TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Trzy lata Dartów, 11,5 mln przewiezionych pasażerów
- Opublikowano: 07.02.2019 11:39:45 6 komentarzy
Trzy lata Dartów, 11,5 mln przewiezionych pasażerów (foto: PKP IC)

Pociągi PesaDART jeżdżą w barwach PKP Intercity już od trzech lat. Przez ten czas na pokładzie składów podróżowało blisko 11,5 mln pasażerów. Pojazdy przejechały łącznie ponad 13,2 mln kilometrów.

Składy PesaDART, wyprodukowane przez bydgoską Pesę, po raz pierwszy wyjechały na tory 29 grudnia 2015 roku. Od tego czasu flota 20 pojazdów pokonała łącznie ponad 13,2 mln kilometrów. W samym 2018 roku pociągi PesaDART przejechały ponad 5,6 mln kilometrów. Firma Pesa, która prowadzi usługę utrzymania dla PKP Intercity floty pojazdów PesaDART, wykonała w ubiegłym roku 363 przeglądy planowej obsługi technicznej.

Rok 2018 potwierdził, że pojazdy PesaDART już dawno mają za sobą problemy wieku dziecięcego, najlepiej świadczą o tym wskaźniki gotowości i niezawodności, które utrzymują się na wysokim poziomie. Dla nas najważniejsze są jednak dobre opinie pasażerów i obsługi pojazdów – powiedział PR Manager Pesa Maciej Grześkowiak.

Pociągi PesaDART obsługują trasy dalekobieżne, takie jak Białystok – Jelenia Góra (przez Warszawę, Łódź, Częstochowę i Wrocław) czy Warszawa – Katowice. Od czasu rozpoczęcia eksploatacji do końca ubiegłego roku pojazdy przewiozły łącznie blisko 11,5 mln podróżnych, ciesząc się popularnością wśród różnych grup pasażerów. Niemal 2,2 mln pasażerów składów PesaDART stanowili studenci, blisko 950 tys. dzieci i ponad 850 tys. seniorzy. Najpopularniejsze były połączenia pomiędzy Warszawą a Łodzią, Białymstokiem, Wrocławiem, Skierniewicami i Częstochową. Najwięcej podróżnych (51%) kupiło swój bilet w kasie, 41% skorzystało w tym celu z internetu lub aplikacji mobilnej.

Na pokładzie pociągów PesaDART do dyspozycji pasażerów jest klimatyzowana, bezprzedziałowa przestrzeń pierwszej i drugiej klasy mieszcząca łącznie 356 osób. Pojazdy są wyposażone

w wygodne fotele, a przy każdym siedzeniu znajduje się indywidualne oświetlenie oraz gniazdko elektryczne. Do dyspozycji pasażerów jest także Wi-Fi oraz wydzielona część barowa. W składzie znajduje się 8 toalet, w tym jedna dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz posiadająca przewijaki dla rodziców podróżujących z małymi dziećmi. Pociąg wyposażony jest także w specjalne urządzenia ułatwiające dostanie się na pokład podróżnym o ograniczonej mobilności ruchowej. Pojazdy spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa TSI LOC&PAS oraz TSI PRM.

Pociągi PesaDART objęte są taryfą ekonomiczną, w ten sposób oferujemy naszym pasażerom wygodną podróż w atrakcyjnej cenie. Między innymi dzięki temu od kilku lat udaje się nam przekonać kolejnych podróżnych do korzystania z usług PKP Intercity – stwierdziła Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

20 elektrycznych zespołów trakcyjnych PesaDART zostało zakupionych przez PKP Intercity w 2013 roku w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013, z którego środków sfinansowano 70% inwestycji. Wartość projektu wyniosła 1,32 mld zł. Umowa, poza dostarczeniem pojazdów, obejmuje również ich serwis przez 15 lat.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
PESA
PKP Intercity
Dart
 • Kaszebe – 08.02.2019

  Jakoś nie przypominam sobie aby był podobny artykuł o Flirtach ,choć mogę się mylić? Zawsze można przypomnieć.

 • Alibaba – 08.02.2019

  Artykuł o Flirtach też był w tym złym i paskudnym InfoRailu: http://inforail.pl/20-milionow-km-flirtow-pkp-intercity-w-3-lata_more_111656.html. A wystarczy trochę poszukać...

 • Kaszebe – 08.02.2019

  Alibaba@ Dziękuję,nie każdy jest tak perfekcyjny by wszystko pamiętać albo mieć tyle czasu by szukać.Mały smaczek :DARTY przejechały 13,2 mln km a FLIRTY 20 mln km : (Wnioski nasuwają się same Jeszcze raz dzięki.

 • Alibaba – 08.02.2019

  Aha. Twoje nastawienie do portalu i PESY jest aż nadto widoczne... Niestety tym razem nie udało się dogryźć. Jaka szkoda :(

 • Kaszebe – 09.02.2019

  Co ma piernik do wiatraka? Portalu się nie czepiam,to nadinterpretacja. Po prostu nie jestem w stanie wszystkiego przeczytać czy spamiętać.Co do dogryzania,jeśli ktoś nie widzi różnicy między 13,2 a 20 mln km to nic nie poradzę. Te 6 800 000 km jest "smaczkiem",bardzo wysublimowanym ; )

 • zeus04 – 09.02.2019

  EU07 z różnych lokalizacji robiły skrajnie różne przebiegi dobowe. Podobnie jest i tutaj gdzie pojazdy są przypisane do różnych tras.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....