TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

UTK kontroluje pociąg Przewozów Regionalnych
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 05.07.2019 09:23:42
UTK kontroluje pociąg Przewozów Regionalnych (foto: UTK)

Inspektorzy Urzędu Transportu Kolejowego sprawdzali w piątek pociąg Przewozów Regionalnych z Bydgoszczy do Gdyni. To jedna ze 150 dodatkowych kontroli, które zostaną przeprowadzone w okresie wakacyjnym i obejmą składy wyruszające do popularnych miejscowości turystycznych.

To jedna z wakacyjnych kontroli, których zamierzamy w tym roku przeprowadzić ok. 150. Będziemy sprawdzali stan techniczny pojazdów, jak również komfort podróżowania. Kontrola obejmuje także działanie klimatyzacji, być może dziś niepotrzebnej, ale w wakacje niezwykle ważnej, a także ogrzewanie, czystość, wyposażenie pojazdu - mówił na briefingu w Bydgoszczy prezes UTK Ignacy Góra.

Inspektorzy sprawdzają w trakcie kontroli także działalność wielu elementów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo m.in. zestawów kołowych i hamulców, działanie drzwi, monitoringu czy kwalifikacje maszynistów i drużyny konduktorskiej. Piątkowa kontrola, chociaż jej szczegółowe wyniki będą jeszcze analizowane, nie wskazała na żadne poważniejsze problemy, które uniemożliwiłyby wyjazd pasażerów do Gdyni.

Takie kontrole mogą zaowocować m.in. wyłączeniem z eksploatacji pociągów bądź ograniczenia ich eksploatacji.

Pociągi dzielą się na te, które są klimatyzowane i te, które jeszcze nie są klimatyzowane. Mamy w Polsce 36 procent wagonów wyposażonych w klimatyzację. Najlepsza sytuacja jest w grupie spalinowych pojazdów trakcyjnych, bo tam ten procent dochodzi do 70. W ciągu roku rozpatrujemy ok. 1400 skarg pasażerów. W pierwszym półroczu tego roku wpłynęło do mnie 570 skarg. Najczęściej podróżni są niezadowoleni z jakości obsługi - zarówno konduktorskiej, jak i przy okienkach, gdzie panie sprzedają bilety - dodał prezes UTK.

W tym roku UTK przeprowadził już 186 kontroli i sprawdził ponad 350 pociągów. W 2018 roku wydano 93 decyzje o wyłączeniu bądź ograniczeniu eksploatacji pojazdów kolejowych.

W ostatnim czasie jakość toalet w polskich pociągach bardzo się poprawiła i skarg na ten aspekt podróżowania jest mniej niż w poprzednich latach. Pasażerowie skarżą się też na punktualność pociągów - podkreślił Góra.

Przyznał, że wakacyjne, dodatkowe kontrole mają jeszcze zwiększyć bezpieczeństwo i komfort podróży koleją, czyli środkiem transportu, który w ostatnim czasie notuje wzrost popularności w Polsce. Są one przeprowadzane szczególnie na trasach turystycznych, które w wakacje są chętnie wybierane przez podróżnych - w tym rodziny z dziećmi.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
UTK
Przewozy Regionalne
kontrola

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....