TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Tour Salon 2006 pod parą
Bartosz M. Kaj - Opublikowano: 11.11.2006 21:17:08
Tour Salon 2006 pod parą

Tegoroczna, 17 już edycja największych w Polsce targów turystycznych, odbyła się na terenie MTP w dniach 25-28 października br. Jak co roku podczas tej imprezy zaprezentowano m.in. autobusy turystyczne, zdecydowanie większą oferty przygotowały jednak Polskie Koleje Państwowe. 

Niestety, w tym roku do Poznania przybyli tylko dwaj producenci autobusów –firmy Solaris i Scania. Producent z Bolechowa zaprezentował tym razem swój pojazd w hali 3A, a nie jak zwykle na targowym placu. Autobus Solaris Vacanza 13 przyjechał w barwach Agencji Turystycznej Arion z Krakowa, która specjalizuje się m.in. właśnie w wynajmie luksusowych autokarów. Jednym z nich jest właśnie prezentowany na MTP Solaris, który posiada m.in. przyciemniane szyby, pasy pasażerów przy każdym fotelu, dwa monitory LCD + DVD, indywidualne oświetlenie i oczywiście klimatyzację. 

Drugi z prezentowanych autobusów –Scania Irizar PB został wystawiony na placu przed jednym z wejść do pawilonu 3A. Pojazd przybył w barwach firmy Mądeltrans, która specjalizuje się w wynajmie autokarów. Na tym kończy się niestety oferta tegorocznych autobusów prezentowanych na MTP. 

Zdecydowanie większą ekspozycję pojazdów przygotowały w tym roku PKP. Spółka PKP Przewozy Regionalne, która była zresztą oficjalnym przewoźnikiem tegorocznej edycji targów zaprezentowała zmodernizowane (częściowo za fundusz unijne) wagony pasażerskie I i II klasy oraz ezt EN57-2035 należący do Zakładu Przewozów Regionalnych Wrocław.

Nowoczesne wagony pasażerskie wystawiła także i spółka PKP IC. Największą jednak atrakcją był zdecydowanie Pociąg Papieski (oznaczony jako 14WE-07) zbudowany w zakładach Newag S.A. Nowy Sącz (dawne ZNTK Nowy Sącz). Pojazd z zewnątrz otrzymał charakterystyczne złote malowanie. We wnętrzu na kilku monitorach pokazywane są filmy związane z życiem Papieża Polaka, a na ścianach umieszczone są różne zdjęcia z licznych pielgrzymek. Pociąg Papieski kursuje normalne na trasie Kraków Główny –Kraków Łagiewniki –Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona –Wadowice. Drugim, niezwykle obleganym przez tłumy zwiedzających pojazdem był czynny parowóz Ol49-7 z wagonami retro z parowozowni Wolsztyn. Parowóz pod parą reprezentujący miasto Wolsztyn jest już na targach Tour Salon od lat i cieszy się niezmiennie wielkim zainteresowaniem. W tym roku stał przy samym głównym wejściu pod tzw. Iglicą. Zwiedzający mogli się także przejechać (za symboliczną opłatą) drezyna ręczną. Komunikację pomiędzy pawilonami MTP, a parkingiem targowym zapewniło jak zwykle poznańskie MPK autobusem Neoplan N4009.

Jak zwykle targi obejrzało bardzo wielu zwiedzających. Miejmy nadzieję jednak, że za rok do Poznania przyjedzie zdecydowanie więcej producentów autobusów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
targi
kolej
PKP
Solaris
Scania

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....