TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Umowa ŁKA z Newagiem do końca stycznia, dofinansowanie zapewnione
InfoRail.pl - Opublikowano: 09.01.2017 14:35:38 4 komentarze
Umowa ŁKA z Newagiem do końca stycznia, dofinansowanie zapewnione

Od września 2018 po łódzkich torach kursować będą pierwsze z 14 nowych pociągów. Dzięki temu siatka połączeń Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej ożywi południowo-wschodnią część województwa łódzkiego.

Marszałek województwa Witold Stępień przekazał w poniedziałek, 9 stycznia, podpisaną umowę na dofinansowanie projektu "Budowa Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej Etap II" z Regionalnego Programu Operacyjnego. Projekt obejmuje dostawę 14 trzyczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych wraz z ich 12-letnim utrzymaniem. Całkowity koszt to ponad 263 mln zł. Dofinansowanie z RPO wyniesie ponad 182 mln zł.

Projekt "Budowa systemu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej Etap II" pozwoli na rozwój siatki połączeń przewoźnika o kolejne linie - z Łodzi do Piotrkowa Trybunalskiego, Tomaszowa Mazowieckiego, Radomska, a po zelektryfikowaniu linii nr 25 również do Opoczna. ŁKA ogłosiła przetarg na "Dostawę elektrycznych zespołów trakcyjnych wraz ze świadczeniem usług ich utrzymania w ramach projektu "Budowa Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej Etap II". Wybrana została firma NEWAG S.A.

- Mam nadzieję, że do końca stycznia ŁKA podpisze umowę z wykonawcą ? zapowiedział Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego. ? Początek roku przywitał nas siarczystymi mrozami, ale to nasz regionalny przewoźnik wyróżnia się i może się pochwalić punktualnością i niezawodnością. W przyszłym roku ten wysoki standard obsługi i jakości odczują mieszkańcy kolejnych miast w regionie.

- Bardzo dziękuję, bo dzisiejsza umowa to gwarancja, że możemy kupić nowe pociągi ? mówił Janusz Malinowski, Wiceprezes Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. ? Dzięki temu zwiększymy częstotliwość kursów i ich kierunki, co bez dofinansowania nie byłoby możliwe.

Standard nowych pociągów nie będzie odbiegał od obecnego taboru Spółki. Pojazdy będą wyposażone min. w bezpłatne wifi, klimatyzację, gniazdka elektryczne, monitory. Pojazdy będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych zgodne z najnowszymi europejskimi normami dotyczącymi bezpieczeństwa.

Postępowanie przetargowe podlega obecnie kontroli Urzędu Zamówień Publicznych. Po jej zakończeniu będzie możliwe podpisanie umowy z firmą NEWAG S.A. Pierwsze pojazdy mają zostać dostarczone pod koniec 2018 roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ŁKA
Newag
Łódzkie
 • Adamos – 09.01.2017

  Coś nie zgadza się w artykule od września będzie kursować 14 nowych pojazdów a pierwsze mają być dostarczone w 4 kwartale 2018 roku ? To jakie bd kursować we wrześniu?

 • PPP – 10.01.2017

  A czy to nie jest tak, ze pierwsze mają być dostarczone w 4 kwartale 2017?

 • Adamos – 10.01.2017

  Artykuł mówi że 4 kwartał 2018 chyba jakaś pomyłka autora

 • Gl – 13.02.2017

  Kiedy polskie spolki sie polacza tak aby moc walczyc ze zdwojona sila za granica? Przez walke obu firm na lokalnym rynku i schodzeniu z kosztow okaze sie ze jeszcze obie pograza sie w tarapatach finansowych.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....