TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Tylko Cegielski chce budować wagony dla PKP Intercity
INFORAIL/PKP IC - Opublikowano: 13.06.2012 11:14:14 7 komentarzy
Tylko Cegielski chce budować wagony dla PKP Intercity

PKP Intercity otworzyło oferty na zakup 25 nowych wagonów pasażerskich, które w przyszłości będą obsługiwać trasę Wrocław –Poznań –Bydgoszcz –Gdynia. W przetargu została złożona jedna oferta - firmy H. Cegielski –Fabryka Pojazdów Szynowych. Poznański producent oszacował wartość oferty na 175 029 000,00 zł brutto, przy czym termin gwarancji i rękojmi określił na 5 lat. Przypomnijmy, że ostatnia przygoda przewoźnika z Cegielskim nie była zbyt udana. Mimo, iż wagony udało się wprowadzić do ruchu, nastąpiło to z olbrzymim opóźnieniem i w liczbie mniejszej niż pierwotnie zakładano. Czy tym razem będzie lepiej?  

Przewoźnik ogłaszając przetarg wskazał, że przy wyborze najkorzystniejszej oferty będzie kierował się kryterium ceny oraz gwarancji. PKP Intercity przeznaczyły na sfinansowanie zamówienia kwotę 188 905 253,66 zł brutto. Sfinansowanie zakupu wagonów ma zostać pokryte w 50% ze środków Unii Europejskiej, z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Przedmiotem toczącego się postępowania przetargowego jest projekt inwestycyjny polegający na zakupie przez PKP Intercity S.A. nowoczesnego taboru kolejowego, który będzie przeznaczony do realizacji kolejowych przewozów pasażerskich na trasie Wrocław –Poznań –Bydgoszcz –Gdynia. Projekt, zakłada zakup 25 fabrycznie nowych, pasażerskich wagonów kolejowych, w tym: 4 wagonów bezprzedziałowych klasy pierwszej, 9 bezprzedziałowych wagonów klasy drugiej (każdy z miejscami na przewóz 8 rowerów), 4 przedziałowych wagonów klasy pierwszej oraz 8 przedziałowych wagonów klasy drugiej przystosowanych do obsługi osób niepełnosprawnych. Przewoźnik wymaga, aby wszystkie wagony były przystosowane do prędkości nie mniejszej niż 160 km/h.

Obecnie PKP Intercity prowadzi cztery istotne programy modernizacji i zakupu taboru - pociągów oraz wagonów. Ich wartość wynosi 580 mln Euro (około 2,5 mld złotych). Wszystkie programy są współfinansowane ze środków UE. 

W 2011 roku spółka wykonała naprawy rewizyjne 890 wagonów oraz 59 lokomotyw, w sumie za kwotę ponad 160 mln zł. W 2012 roku PKP Intercity zaplanowało naprawy rewizyjne ponad 1000 wagonów i 150 lokomotyw. Strategia taborowa do 2014/15 roku zakłada, że docelowo przewoźnik dysponować będzie: 1700 wagonami, 300 wagonami specjalizowanymi, 200 lokomotywami do 120 km/h, 50 lokomotywami manewrowymi, 70 lokomotywami 160/200 km/h, 20 składami zespołowymi HS RST oraz 30 wagonami piętrowymi.

Dołącz do nas na Facebooku.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
wagon
Cegielski
przetarg
 • jatal – 13.06.2012

  Kilka uwag: === Nie Cegielski, tylko FPS. === Nie tylko FPS chciał, bo Pesa też chciała. === Była jedna ofertA, a otwierano ofertY? ;)

 • KW – 13.06.2012

  A nie H.Cegielski- FPS? A jak jest w zapisach przetargowych otwarcie oferty czy otwarcie ofert? A gdzie jest oferta PESY?

 • maszynista IC – 13.06.2012

  ze strony FPS: H.Cegielski - Fabryka Pojazdów Szynowych Spółka z o.o.

 • jatal – 15.06.2012

  Cegielski to podobnie jak Pesa, Solaris czy FPS tylko zasadniczy (rozpoznawalny) skrót. Od 1 kwietnia 2010 roku H.Cegielski - Fabryka Pojazdów Szynowych Spółka z o.o. nie ma nic wspólnego z HCP SA i jest własnością Agencji Rozwoju Przemysłu. === Istotą przetargów jest wielość ofert stąd liczba mnoga, ale już przed otwarciem wiadomo ile na stole leży kopert do otwarcia. === Nie ważne gdzie jest. Ważne, że wbrew tytułowi chciała ale uniemożliwiono jej to.

 • KW – 15.06.2012

  No i dalej nie wiem w czym tkwi problem?

 • jatal – 15.06.2012

  Albo w przeciążeniu redaktora pracą (stąd dodałem ";)"), albo w obojętności na rzetelne przedstawianie faktów?

 • KW – 15.06.2012

  Obawiam się, że żadna diagnoza nie jest trafiona. Co do faktów powtórzę jeszcze raz. W przetargu o którym mowa w materiale została złożona jedna oferta przez firmę H. Cegielski - FPS. W terminologii zamówień publicznych funkcjonuje pojęcie otwarcie ofert.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....