TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

TLK-i nie znikną z CMK?
INFORAIL - Opublikowano: 18.05.2015 12:57:14 2 komentarze
TLK-i nie znikną z CMK?

Prace nad projektem rozkładu jazdy pociągów 2015/2016 nie zostały zakończone ? poinformował Sławomir Żałobka, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Infrastruktury. Jak dodał minister właściwy do spraw transportu nie przewiduje rezygnacji z zamawiania połączeń segmentu ekonomicznego na trasach Warszawa ? CMK ? Kraków i Warszawa ? CMK ? Katowice, zaś czas przejazdu w przypadku tych pociągów nie powinien ulec wydłużeniu. Przypomnijmy, że kilka tygodni temu światło dzienne ujrzały informacje, jakoby pociągi TLK, bądź też Intercity, które docelowo mają zastąpić teelki, miałyby na trasie Warszawa ? Kraków kursować drogą okrężną, co wiązałoby się z wydłużeniem czasu przejazdu między tymi miastami. Z informacji MIR wynika, że tak się nie stanie.

Funkcjonujące pod markami TLK i IC przewozy międzywojewódzkie segmentu ekonomicznego są usługami, które ze względu na ujemny wynik finansowy wymagają dofinansowania ze środków budżetowych na podstawie umowy o świadczenie usług publicznych ? dodaje Sławomir Żałobka. Zgodnie z zawartą przez ministra właściwego do spraw transportu z PKP Intercity S.A. ?Umową ramową o świadczenie usług publicznych w zakresie międzywojewódzkich kolejowych przewozów pasażerskich? z dnia 25 lutego 2011 r. przewozy objęte dofinansowaniem są wykonywane bezpośrednimi pociągami międzywojewódzkimi na odcinkach wskazanych przez zamawiającego, m. in. na trasach Warszawa ? Kraków przez Centralną Magistralę Kolejową i Warszawa ? Katowice przez Centralną Magistralę Kolejową.

Ponadto Żałobka zaznacza, że w przypadku pociągów kursujących obecnie trasą Warszawa ? Katowice przez Częstochowę czas przejazdu ulegnie skróceniu z uwagi na efekty modernizacji linii kolejowej. Jednocześnie od grudnia 2015 r. podniesiony zostanie standard obsługi na ww. linii w związku z planowanym wdrożeniem do eksploatacji nowych pojazdów ?Flirt?, zakupionych w ramach projektu inwestycyjnego ?Zakup elektrycznych zespołów trakcyjnych dla PKP Intercity S.A. ? Etap II?. Tym samym należy stwierdzić, że oferta połączeń TLK i IC w relacji Warszawa ? Katowice ulegnie znacznej poprawie w porównaniu z obecnie obowiązującym rozkładem jazdy pociągów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
TLK
CMK
  • tyger – 19.05.2015

    Zobaczymy czy nie znikną.

  • K65 – 20.05.2015

    Cytat : "Jak dodał minister właściwy do spraw transportu nie przewiduje rezygnacji z zamawiania połączeń segmentu ekonomicznego na trasach Warszawa ? CMK ? Kraków i Warszawa ? CMK ? Katowice, zaś czas przejazdu w przypadku tych pociągów nie powinien ulec wydłużeniu. "Przykład totalnego wodogłowia ekonomicznego. Zamawiać pociągi MISJI PUBLICZNEJ kursujące linią CMK omijającą skupiska ludzkie po to, aby udowodnić że 2 wybudowane perony w szczerych polach Gosiewo Płn. & oPOczno POłudnie nie świecą pustkami oraz aby nie drażnić bezczelnego, roszczeniowego elektoratu z wielkich miast Warszawy i Krakowa, którym funduje się za pół-darmo przejazdy po linii ekspresowej CMK - w czasie ekspresowym, na który powinna obowiązywać tego typu taryfa. Równie dobrze MINISTERSTWO może dotować z pieniędzy budżetowych Program Budowy Basenów Przydomowych dla bogaczy koło ich jednorodzinnych domostw.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
NASZE TOP 10
Czytane
Komentowane
Filmy
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....