TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

TKP Silesia z licencją UTK na przewozy towarowe
InfoRail.pl - Opublikowano: 13.10.2017 10:48:10 2 komentarze
TKP Silesia z licencją UTK na przewozy towarowe

Pod koniec września licencję na wykonywanie przewozów towarowych na polskim rynku otrzymała firma TKP Silesia.

Jest to pierwszy w Polsce wyspecjalizowany operator bocznicowy. Podobne usługi wykonywane były dotychczas przez przewoźników kolejowych, ale zawsze traktowane były jako działalność poboczna, a nie główny cel funkcjonowania firmy.

"Nasze podejście do zagadnień związanych z obsługą bocznic jest zupełnie inne i w dużym stopniu nowatorskie" - mówi Radosław Mrózek, Prezes TKP Silesia. "Przez ostatnie 20 lat fabryki i zakłady przemysłowe w Polsce odchodziły od transportu kolejowego i to nie bez powodu. Przez całe lata pociąg towarowy był absolutnie niekonkurencyjny w stosunku do ciężarówki, która zazwyczaj była szybsza, tańsza, pozwalała na dużo większą elastyczność transportu. Do dziś zresztą wiele tych argumentów jest nadal aktualnych. To co się zmieniło w ciągu ostatnich 2-3 lat, to stan infrastruktury kolejowej, podejście przewoźników i przepisy środowiskowe, które dla wielkich firm dziś znacząco podniosły atrakcyjność transportu kolejowego. I na tych zmianach bazuje nasza strategia."

TKP Silesia skupia się wyłącznie na wsparciu właścicieli bocznic i przewoźników kolejowych, którzy na bocznice docierają. Zajmuje się obsługą tzw. końcówek, wyręczając przewoźników w prowadzeniu prac manewrowych związanych z załadunkami i wyładunkami przewożonych przez nich towarów. Oprócz zadań typowo kolejowych, pracownicy firmy mogą też obsługiwać urządzenia załadowcze i wyładowcze, współpracować z kadrą Klienta w zakresie wykorzystania kolei, jako elementu cyklu technologicznego, czy kompleksowo opiekować się bocznicą.

Ten ostatni temat jest dziś szczególnie ważny dla firmy. "Wielu naszych Klientów swoje bocznice traktowało dotąd jak ciężar, jako element infrastruktury firmowej, który nie przynosił zysków, a wymagał masy pracy i pilnowania dokumentów. My zmieniamy tę sytuację, bo dla naszych Klientów zajmujemy się bocznicą kompleksowo." - dopowiada Prezes Mrózek. "Prowadzimy audyty, które wykazują braki w dokumentacji bocznic, uprawnieniach pracowników zatrudnionych do ich obsługi, sprawdzamy stan techniczny bocznicy, zainstalowanych na niej urządzeń kolejowych i budynków. Przygotowujemy dla naszych Klientów procedury kolejowe, szkolimy pracowników czy wreszcie wykonujemy dla nich bieżące utrzymanie infrastruktury oraz wszelkie czynności związane z koleją - usługi manewrowe, obsługę urządzeń załadowczych czy wspieramy ich naszą kadrą kolejową."

Dla przewoźników kolejowych bardzo interesującą częścią usług TKP Silesia jest kierowane do nich wsparcie w zakresie szkoleń i wynajmu pracowników. Instruktorzy spółki wynajmowani są do centrów szkoleń kolejowych, wykonują również pouczenia okresowe u przewoźników czy szkolenia na zawody kolejowe wraz z egzaminami, zgodnie z programem pracodawcy.

Firma dysponuje też własnymi, trzy i czteroosiowymi, lokomotywami manewrowymi, które wykorzystuje do prac na bocznicach Klientów i wsparcia przewoźników.

Głównym terenem działania TKP Silesia jest Śląsk i jego najbliższe okolice czyli obszar umownie ograniczony trójkątem Opole - Kraków - Częstochowa, wraz z pracą na kolejowych przejściach granicznych tego regionu. Poza tym obszarem Spółka obsługuje bocznice Klientów zlokalizowane również w województwie Mazowieckim, a usługi szkoleniowe, audytorskie i utrzymania technicznego bocznic świadczy na terenie całego kraju.

Spółka jest obecna na rynku od trzech lat, a usługi kolejowe świadczy od początku bieżącego roku. Więcej szczegółów dotyczących działalności TKP Silesia na www.tkpsilesia.pl.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
licencja
UTK
  • bm – 14.10.2017

    zly link, powinno byc bez www. http://tkpsilesia.pl/

  • Piottr – 17.10.2017

    "Pierwszy wyspecjalizowany"? A SKPL to co, pies?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
NASZE TOP 10
Czytane
Komentowane
Filmy
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2018 W 2018 skończymy 18 lat!.Nasz portal działa od 2001 roku. Początkowo pod nazwą InfoBus.pl, obejmując tylko tematykę autobusową. Jednak wraz ze wzrostem...