TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Umowa na prace w obszarze LCS Kutno podpisana
ZUE InfoRail.pl - Opublikowano: 05.04.2017 12:23:09 1 komentarz
Umowa na prace w obszarze LCS Kutno podpisana

Firma ZUE SA, w konsorcjum ze spółkami Budimex S.A., Strabag sp. z.o.o., Strabag Rail GmbH, Strabag Rail a.s. i Strabag Általános Építő Kft., umowę z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A na wykonanie robót budowlanych w obszarze LCS Kutno ? odcinek Żychlin-Barłogi w ramach projektu pn. "Prace na linii kolejowej E20 na odcinku Warszawa-Poznań ? pozostałe roboty, odcinek Sochaczew-Swarzędz", realizowanego w ramach Connecting Europe Facility (CEF). Wartość umowy wynosi 560 mln zł netto (688,8 mln zł brutto). Termin realizacji zadania to 42 miesiące od dnia rozpoczęcia prac.

Przedmiotem zamówienia jest budowa i modernizacja linii kolejowej nr 3 trasy E20 w obszarze LCS Kutno na odcinku Żychlin-Barłogi. W ramach inwestycji prace mają objąć 63 km torów. Zamówienie dotyczy m.in. przebudowy nawierzchni torów i podtorza, zabudowy rozjazdów, kompleksowej przebudowy stacji, posterunków ruchu i peronów, budowy budynku LCS w Kutnie, a także przebudowy sieci trakcyjnej, urządzeń nietrakcyjnych i urządzeń sterowania ruchem kolejowym oraz modernizacji sieci i urządzeń teletechnicznych. Przebudowa obszaru LSC Kutno ma na celu m.in. poprawę przepustowości linii oraz zwiększenie bezpieczeństwa ruchu kolejowego.

Modernizacja trasy Sochaczew-Swarzędz, a w tym odcinka Żychlin-Barłogi, pozwoli na przejazd 500 pociągów na dobę. Dzięki kompleksowej przebudowie, stacja w Kutnie istotnie zwiększy się swoje możliwości funkcjonalne, m.in. dzięki zapewnieniu możliwości równoczesnych wjazdów i wyjazdów pociągów z różnych kierunków. Inwestycja zakłada także powstanie nowych przejść podziemnych i peronów wyposażonych w wiaty, ławki, nowe oświetlenie i oznakowanie, w pełni dostosowanych do obsługi osób z ograniczoną możliwością poruszania się.

Międzynarodowa linia kolejowa E20, której elementem jest trasa Warszawa Zachodnia-Kunowice, a w tym obszar LCS Kutno i odcinek Żychlin-Barłogi, jest częścią drugiego Paneuropejskiego Korytarza Transportowego i jest najważniejszym oraz najkrótszym połączeniem krajów Unii Europejskiej z Europą Wschodnią i Azją.

Realizacja projektu na obszarze LCS Kutno to kolejna ważna umowa z PKP PLK w segmencie infrastruktury kolejowej, w której pozycja Grupy ZUE jest bardzo silna. Czekamy także na podpisanie kolejnych umów w przetargach, w których złożyliśmy najkorzystniejsze oferty, a które istotnie wzmacniają nasz portfel zamówień. Po pozytywnym sfinalizowaniu wszystkich z nich nasz portfel zamówień będzie opiewał na ponad 2 mld zł. Uczestniczymy w kolejnych przetargach i aktywnie poszukujemy nowych zadań, zarówno na rynku krajowym jak i za granicą, we wszystkich obszarach naszej działalności ? powiedział Wiesław Nowak, Prezes Zarządu ZUE S.A.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZUE
E20
  • Henryk – 05.04.2017

    Obraz polskiej kolei syf i porosniete trawą tory kolejowe

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....