TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Ułatwienia dla podróżnych stały się faktem – system SITKol już działa
WWW.PKP.PL - Opublikowano: 07.07.2009 13:08:12
Ułatwienia dla podróżnych stały się faktem – system SITKol już działa

Warszawa, 29.06.2009 r., Planowanie podróży jeszcze nigdy nie było tak proste i przyjemne. Wszystko dzięki Systemowi Informacyjnej Obsługi Transportu Kolejowego - SITKol, którego program pilotażowy został uruchomiony przez Spółkę Telekomunikacja Kolejowa. Zadaniem SITKol –u jest poprawa jakości podróży kolejowej, zarówno na etapie jej planowania jak też w zakresie obsługi informacyjnej Klientów. Wartość projektu współfinansowanego z pieniędzy Unii Europejskiej wyniosła 3,6 mln euro.
Pilotażowe wdrożenie Systemu Informacyjnego Obsługi Transportu Kolejowego (SITKol) wychodzi naprzeciw oczekiwaniom podróżnych. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach funduszu TEN-T (Trans –European Networks for Transport) oraz przez Rząd RP z rezerwy celowej budżetu państwa w proporcji 50/50%. Wartość całego projektu wynosi 3,6 mln euro. Telekomunikacja Kolejowa sfinansowała ponadto, przygotowanie niezbędnej infrastruktury telekomunikacyjnej i urządzeń zasilających umożliwiających wdrożenie projektu w wysokości ok. 0,8 mln euro.

W ramach pilotażowego wdrożenia Systemu Informacyjnego Obsługi Transportu Kolejowego (SITKol), funkcjonuje portal internetowy www.sitkol.pl. Serwis ułatwia wymianę informacji między wszystkimi uczestnikami transportu kolejowego, w zakresie przewozu osób, bagażu i towarów. Zbudowany jest z trzech portali: Przewozów Pasażerskich, Transportu Kolejowego oraz Przewozów Towarowych. Poprzez Portal Przewozów Pasażerskich użytkownicy zaplanują swoją podróż „od drzwi do drzwi”po Polsce i całej Europie, z uwzględnieniem nie tylko pociągów, ale również środków transportu miejskiego. Funkcja ta jest obecnie dostępna tylko dla komunikacji w aglomeracji warszawskiej (autobus, tramwaj, metro). Dla pilotażowego uruchomienia i sprawdzenia tej funkcjonalności, Zarząd Transportu Miejskiego Warszawa udostępnia swoją bazę danych dla Projektu SITKol. TK Telekom planuje dalsze zintegrowanie systemu z innymi miastami.
Kolejnym udogodnieniem dla podróżnych jest możliwość otrzymania informacji o rzeczywistym biegu pociągów, w tym o ewentualnych opóźnieniach. Nowością jest również informacja o zakłóceniach w ruchu kolejowym. W jednym miejscu użytkownik otrzymuje spójną informację o całej trasie swojej podróży. Internet nie jest jedynym kanałem poprzez który użytkownik ma możliwość skorzystania z platformy SITKol. Zdecydowana większość funkcji jest dostępna również dla posiadaczy telefonów komórkowych. Wystarczy w przeglądarce WAP wpisać adres http://h2g.sitkol.pl lub http://mobile.sitkol.pl. Dzięki opcji „SITKOL Nawigator”użytkownik może zlokalizować miejsce, w którym obecnie się znajduje, zobaczyć plan okolicy tego miejsca, dodatkowo oznaczyć ten punkt, jako początek swojej podróży.
- SITKol to narzędzie, które może zrewolucjonizować rynek i znacznie poprawić jakość obsługi uczestników transportu kolejowego. Zastosowanie mediów komunikacyjnych pozwoli też na obniżenie kosztów przewozów kolejowych z jednej strony z drugiej zaś, da możliwość Klientom komfortowego zaplanowania podróży praktycznie od wyjścia z domu po moment dotarcia do punktu docelowego –powiedział Władysław Wilkans, Prezes Zarządu Telekomunikacji Kolejowej.
W ramach SITKol –u planowane jest również wprowadzenie usługi BILkom, która pozwalała będzie na dokonywanie rezerwacji miejsc oraz uiszczanie opłat za bilety elektroniczne za pomocą telefonu komórkowego.
Projekt SITKol jest niezwykle istotny w związku z organizacją w Polsce Mistrzostw Europy w piłce nożnej w roku 2012. Platforma technologiczna powstająca w ramach Projektu może umożliwić łatwe zaplanowanie podróży poprzez rozszerzenie i dostępność obsługi informacyjnej dla kibiców piłkarskich wybierających się na EURO 2012. Wymaga to jednak dalszego rozwoju projektu i jego dofinansowania.
Telekomunikacja Kolejowa Sp. z o.o. TK Telekom jest nowoczesnym, dynamicznie rozwijającym się operatorem telekomunikacyjnym. Udostępnia swoją sieć innym operatorom oraz oferuje usługi dla klientów biznesowych, administracji i klientów indywidualnych.
TK Telekom oferuje kompleksowe rozwiązania teleinformatyczne. Świadczy usługi transmisji danych (IP VPN/MPLS) i szerokopasmowego dostępu do Internetu, dzierżawi łącza cyfrowe i kanały optyczne oraz świadczy usługi głosowe realizowane zarówno za pomocą łączy analogowych, jak i poprzez sieci transmisji danych i Internet w technologii VoIP. Ze względu na wielkość i przepustowość sieci TK Telekom zalicza się do największych operatorów sieci szkieletowej w Polsce. Firma zarządza siecią ponad 28 000 km kabli, w tym 6 000 km linii światłowodowych o potencjale przepustowości 320 Gbit/s. Dzięki kompetencjom i rozwiniętej infrastrukturze świadczy usługi najwyższej jakości.

Udziałowcami Spółki są w 61,97% Skarb Państwa, w 38,03% PKP S.A. Wysokość kapitału zakładowego wynosi 395 659 000,00 złotych.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
PKP
TK Telekom
SITKol
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....