TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Towarowa obwodnica Poznania ma zostać dostosowana dla ruchu pasażerskiego
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 02.08.2018 17:50:43
Towarowa obwodnica Poznania ma zostać dostosowana dla ruchu pasażerskiego

Władze Poznania chcą dostosować towarową obwodnicę Poznania do ruchu pasażerskiego. W czwartek w Poznaniu zastępca prezydenta miasta Maciej Wudarski podpisał umowę na wykonanie kompleksowej koncepcji tego projektu.

Biuro prasowe poznańskiego magistratu podało, że linia kolejowa wokół Poznania, która dotychczas wykorzystywana jest jedynie przez pociągi towarowe, ma zostać dostosowana w przyszłości do ruchu pasażerskiego. Dzięki temu znacznie ma się skrócić przejazd z poznańskiego Franowa na Naramowice lub Strzeszyn.

"Uruchomienie komunikacji pasażerskiej w ramach Poznańskiej Kolei Metropolitalnej na obwodnicy towarowej jest projektem przyszłościowym. Jednak już dziś musimy zadbać o to, aby w ramach prac projektowych zostały przygotowane wszystkie niezbędne elementy, które będą służyć pasażerom. Prowadzenie tego projektu jest możliwe dzięki doskonałej współpracy z PKP PLK S.A." – podkreślił w czwartek zastępca prezydenta Poznania Maciej Wudarski.

Opracowaniem koncepcji ma się zająć firma BBF Sp. z o. o., która – zgodnie z umową – ma stworzyć "kompleksową koncepcję programowo-przestrzenną polegającą na powiązaniu nowoprojektowanych przystanków w ramach obwodnicy towarowej Poznania". Realizowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. projekt zakłada powstanie nowych przystanków kolejowych: Poznań Franowo, Poznań Kobylepole, Poznań Zieliniec, Poznań Karolin, Poznań Naramowice, Poznań Uniwersytet i Suchy Las. Stacje te mają być ponadto połączone z miejską infrastrukturą transportową - drogową i pieszo-rowerową.

"Wśród wyżej wymienionych przystanków kolejowych, firma szczegółowo opracuje koncepcje zagospodarowania dla stacji: Franowo, Kobylepole oraz Naramowice, jako niezwykle istotnych dla aktywizacji tych obszarów dla kolejowego ruchu pasażerskiego i stworzenie najlepszych warunków dla integracji z transportem miejskim" – podkreślił w komunikacie poznański magistrat.

Kolejnym z istotnych elementów inwestycyjnych ma być budowa jednotorowej łącznicy kolejowej pomiędzy obwodnicą towarową a linią 354 Poznań – Piła, która zlokalizowana będzie między nowym przystankiem Suchy Las a Poznań Strzeszyn. Inwestycja ma być uzupełnieniem prac, jakie firma BBF realizuje dla wykonywanego obecnie projektu dla PKP PLK "Prace na obwodnicy towarowej Poznania", który zakłada "weryfikację możliwości uruchomienia ruchu pasażerskiego na obwodnicy towarowej Poznania i wszelkich prac, które muszą być w tym celu wykonane, głównie z zakresie infrastruktury przystanków i peronów dla podróżnych".

Magistrat wskazał, że obecnie modernizacja obwodnicy towarowej miasta Poznania jest w fazie projektowania, natomiast sama inwestycja znajduje się na tzw. liście rezerwowej z szansami na dofinansowanie unijne.

Wartość umowy opiewa na kwotę ok. 150 tys. zł brutto, a czas realizacji zlecenia przewidziano na grudzień 2018 r.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
przystanek
  • Piotr Rokita – 02.08.2018

    W Krakowie mamy typowe Krakowskie Niedasie - produkt regionalny :/

  • Jacek Kortylewicz – 02.08.2018

    Do stacji powinny być doprowadzane linie tramwajowe (nie do wszystkich). Rowerem można jechać do każdej z nich juz dziś.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....