TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Szybciej z Bydgoszczy do Torunia i Kutna oraz z Malborka do Grudziądza
PKP PLK InfoRail - Opublikowano: 11.08.2016 13:59:14 6 komentarzy
Szybciej z Bydgoszczy do Torunia i z Malborka do Grudziądza

O kwadrans krócej na trasie Bydgoszcz ? Toruń ? Kutno i o 20 minut krótsza podróż koleją z Grudziądza do Malborka ? takie mają być efekty działań PKP PLK w kujawsko-pomorskim. Będą też wygodniejsze perony na stacjach i przystankach.

W Krajowym Programie Kolejowym ponad 1,5 mld zł przewidziano na rozwój kolei w tym regionie. I tak dzięki tym środkom o kwadrans krócej pojadą pociągi w relacji Bydgoszcz Główna ? Toruń ? Kutno (z 1h 48 min do ok. 1h 33 min). Dzięki rewitalizacji linii kolejowej nr 207 na odcinku Grudziądz ? granica województwa o 20 minut skróci się czas podróży pociągiem na trasie z Grudziądza do Malborka (z 1h 30 min do ok. 1h 10 min). Krócej będzie trwała podróż pociągiem na trasie Brodnica ? Grudziądz oraz na trasie Wierzchucin ? Bydgoszcz Główna. Sprawne i nieco krótsze podróże będą również na głównych trasach: Poznań Główny ? Inowrocław ? Bydgoszcz Główna oraz Bydgoszcz Główna ? Gdańsk Główny, a także w połączeniach regionalnych: Wierzchucin ? Tuchola, Toruń Wschodni ? Chełmża.

- W obecnej perspektywie finansowej kontynuujemy poprawę warunków dla przewozów pasażerskich, ale znacznie intensyfikujemy działania na liniach towarowych. Oprócz prac na głównych trasach, Bydgoszcz ? Trójmiasto czy Inowrocław ? Bydgoszcz ? Tczew, pamiętamy o poprawie połączeń w regionie. Do podroży koleją powinny zachęcić krótsze czasy przejazdu oraz poprawa komfortu obsługi pasażerów na stacjach i przystankach ? mówi Ireneusz Merchel, prezes PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Przekazany do konsultacji Krajowy Program Kolejowy w województwie kujawsko ? pomorskim przewiduje 13 projektów o łącznej wartości ponad 2 mld zł. Na liście podstawowej jest 10 projektów za ponad 1,5 mld zł. Lista rezerwowa obejmuje 3 projekty o wartości ponad 500 mln zł.

- Bydgoszcz jest nie tylko stolicą województwa kujawsko-pomorskiego, ale również znaczącym w kraju węzłem kolejowym. Centralne położenie naszego regionu oraz gęsta sieć kolejowa są niewątpliwym atutem przy realizacji inwestycji zawartych w Krajowym Programie Kolejowym. Wyrażamy jednocześnie zadowolenie, że rząd i PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. tak aktywnie realizują przedsięwzięcia w zakresie transportu kolejowego ? podkreśla Józef Ramlau, wicewojewoda kujawsko-pomorski.

Przypomnijmy, że z propozycji nie jest zadowolony Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, który kilka dni temu, o czym informowaliśmy na łamach InfoRail, złożył swoje uwagi do KPK, domagając się tym samym wciągnięcia linii Bydgoszcz ? Kcynia na listę projektów podstawowych.

Istotne efekty prac - skrócenie czasu przejazdu:

? w relacji Grudziądz ? Malbork o ok. 20 min z 1h 30 min do ok. 1h 10 min

? w rel. Bydgoszcz Gł. ? Toruń ? Kutno o ok. 15 min z 1h 48 min do ok. 1h 33 min

? w rel. Brodnica ? Grudziądz o ok. 8 min z 1h 4 min do ok. 56 min

? w rel. Wierzchucin ? Bydgoszcz Główna o ok. 8 min z 48 min do ok. 40 min

? w rel. Bydgoszcz Gł. ? Gdańsk Główny o ok. 5 min z 1h 20 min do ok. 1h 15 min

? w rel. Poznań Gł. ? Inowrocław ? Bydgoszcz Gł. o ok. 3 min z 1h32 m do ok. 1h29 m

? w rel. Toruń Wschodni ? Chełmża o ok. 3 min z 20 min do ok. 17 min

? w rel. Wierzchucin ? Tuchola o ok. 3 min z 19 min do ok. 16 min

Projekty na liście podstawowej:

1. Prace na alternatywnym ciągu transportowym Bydgoszcz ? Trójmiasto (POIiŚ)

2. Prace na linii kolejowej nr 18 na odcinku Kutno ? Toruń Główny w ramach projektu: Zwiększenie dostępności magistrali E 20 i C-E 20 poprzez poprawę stanu technicznego przyległych linii kolejowych (środki krajowe)

3. Prace na linii kolejowej C-E 65 na odcinku Inowrocław - Bydgoszcz ? Tczew w ramach projektu: Udrożnienie podstawowych ciągów wywozowych z Górnego Śląska (środki krajowe)

4. Prace na linii kolejowej nr 201 na odcinku Nowa Wieś Wielka ? Maksymilianowo w ramach projektu: Udrożnienie podstawowych ciągów wywozowych z Górnego Śląska (środki krajowe)

5. Prace na liniach nr 353 Poznań Wschód ? Dziarnowo w ramach projektu: Prace na liniach nr 353, 206, 544 Poznań Wschód ? Dziarnowo ? Inowrocław Rąbinek oraz Zamków ? Borysławice (środki krajowe)

6. Prace na linii kolejowej nr 208 na odcinku Grudziądz ? Tuchola ? granica województwa (RPO)

7. Rewitalizacja linii kolejowej nr 207 na odcinku Toruń Wschodni ? Chełmża (RPO)

8. Rewitalizacja linii kolejowych nr 208 i 33 na odcinku Grudziądz ? Brodnica (RPO)

9. Rewitalizacja linii kolejowej nr 207 na odcinku Grudziądz ? granica województwa (RPO)

10. Poprawa stanu infrastruktury do obsługi pasażerów (RPO)

Lista rezerwowa:

1. Prace na liniach kolejowych nr 18, 203 na odcinku Bydgoszcz Główna ? Piła Główna ? Krzyż, etap I: prace na odcinku Bydgoszcz Główna ? Piła Główna (POIiŚ)

2. Rewitalizacja kolejowego ciągu komunikacyjnego Bydgoszcz ? Kcynia ? granica województwa (RPO)

3. Modernizacja linii nr 27 Nasielsk ? Toruń Wschodni na odc. granica województwa ? Toruń Wschodni, na odcinku Lipno ? Toruń Wschodni wraz z elektryfikacją (RPO)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
kujawsko-pomorskie
 • Bydgoszczanin – 11.08.2016

  No i tu się z Panem Bruskim zgadzamy. Linia Bydgoszcz Gł. - Szubin - Kcynia powinna zostać wyremontowana. Idealnie byłoby gdyby dalej woj. Wielkopolskie wyremontowało odcinek Wągrowiec - Gołańcz - granica województwa i jeszcze bardziej na zachód Wągrowiec - Rogoźno Wlkp. - Czarnków (gdzie o odcinku Wągrowiec - Czarnków ostatnio zrobiło się znów głośno). Tak oto mogłoby zaistnieć ciekawe, ale i ekonomiczne połączenie: CZARNKÓW - Rogoźno - Wągrowiec - Gołańcz - Kcynia - Szubin - BYDGOSZCZ GŁ.

 • ja – 12.08.2016

  Kujawsko-pomorskiEM, nie ma za co słowniki są ciężkie...

 • kolejFAN – 12.08.2016

  Bydgoszcz ? KcyniaCZAS NA TĄ LINIĘ! Bydgoszcz-Kcynia-Gołańcz-Poznań.!!! Czy nikt w kuj-pomie nie rozumie że ta linia powinna być odbudowana! łącznie z odcinkiem Kcynia-Nakło oraz Wagrowiec-Rogoźno-CZARNKÓW!

 • Qwer – 12.08.2016

  @kolejFANWszyscy to rozumieją poza Urzędem Marszałkowskim w Toruniu. Oni są z natury przeciwni czemukolwiek co by umocniło Bydgoszcz w regionie.

 • bun – 12.08.2016

  Jasne wywalic kupę kasy na linię do Kcyni tylko skąd później wziąć kase na połączenia. Juz teraz z Torunia do Sierpca jeździ jedna pars pociągów mimo że wzdłuż tej linii mieszka 5 razy więcej ludzi.

 • Bydgoszczanin – 12.08.2016

  @bunDo Sierpca jeździ tak mało pociągów dlatego, że linia ta nie jest w żadnym wypadku kluczowa dla województwa Kuj. - Pomorskiego, bo Sierpc leży w woj. Mazowieckim i wszelkie sprawy urzędowe, dojeżdżanie uczniów do szkół, pracy itp. nie ma miejsca w tej relacji akurat. Mapy migracyjne pokazują, gdzie podróżuje ludzi najwięcej. Z Sierpca ciągnie ludzi w kierunku Warszawy, aniżeli Torunia, czy Bydgoszczy.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....