TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Trzy oferty na budowę nowego wiaduktu Biskupia Górka w Gdańsku
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 04.10.2017 09:14:40
Trzy oferty na budowę nowego wiaduktu Biskupia Górka w Gdańsku

Trzy podmioty zgłosiły oferty w przetargu ws. budowy nowego wiaduktu Biskupia Górka w Gdańsku. Ta ważna dla usprawnienia ruchu w centrum miasta inwestycja ma być zrealizowana do 2019 r. Samorząd otrzymał na nią ponad 117 mln zł dofinansowania z UE.

Koperty z ofertami dotyczącymi budowy nowego wiaduktu otwarto we wtorek w siedzibie Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Propozycje złożyły: firma Budimex, która chce wykonać zadanie kosztem ponad 143,6 mln zł, oraz dwa konsorcja, z których pierwsze składa się ze spółek Warbud i Eurovia Polska (oceniło ono zadanie na ponad 158,7 mln zł), a drugie – z firm PORR, PORR Bau i Przedsiębiorstwa Usług Technicznych Intercor (ponad 166,8 mln zł).

Jak poinformował Michał Piotrowski z referatu prasowego gdańskiego magistratu, po otwarciu ofert zostaną one zweryfikowane pod kątem formalno-prawnym i "w najbliższym czasie DRMG podpisze umowę z wykonawcą". "Wtedy też poznamy szczegółowy harmonogram realizacji inwestycji" – wyjaśnił Piotrowski. Dodał, że według planów zadanie powinno zostać zrealizowane do 2019 roku, a prace budowlane poprzedzą m.in. badania archeologiczne.

Zlokalizowany w ścisłym centrum Gdańska, na wysokości gmachów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego i Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, wiadukt jest jednym z kluczowych punktów układu drogowego miasta. Wiadukt, pod którym przebiegają tory kolejowe linii PKP i SKM, znajduje się w ciągu Traktu św. Wojciecha i łączy centrum Gdańska z południowymi dzielnicami oraz drogą krajową 91, prowadzącą na południe kraju.

Obiekt, który dziś spełnia taką rolę, jest w złym stanie technicznym, a jego konstrukcja sprawia, że ma niewystarczającą przepustowość.

Przetarg na budowę nowego wiaduktu Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ogłosiła w połowie maja br. Był to przetarg ograniczony: wykonawcy najpierw składali wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a po weryfikacji wniosków organizator przetargu wskazał firmy, które zostały zaproszone do składania ofert.

W pierwszym etapie przetargu wnioski o dopuszczenie do udziału złożyło 11 firm. Po weryfikacji dokumentów, do kolejnego etapu postępowania zakwalifikowało się pięć podmiotów i do nich wysłane zostały zaproszenia do złożenia ofert przetargowych. Ostatecznie trzy z nich złożyły ofertę.

Projekt inwestycji zakłada rozbiórkę istniejącego wiaduktu i budowę dwóch nowych wiaduktów drogowych w ciągu ulicy Trakt św. Wojciecha. Zaplanowano również przebudowę odcinków ulic Trakt św. Wojciecha, Okopowej, Zaroślak i Toruńskiej, a także zmianę układu drogowego wokół Baszty Białej, budowę odcinka ul. Nowe Podwale Grodzkie i budowę mostu nad Kanałem Raduni.

W ramach przedsięwzięcia, w sąsiedztwie nowego wiaduktu - przy ul. Okopowej, zbudowany zostanie również wielopoziomowy parking, który pomieści 475 samochodów. "Będzie on służyć klientom i pracownikom urzędów: marszałkowskiego i wojewódzkiego" – poinformował Piotrowski.

Łącznie inwestycja obejmuje budowę lub przebudowę ok. 2,5 km dróg w rejonie zbiegu ulic: Okopowej, Traktu św. Wojciecha i Toruńskiej w stronę Oruni.

Na przebudowę wiaduktu Gdańsk otrzymał ponad 117 mln zł unijnego dofinansowania z Programu Infrastruktura i Środowisko.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wiadukt
Gdańsk
budowa

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....