TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Tanie Linie Kolejowe w nowym rozkładzie jazdy
WWW.INTERCITY.PL - Opublikowano: 22.11.2009 17:57:31
Tanie Linie Kolejowe w nowym rozkładzie jazdy

Pociągiem z Krakowa do Warszawy za 35 złotych…Zamiast obowiązkowej –miejscówka na życzenie…Fuks, czyli przez całą Polskę za jedyne 20 złotych…Tańszy bilet na powrót…A może –bilet z wyprzedaży? A może tańszy bilet w Internecie? To tylko fragment nowej oferty Tanich Linii Kolejowych –jednej z najważniejszych i najbardziej popularnych marek kolejowych w Polsce. Już od 13 grudnia pod odnowionym szyldem TLK jeździć będzie po kraju 377 pociągów.

Nowa TLK to odpowiedź PKP Intercity na rosnące oczekiwania pasażerów pociągów dalekobieżnych. Tanie Linie Kolejowe, tak chętnie wybierane przez grupę mniej zamożnych klientów, dostosowują swoją ofertę do oczekiwań rynku. Będzie nowa taryfa, konsolidująca stosowane dotychczas stawki cen na pociągi pośpieszne i pociągi TLK, będą nowe oferty promocyjne i nowe połączenia. Poza dotychczasowymi promocjami pasażerowie będą mieli do wyboru 5 zupełnie nowych atrakcyjnych ofert.

Co czeka pasażerów Tanich Linii Kolejowych już w najbliższym miesiącu? Spółka PKP IC wprowadza tzw. kolorowe bilety TLK, którymi oznakowane będą poszczególne oferty promocyjne. I tak:

·        Miejscówka na życzenie zamiast miejscówki obowiązkowej –dostępna w klasie 1 pociągów w cenie 10 złotych

·        Bilet Fioletowy –ceny relacyjne: niższe ceny biletów na wybranych trasach TLK. Przykładowo podróż z Krakowa do Warszawy kosztować będzie 35 zł (kl. 2) lub 55 zł (kl. 1), a nie jak dotychczas –54 i 81 (z miejscówką)

·        Bilet Szary –tańszy o 20% bilet na przejazd powrotny w przypadku skorzystania z oferty TLK od godz. 12.00 w poniedziałek do godz. 12.00 w piątek

·        Bilet Niebieski –4 bilety w pełnej ceni i 5 bilet –gratis!

·        Bilet Czerwony –bilet z wyprzedaży: comiesięczna wyprzedaż biletów TLK na wybrane pociągi w cenie niższej nawet o 60 procent!

·        Bilet Pomarańczowy –uzbierawszy 10 biletów z 1 klasy TLK (wraz z miejscówką) pasażer otrzymuje wakacyjny voucher uprawniający do podróży w 1 klasie pociągu InterCity w czasie wakacji za cenę 1 zł

·        Bilet Zielony –specjalne extra ceny biletów na specjalne okazje (np. ważne mecze, koncerty, rocznice itp.)

·        Fuks! –bilet za 20 złotych na dowolnej trasie w pociągu TLK, duże kontyngenty i rewelacyjnie niska cena. Czarny koń wśród kolorowych biletów TLK…

W pociągach TLK utrzymane zostaną także inne dziś obowiązujące oferty, w tym Bilet Podróżnika, Bilet Weekendowy, Wspólny Przejazd, Rodzina z PKP Intercity, Legitymacja seniora, Kolorowe Karty Intercity, Bilety odcinkowe tygodniowe, miesięczne i kwartalne, a także ulgi ustawowe dla studentów, emerytów i rencistów.

Kolejna nowość TLK –tańsze o 5 procent bilety kupione w sieci Internetu.

I…jeszcze jedna nowość –oferta CITY BILET dla posiadaczy biletów odcinkowych: bilety tygodniowe i miesięczne już od 18 listopada są tańsze o 30 procent!

To jest odpowiedź spółki PKP Intercity na oczekiwania rynku oraz działania podmiotów konkurujących z TLK. Spółka wybiera tę formę i ten kierunek rywalizacji –przede wszystkim o uznanie pasażera.

Tanie Linie Kolejowe będą zatem tanie i kolorowe, oferując swoim klientom:

–377 połączeń –zamiast dotychczasowych 24

–126 pociągów z wagonami rowerowymi

–44 pociągi dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych

–48 pociągów z wagonami barowymi Wars

–wagony filmowe z pokazami filmowymi (na wybranych trasach).

Wszystkie informacje będzie można znaleźć już wkrótce na budowanej od podstaw nowej stronie internetowej www.tlk.pl.

 

Pociągi TLK wyjadą na tory już 13 grudnia wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy. Zastąpią część ekspresów oraz pociągi pospieszne.

–Wszystkie zmiany wprowadzamy zgodnie z oczekiwaniami naszych klientów, a oni życzyli sobie większej przejrzystości oferty i bardziej precyzyjnego pozycjonowania marek. Nasza nowa strategia oparta jest na dwóch filarach –marce Express jako wiodącej marce w segmencie premium oraz marce TLK jako marce pierwszego wyboru w kategorii economy –przeznaczonej dla tych, którzy przy wyborze pociągu kierują się przede wszystkim ceną biletu –tłumaczy Krzysztof Celiński prezes zarządu PKP Intercity. –Spółka chce przy tym udowodnić, że tani pociąg nie musi kojarzyć się z podróżowaniem w korytarzu na jednej nodze. Wszystkie pociągi TLK będą objęte fakultatywną rezerwacją miejsc w 1 klasie. Dzięki temu pasażer będzie miał możliwość zagwarantowania sobie miejsca siedzącego, co było niemożliwe np. w pociągach pospiesznych, czy InterRegio –dodaje prezes Celiński.

Większy komfort podróżowania pociągami TLK maja zapewnić zmodernizowane wagony. Wyznacznikiem standardu będą pociągi, które zostały przekwalifikowane z expresów właśnie na TLK. –Taką operację przeprowadziliśmy
2 listopada, część ekspresów stała się pociągami TLK, cena biletów spadła nawet o
30-40%, a komfort jazdy pozostał na poziomie expresu. Wbrew obawom niektórych ekspertów postanowiliśmy, że wagony, które dotychczas jeździły w ekspresach, będą wyznaczać nowy standard taboru w TLK –mówi Mark Nitkowski członek zarządu, dyrektor handlowy PKP Intercity. –Docelowo ekonomiczne pociągi zmieniać też będą barwy: wagony klasy drugiej będą błękitne, natomiast jedynki wyróżniać będzie pastelowy pomarańcz. Ta kolorystyka podkreśli lekki charakter naszej marki i odnosić się będzie do turystycznego celu podróży.

Pociągi jeżdżące pod szyldem TLK wjechały na polskie tory w 2005 r. Pasażerowie od razu je polubili, bo stanowiły alternatywę dla nie cieszących się najlepszą opinią pociągów pospiesznych. TLK do dziś są postrzegane jako pociągi oferujące niezły standard podróży za niewygórowaną cenę. Trudno się dziwić, że spółka Intercity, której oferta poszerzyła się w grudniu 2008 r., o kilkaset pociągów pospiesznych, buduje nowy segment połączeń ekonomicznych w oparciu o markę TLK.

–Dwie nowe oferty TLK oferty to absolutny hit: FUKS! to kontyngent tanich biletów po 20 zł, umożliwiających podróż dowolną teelką oraz Bilet Czerwony z wyprzedaży, tańszy nawet do 60 %, który będzie można kupić na wyprzedaży ogłaszanej w Internecie 25 dnia każdego miesiąca –przekonuje Maciej Szafurski nowy brand manager TLK w PKP Intercity. –Dla tych, którzy dużo podróżują w danej relacji, firma przygotowała Bilet Niebieski –za 4 pełnopłatne podróże otrzymamy jeden bilet gratis. W nowych teelkach respektowane będą wszystkie ulgi ustawowe np. dla studentów, emerytów, rencistów.

Lista nowości w rozkładzie jazdy TLK 2009/2010:

•     NOWOŚĆ! Białystok-Zakopane –w sezonie zimowym i letnim (pociąg nocny)

•     NOWOŚĆ! Białystok-Świnoujście –nowe połączenie dzienne w sezonie wakacyjnym

•     Lublin-Kołobrzeg –całoroczne połączenie w porze dziennej (dotychczas tylko nocne wakacyjne)

•     Lublin-Świnoujście –całoroczne połączenie w porze nocnej oraz nowe wakacyjne w porze dziennej (dotychczas tylko nocne wakacyjne)

•     Kraków-Warszawa- Gdynia –dodatkowe połączenie nocne w weekendy uzupełniające ofertę pociągu Monciak-Krupówki (zwiększenie puli miejsc do siedzenia o ponad 100%)

•     Warszawa-Bydgoszcz-Hel –dodatkowe połączenie nocne w okresie wakacji (w 2009 było tylko jedno)

•     Połączenie pociągów Kmicic (Katowice-Białystok) i Biebrza (Białystok-Gdynia) w jedną relację Katowice -Gdynia. Dzięki temu całoroczne połączenie z Katowic i Warszawy do Ełku, Giżycka i na Mazury

•     NOWOŚĆ! Wrocław-Łódź-Terespol –bezpośrednie połączenie z Wrocławia i Łodzi do Terespola

•     NOWOŚĆ! Warszawa-Lublin-Rzeszów –całoroczne połączenie w porze dziennej

•     Dodatkowe połączenie nocne Warszawa-Zakopane w okresie szczytów przewozowych

•     NOWOŚĆ! Lublin-Zakopane –sezonowe połączenie dzienne

•     Warszawa-(CMK)-Kraków –dodatkowa czwarta para pociągów TLK (dotychczas 3 pary)

•     NOWOŚĆ! Pociąg co 2 godziny z Warszawy do Częstochowy w porze dziennej

•     Dodatkowe połączenie Warszawa-Częstochowa-Katowice w porze dziennej

•     Połączenie relacji Gdynia-Warszawa i Warszawa-Wrocław –przybywa nowy pociąg Gdynia - Wrocław;dodatkowe połączenie z Gdyni do Łodzi

•     Dodatkowe połączenie Gdynia-Zielona Góra w porze dziennej (dotychczas tylko jedno)

•     Dodatkowe połączenie z Warszawy do Poznania w (5) i z Poznania do Warszawy w (1)

•     Całoroczne połączenie Bydgoszcz-Kołobrzeg (obecnie tylko w wakacje)

•     Dodatkowe połączenie Bydgoszcz-Warszawa w (7) w godzinach wieczornych

•     Zmiana relacji pociągu Przemyśl-Poznań -Kołobrzeg na Przemyśl-Poznań-Słupsk-Gdynia (powrót połączeń Poznań-Słupsk-Koszalin –2 pary pociągów)

•     5 par dodatkowych pociągów na trasie Kraków-Katowice-Wrocław w porze dziennej

•     Dodatkowe połączenie Warszawa-Łódź-Wrocław w porze dziennej

•     NOWOŚĆ! Przemyśl-Kraków-Wrocław-Jelenia Góra w porze dziennej cały rok

 
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
PKP
PKP IC
TLK
Ex
Posp.
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....