TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Trzy oferty na budowę nowego wiaduktu Biskupia Górka w Gdańsku
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 04.10.2017 09:14:40
Trzy oferty na budowę nowego wiaduktu Biskupia Górka w Gdańsku

Trzy podmioty zgłosiły oferty w przetargu ws. budowy nowego wiaduktu Biskupia Górka w Gdańsku. Ta ważna dla usprawnienia ruchu w centrum miasta inwestycja ma być zrealizowana do 2019 r. Samorząd otrzymał na nią ponad 117 mln zł dofinansowania z UE.

Koperty z ofertami dotyczącymi budowy nowego wiaduktu otwarto we wtorek w siedzibie Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Propozycje złożyły: firma Budimex, która chce wykonać zadanie kosztem ponad 143,6 mln zł, oraz dwa konsorcja, z których pierwsze składa się ze spółek Warbud i Eurovia Polska (oceniło ono zadanie na ponad 158,7 mln zł), a drugie – z firm PORR, PORR Bau i Przedsiębiorstwa Usług Technicznych Intercor (ponad 166,8 mln zł).

Jak poinformował Michał Piotrowski z referatu prasowego gdańskiego magistratu, po otwarciu ofert zostaną one zweryfikowane pod kątem formalno-prawnym i "w najbliższym czasie DRMG podpisze umowę z wykonawcą". "Wtedy też poznamy szczegółowy harmonogram realizacji inwestycji" – wyjaśnił Piotrowski. Dodał, że według planów zadanie powinno zostać zrealizowane do 2019 roku, a prace budowlane poprzedzą m.in. badania archeologiczne.

Zlokalizowany w ścisłym centrum Gdańska, na wysokości gmachów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego i Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, wiadukt jest jednym z kluczowych punktów układu drogowego miasta. Wiadukt, pod którym przebiegają tory kolejowe linii PKP i SKM, znajduje się w ciągu Traktu św. Wojciecha i łączy centrum Gdańska z południowymi dzielnicami oraz drogą krajową 91, prowadzącą na południe kraju.

Obiekt, który dziś spełnia taką rolę, jest w złym stanie technicznym, a jego konstrukcja sprawia, że ma niewystarczającą przepustowość.

Przetarg na budowę nowego wiaduktu Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ogłosiła w połowie maja br. Był to przetarg ograniczony: wykonawcy najpierw składali wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a po weryfikacji wniosków organizator przetargu wskazał firmy, które zostały zaproszone do składania ofert.

W pierwszym etapie przetargu wnioski o dopuszczenie do udziału złożyło 11 firm. Po weryfikacji dokumentów, do kolejnego etapu postępowania zakwalifikowało się pięć podmiotów i do nich wysłane zostały zaproszenia do złożenia ofert przetargowych. Ostatecznie trzy z nich złożyły ofertę.

Projekt inwestycji zakłada rozbiórkę istniejącego wiaduktu i budowę dwóch nowych wiaduktów drogowych w ciągu ulicy Trakt św. Wojciecha. Zaplanowano również przebudowę odcinków ulic Trakt św. Wojciecha, Okopowej, Zaroślak i Toruńskiej, a także zmianę układu drogowego wokół Baszty Białej, budowę odcinka ul. Nowe Podwale Grodzkie i budowę mostu nad Kanałem Raduni.

W ramach przedsięwzięcia, w sąsiedztwie nowego wiaduktu - przy ul. Okopowej, zbudowany zostanie również wielopoziomowy parking, który pomieści 475 samochodów. "Będzie on służyć klientom i pracownikom urzędów: marszałkowskiego i wojewódzkiego" – poinformował Piotrowski.

Łącznie inwestycja obejmuje budowę lub przebudowę ok. 2,5 km dróg w rejonie zbiegu ulic: Okopowej, Traktu św. Wojciecha i Toruńskiej w stronę Oruni.

Na przebudowę wiaduktu Gdańsk otrzymał ponad 117 mln zł unijnego dofinansowania z Programu Infrastruktura i Środowisko.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wiadukt
Gdańsk
budowa
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....