TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Utrudnienia także na Węgrzech
PAP - Opublikowano: 15.07.2016 10:08:26
Utrudnienia także na Węgrzech

Opóźnienia w kursowaniu pociągów, zniszczenia oraz pożary budynków i utrudnienia na drogach spowodował na Węgrzech front burzowy, który nadszedł po wielu dniach upałów ? poinformowały w czwartek władze węgierskie i media.

Porywisty wiatr powalił wiele drzew, które zablokowały szlaki komunikacyjne; w wielu miejscach występowały też przerwy w dostawach prądu. Pozalewało piwnice, wybuchały pożary z powodu uderzeń pioruna.

Według informacji Węgierskich Kolei Państwowych z czwartku rano burza spowodowała w wielu częściach kraju zakłócenia w kursowaniu pociągów, m.in. z powodu zniszczenia sieci trakcyjnej czy zablokowania torów przez upadające drzewa. Z tego względu występują opóźnienia w ruchu kolejowym. Na niektórych trasach ruch w ogóle jest niemożliwy i uruchomiono autobusy zastępcze.

Z powodu zwalonych drzew konieczne było także zamknięcie na pewien czas ruchu kołowego na niektórych drogach.

Według danych Krajowej Dyrekcji ds. Zapobiegania Katastrofom z powodu burz w różnych częściach kraju ponad 400 razy wzywano strażaków i nadal w prawie 50 miejscach pracują oni nad usuwaniem skutków żywiołu. W czwartek rano najwięcej zgłoszeń napływało z komitatu (województwa) Baranya na południu Węgier.

Dyrekcja podała, że w przylegającym do Balatonu komitacie Veszprem, gdzie strażacy musieli interweniować tyle razy, ile w zwykłe dni w całym kraju, usuwanie skutków wichury może potrwać kilka dni. Zgłoszenia dotyczyły m.in. zniszczenia dachów przez padające drzewa i zalania budynków.

W Budapeszcie, gdzie burza trwała przez całą noc i gdzie nadal pada, straty były mniejsze ? na jednym z placów drzewo przywaliło samochód, w innym miejscu rozszczepiony na dwie części konar runął aż na trzy samochody. Na obrzeżach stolicy zalane zostało do wysokości pół metra przejście podziemne pod torami i trwa wypompowywanie wody.

W dwóch miejscach ? Dunaujvaros i Velence w centralnej części kraju ? wstrzymano imprezy na świeżym powietrzu. W Dunaujvaros po pewnym czasie wznowiono festiwal rockowy, ale w Velence uczestnicy Krajowego Studenckiego Spotkania Turystycznego nadal czekają na poprawę pogody. Według portalu pogodowego Idoekep.hu w Velence zniszczonych zostało wiele namiotów.

Portal informuje też, że w niektórych miejscach spadł grad wielkości orzechów. Portal Index podał zaś, powołując się na informacje czytelników, że doszło do zawalenia się obory, w której zginęło kilka zwierząt.

Według służb meteorologicznych front burzowy, która zmierza z zachodu na wschód, w czwartek nadal będzie się dawał we znaki we wschodniej części kraju, zaś na zachodzie utrzyma się silny wiatr.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Węgry

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....