoszczy do Torunia i z Malborka do Grudziądza

O kwadrans krócej na trasie Bydgoszcz ? Toruń ? Kutno i o 20 minut krótsza podróż koleją z Grudziądza do Malborka ? takie mają być efekty działań PKP PLK w kujawsko-pomorskim. Będą też wygodniejsze perony na stacjach i przystankach.

W Krajowym Programie Kolejowym ponad 1,5 mld zł przewidziano na rozwój kolei w tym regionie. I tak dzięki tym środkom o kwadrans krócej pojadą pociągi w relacji Bydgoszcz Główna ? Toruń ? Kutno (z 1h 48 min do ok. 1h 33 min). Dzięki rewitalizacji linii kolejowej nr 207 na odcinku Grudziądz ? granica województwa o 20 minut skróci się czas podróży pociągiem na trasie z Grudziądza do Malborka (z 1h 30 min do ok. 1h 10 min). Krócej będzie trwała podróż pociągiem na trasie Brodnica ? Grudziądz oraz na trasie Wierzchucin ? Bydgoszcz Główna. Sprawne i nieco krótsze podróże będą również na głównych trasach: Poznań Główny ? Inowrocław ? Bydgoszcz Główna oraz Bydgoszcz Główna ? Gdańsk Główny, a także w połączeniach regionalnych: Wierzchucin ? Tuchola, Toruń Wschodni ? Chełmża.

- W obecnej perspektywie finansowej kontynuujemy poprawę warunków dla przewozów pasażerskich, ale znacznie intensyfikujemy działania na liniach towarowych. Oprócz prac na głównych trasach, Bydgoszcz ? Trójmiasto czy Inowrocław ? Bydgoszcz ? Tczew, pamiętamy o poprawie połączeń w regionie. Do podroży koleją powinny zachęcić krótsze czasy przejazdu oraz poprawa komfortu obsługi pasażerów na stacjach i przystankach ? mówi Ireneusz Merchel, prezes PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Przekazany do konsultacji Krajowy Program Kolejowy w województwie kujawsko ? pomorskim przewiduje 13 projektów o łącznej wartości ponad 2 mld zł. Na liście podstawowej jest 10 projektów za ponad 1,5 mld zł. Lista rezerwowa obejmuje 3 projekty o wartości ponad 500 mln zł.

- Bydgoszcz jest nie tylko stolicą województwa kujawsko-pomorskiego, ale również znaczącym w kraju węzłem kolejowym. Centralne położenie naszego regionu oraz gęsta sieć kolejowa są niewątpliwym atutem przy realizacji inwestycji zawartych w Krajowym Programie Kolejowym. Wyrażamy jednocześnie zadowolenie, że rząd i PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. tak aktywnie realizują przedsięwzięcia w zakresie transportu kolejowego ? podkreśla Józef Ramlau, wicewojewoda kujawsko-pomorski.

Przypomnijmy, że z propozycji nie jest zadowolony Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, który kilka dni temu, o czym informowaliśmy na łamach InfoRail, złożył swoje uwagi do KPK, domagając się tym samym wciągnięcia linii Bydgoszcz ? Kcynia na listę projektów podstawowych.

Istotne efekty prac - skrócenie czasu przejazdu:

? w relacji Grudziądz ? Malbork o ok. 20 min z 1h 30 min do ok. 1h 10 min

? w rel. Bydgoszcz Gł. ? Toruń ? Kutno o ok. 15 min z 1h 48 min do ok. 1h 33 min

? w rel. Brodnica ? Grudziądz o ok. 8 min z 1h 4 min do ok. 56 min

? w rel. Wierzchucin ? Bydgoszcz Główna o ok. 8 min z 48 min do ok. 40 min

? w rel. Bydgoszcz Gł. ? Gdańsk Główny o ok. 5 min z 1h 20 min do ok. 1h 15 min

? w rel. Poznań Gł. ? Inowrocław ? Bydgoszcz Gł. o ok. 3 min z 1h32 m do ok. 1h29 m

? w rel. Toruń Wschodni ? Chełmża o ok. 3 min z 20 min do ok. 17 min

? w rel. Wierzchucin ? Tuchola o ok. 3 min z 19 min do ok. 16 min

Projekty na liście podstawowej:

1. Prace na alternatywnym ciągu transportowym Bydgoszcz ? Trójmiasto (POIiŚ)

2. Prace na linii kolejowej nr 18 na odcinku Kutno ? Toruń Główny w ramach projektu: Zwiększenie dostępności magistrali E 20 i C-E 20 poprzez poprawę stanu technicznego przyległych linii kolejowych (środki krajowe)

3. Prace na linii kolejowej C-E 65 na odcinku Inowrocław - Bydgoszcz ? Tczew w ramach projektu: Udrożnienie podstawowych ciągów wywozowych z Górnego Śląska (środki krajowe)

4. Prace na linii kolejowej nr 201 na odcinku Nowa Wieś Wielka ? Maksymilianowo w ramach projektu: Udrożnienie podstawowych ciągów wywozowych z Górnego Śląska (środki krajowe)

5. Prace na liniach nr 353 Poznań Wschód ? Dziarnowo w ramach projektu: Prace na liniach nr 353, 206, 544 Poznań Wschód ? Dziarnowo ? Inowrocław Rąbinek oraz Zamków ? Borysławice (środki krajowe)

6. Prace na linii kolejowej nr 208 na odcinku Grudziądz ? Tuchola ? granica województwa (RPO)

7. Rewitalizacja linii kolejowej nr 207 na odcinku Toruń Wschodni ? Chełmża (RPO)

8. Rewitalizacja linii kolejowych nr 208 i 33 na odcinku Grudziądz ? Brodnica (RPO)

9. Rewitalizacja linii kolejowej nr 207 na odcinku Grudziądz ? granica województwa (RPO)

10. Poprawa stanu infrastruktury do obsługi pasażerów (RPO)

Lista rezerwowa:

1. Prace na liniach kolejowych nr 18, 203 na odcinku Bydgoszcz Główna ? Piła Główna ? Krzyż, etap I: prace na odcinku Bydgoszcz Główna ? Piła Główna (POIiŚ)

2. Rewitalizacja kolejowego ciągu komunikacyjnego Bydgoszcz ? Kcynia ? granica województwa (RPO)

3. Modernizacja linii nr 27 Nasielsk ? Toruń Wschodni na odc. granica województwa ? Toruń Wschodni, na odcinku Lipno ? Toruń Wschodni wraz z elektryfikacją (RPO)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
kujawsko-pomorskie
 • Bydgoszczanin – 11.08.2016

  No i tu się z Panem Bruskim zgadzamy. Linia Bydgoszcz Gł. - Szubin - Kcynia powinna zostać wyremontowana. Idealnie byłoby gdyby dalej woj. Wielkopolskie wyremontowało odcinek Wągrowiec - Gołańcz - granica województwa i jeszcze bardziej na zachód Wągrowiec - Rogoźno Wlkp. - Czarnków (gdzie o odcinku Wągrowiec - Czarnków ostatnio zrobiło się znów głośno). Tak oto mogłoby zaistnieć ciekawe, ale i ekonomiczne połączenie: CZARNKÓW - Rogoźno - Wągrowiec - Gołańcz - Kcynia - Szubin - BYDGOSZCZ GŁ.

 • ja – 12.08.2016

  Kujawsko-pomorskiEM, nie ma za co słowniki są ciężkie...

 • kolejFAN – 12.08.2016

  Bydgoszcz ? KcyniaCZAS NA TĄ LINIĘ! Bydgoszcz-Kcynia-Gołańcz-Poznań.!!! Czy nikt w kuj-pomie nie rozumie że ta linia powinna być odbudowana! łącznie z odcinkiem Kcynia-Nakło oraz Wagrowiec-Rogoźno-CZARNKÓW!

 • Qwer – 12.08.2016

  @kolejFANWszyscy to rozumieją poza Urzędem Marszałkowskim w Toruniu. Oni są z natury przeciwni czemukolwiek co by umocniło Bydgoszcz w regionie.

 • bun – 12.08.2016

  Jasne wywalic kupę kasy na linię do Kcyni tylko skąd później wziąć kase na połączenia. Juz teraz z Torunia do Sierpca jeździ jedna pars pociągów mimo że wzdłuż tej linii mieszka 5 razy więcej ludzi.

 • Bydgoszczanin – 12.08.2016

  @bunDo Sierpca jeździ tak mało pociągów dlatego, że linia ta nie jest w żadnym wypadku kluczowa dla województwa Kuj. - Pomorskiego, bo Sierpc leży w woj. Mazowieckim i wszelkie sprawy urzędowe, dojeżdżanie uczniów do szkół, pracy itp. nie ma miejsca w tej relacji akurat. Mapy migracyjne pokazują, gdzie podróżuje ludzi najwięcej. Z Sierpca ciągnie ludzi w kierunku Warszawy, aniżeli Torunia, czy Bydgoszczy.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....