TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Umowa na prace w obszarze LCS Kutno podpisana
ZUE InfoRail.pl - Opublikowano: 05.04.2017 12:23:09 1 komentarz
Umowa na prace w obszarze LCS Kutno podpisana

Firma ZUE SA, w konsorcjum ze spółkami Budimex S.A., Strabag sp. z.o.o., Strabag Rail GmbH, Strabag Rail a.s. i Strabag Általános Építő Kft., umowę z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A na wykonanie robót budowlanych w obszarze LCS Kutno ? odcinek Żychlin-Barłogi w ramach projektu pn. "Prace na linii kolejowej E20 na odcinku Warszawa-Poznań ? pozostałe roboty, odcinek Sochaczew-Swarzędz", realizowanego w ramach Connecting Europe Facility (CEF). Wartość umowy wynosi 560 mln zł netto (688,8 mln zł brutto). Termin realizacji zadania to 42 miesiące od dnia rozpoczęcia prac.

Przedmiotem zamówienia jest budowa i modernizacja linii kolejowej nr 3 trasy E20 w obszarze LCS Kutno na odcinku Żychlin-Barłogi. W ramach inwestycji prace mają objąć 63 km torów. Zamówienie dotyczy m.in. przebudowy nawierzchni torów i podtorza, zabudowy rozjazdów, kompleksowej przebudowy stacji, posterunków ruchu i peronów, budowy budynku LCS w Kutnie, a także przebudowy sieci trakcyjnej, urządzeń nietrakcyjnych i urządzeń sterowania ruchem kolejowym oraz modernizacji sieci i urządzeń teletechnicznych. Przebudowa obszaru LSC Kutno ma na celu m.in. poprawę przepustowości linii oraz zwiększenie bezpieczeństwa ruchu kolejowego.

Modernizacja trasy Sochaczew-Swarzędz, a w tym odcinka Żychlin-Barłogi, pozwoli na przejazd 500 pociągów na dobę. Dzięki kompleksowej przebudowie, stacja w Kutnie istotnie zwiększy się swoje możliwości funkcjonalne, m.in. dzięki zapewnieniu możliwości równoczesnych wjazdów i wyjazdów pociągów z różnych kierunków. Inwestycja zakłada także powstanie nowych przejść podziemnych i peronów wyposażonych w wiaty, ławki, nowe oświetlenie i oznakowanie, w pełni dostosowanych do obsługi osób z ograniczoną możliwością poruszania się.

Międzynarodowa linia kolejowa E20, której elementem jest trasa Warszawa Zachodnia-Kunowice, a w tym obszar LCS Kutno i odcinek Żychlin-Barłogi, jest częścią drugiego Paneuropejskiego Korytarza Transportowego i jest najważniejszym oraz najkrótszym połączeniem krajów Unii Europejskiej z Europą Wschodnią i Azją.

Realizacja projektu na obszarze LCS Kutno to kolejna ważna umowa z PKP PLK w segmencie infrastruktury kolejowej, w której pozycja Grupy ZUE jest bardzo silna. Czekamy także na podpisanie kolejnych umów w przetargach, w których złożyliśmy najkorzystniejsze oferty, a które istotnie wzmacniają nasz portfel zamówień. Po pozytywnym sfinalizowaniu wszystkich z nich nasz portfel zamówień będzie opiewał na ponad 2 mld zł. Uczestniczymy w kolejnych przetargach i aktywnie poszukujemy nowych zadań, zarówno na rynku krajowym jak i za granicą, we wszystkich obszarach naszej działalności ? powiedział Wiesław Nowak, Prezes Zarządu ZUE S.A.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZUE
E20
  • Henryk – 05.04.2017

    Obraz polskiej kolei syf i porosniete trawą tory kolejowe

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....