Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

TRAKO 2019: Startuje święto branży kolejowej

inforail
23.09.2019 17:00
0 Komentarzy

Na gdańskie targi TRAKO, któreodbywają się w dniach 24 – 27 września, przyjedzie ponad 700 wystawców z 30krajów. Wydarzenie to przede wszystkim spotkanie branżowe, ale fani transportuszynowego i ci, którzy rozważają karierę w kolejnictwie, także będą mieli swójdzień – ogólnodostępny piątek. Terenowa ekspozycja taboru dostępna jestcodziennie i bezpłatnie.

W odbywających się co dwa latatargach udział weźmie w tym roku ponad 700 wystawców z 30 krajów z całegoświata. TRAKO to największe w Polsce spotkania branży transportu szynowego idrugie co do wielkości i znaczenia targi kolejowe w Europie (po berlińskich). Wpoprzedniej edycji gdańskie targi odwiedziło ponad 16,5 tys. osób.

Najbardziej widoczną ekspozycję na targach stanowi wystawa taboru. W tym roku prezentowany będzie zarówno tabor kolejowy, jak i tramwajowy. Na specjalnie ułożonych w ciągu ulicy Żaglowej fragmentach torów ustawione będą między innymi tramwaj Stadler, który jeździ w czeskiej Ostrawie oraz pochodzący z zakładów Pesa Bydgoszcz Twist, budowany dla Gorzowa Wielkopolskiego. Tabor kolejowy ustawiony będzie na torach stacji Gdańsk Zaspa Towarowa. Zobaczyć będzie można między innymi nowe składy elektryczne Flirt dla Kolei Mazowieckich oraz lokomotywę Griffin dla PKP Intercity z nowosądeckiego Newagu

Miasteczko kolejowe

“Miasteczko kolejowe” wokółsiedziby Centrum Wystawienniczo – Kongresowego AMBEREXPO, gdzie odbywa się 13.edycja Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO, rośnie już od tygodnia.

Podekspozycję taboru oraz maszyn i urządzeń torowych przygotowano tu tysiąc metrówtorów.

TRAKO to przede wszystkimmiejsce spotkań przedstawicieli branży kolejowej i tramwajowej: organizatorówtransportu i przewoźników, dostawców technologii, producentów, dystrybutorów,przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, ekspertów, inżynierów,inwestorów, ale także pasjonatów kolei.

Seminaria i debaty

W ciągu czterech dni targów (od24 do 27 września; wtorek – piątek) odbędzie się ponad 40 wydarzeń: debat,seminariów, konferencji, prezentacji i sesji biznesowych. W międzynarodowymgronie uczestników poruszane będą aktualne i priorytetowe dla branży tematy.

Uczestnicy targów to nie tylkoprzedstawiciele globalnych korporacji, ale także czołówka największych polskichfirm z branży kolejowej i tramwajowej, prywatni i samorządowi przewoźnicy,dostawcy technologii dla kolei i taboru.

Szczegółowy opis wszystkichwydarzeń TRAKO`19 na stronie internetowej wydarzenia TUTAJ

Na zewnątrz

Wspomniana ekspozycja plenerowataboru prezentowana będzie na torach przy AmberExpo, (w tym także przy peronie GdańskStadion Expo). Zobaczyć będzie tu można tramwaje firm Stadler, PESA iModertrans oraz prawdziwą „perełkę”: historyczny wagon silnikowy z BergischeStahlindustrie z wagonem Carl Weyer. Jest to jeden z najstarszych składówtramwajowych w Polsce.

W plenerze eksponowane będąoczywiście także lokomotywy z wagonami: PKP Intercity, PESA, BombardierTransportation, NEWAG, PKP Cargo, PLASSER, Stadler oraz liczne maszyny torowe.

Plenerowa część targów jestdostępna bezpłatnie codzienne dla wszystkich chętnych. Hale wystawiennicze zaśudostępnione będą publiczności w piątek (27 września), bilet wstępu kosztuje 15zł.

Praca w kolei

Tego samego dnia w AmberExpoodbędzie się Dzień Edukacji i Kariery w branży transportu szynowego, któryprzygotowano z myślą o osobach poszukujących nowych wyzwań zawodowych (w tymtakże uczniach, studentach i doktorantach) oraz nauczycielach i dyrektorachszkół. Wystawcy TRAKO przedstawią oferty pracy, staży i praktyk. Wstęp na Dzieńjest bezpłatny – wystarczy się zarejestrować.

Od wtorku do czwartku targiTRAKO będą otwarte w godz. 10-17; w piątek w godz. 10-16.

Komentarze