TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Uzasadnienie do zmian w Programie Parkuj i Jedz Województwa Mazowieckiego
Janusz Piechociński - Opublikowano: 18.03.2007 21:12:05
Uzasadnienie do zmian w Programie Parkuj i Jedz Województwa Mazowieckiego

Prezentujemy zmiany do Programu Park &Ride (Parkuj i Jedź) na Mazowszu przygotowane przez władze samorządowe w porozumieniu ze Spółką Koleje Mazowieckie i PKP Oddział Nieruchomości S.A.

Lokalizacje zatwierdzone Uchwałą Sejmiku Województwa Mazowieckiego Nr 137 z dnia 5 września 2005 r., zostały wyselekcjonowane przez „Koleje Mazowieckie - KM\' spółka z o.o., na podstawie badań potoku podróżnych i ustaleń wynikających z rozmów z przedstawicielami samorządów terytorialnych, którzy znając lokalne potrzeby, wyrazili chęć bliskiej współpracy z inwestorem w zakresie przygotowania dokumentacji projektowej oraz wydawania stosownych zezwoleń. Wspólnym celem jest zrealizowanie nowoczesnych obiektów, identyfikowanych z samorządową spółką przewozową jaką są „Koleje Mazowieckie - KM\' spółka z o.o. Na obecną chwilę „Koleje Mazowieckie - KM\' spółka z o.o. zawarły z PKP Oddział Nieruchomości S.A. w Warszawie 29 umów oraz l umowę z miastem Siedlce na dzierżawę gruntów przeznaczonych na budowę parkingów.
Zgodnie z wyżej przywołaną Uchwałą Nr 137 Sejmiku Województwa Mazowieckiego całość programu realizacji zadania opiewa na 40 lokalizacji. Brakujące lokalizacje będą uzupełniane w miarę regulowania praw do gruntu przez PKP Oddział Nieruchomości S.A. w Warszawie lub w miarę zawierania umów z samorządami miast i gmin wytypowanych do budowy. Uchwała nie jest sprzeczna z zasadami demokratycznego państwa prawa, ponieważ konieczność wprowadzenia aktualizacji wynika z przyczyn obiektywnych, pozostających poza możliwościami działań Zamawiającego, gdyż realizacja całego programu budowy parkingów oparta jest w olbrzymiej większości na możliwości dzierżawienia terenów pod budowę od PKP Oddział Nieruchomości S.A. w Warszawie.
Zasadniczymi przyczynami proponowanej aktualizacji są:
- możliwości jednostek wydzierżawiających grunty pod zamierzone inwestycje,
- wielkości potoku podróżnych,
- brak miejsca na lokalizację według stanu zaktualizowanego na koniec miesiąca stycznia 2006 r., co skutkuje koniecznością wykreślenia następujących lokalizacji, w. Grodzisku Mazowieckim, Sochaczewie, Sulejówku Miłosnej, Warszawie Międzylesiu i Garwolinie.
Natomiast w przypadku:
- zmiany lokalizacji z Czachówka Południowego na Nową Iwiczną - przyczyną jest znacznie większa ilości podróżnych wsiadających w Nowej Iwicznej oraz deklaracja ścisłej współpracy ze strony miejscowego samorządu,
- zmiana lokalizacji z Jesionki na Jaktorów wynikła z niemożności zawarcia umowy na lokalizację w Jesionce oraz z niewielkiej ilości podróżnych wsiadających na tej stacji. Natomiast lokalizacja w Jaktorowie jest konsekwencją zawarcia w dniu 20.10.2005 r., umowy dzierżawy z właścicielem gruntu tj. PKP Oddział Nieruchomości w Warszawie obejmującej również lokalizacje w: Piasecznie, Żyrardowie, Brwinowie, Ożarowie Maz.,
Legionowie, Ciechanowie, Otwocku i Celestynowie oraz lokalizację w Siedlcach na podstawie umowy użyczenia z Urzędem Miasta Siedlce.
Zawarcie w sumie dziesięciu umów, umożliwiło uruchomienie i przeprowadzenie przez spółkę samorządową „Koleje Mazowieckie - KM\' spółka z o.o., zleconej jej Uchwałą Zarządu Województwa Mazowieckiego Nr 2131/231/05 z dnia 8 listopada 2005 r. przeprowadzenie procedury przetargowej na realizację pierwszego etapu budowy parkingów w systemie „Parkuj i Jedź\'. Zatwierdzenie proponowanego zakresu aktualizacji umożliwi rozpoczęcie procesu inwestycyjnego, którego zakończenie nastąpi po upływie sześciu miesięcy od dnia podpisania umowy z wykonawcą. Po przyjęciu proponowanych zmian przez Sejmik Województwa Mazowieckiego do wdrożenia Programu Parkuj i Jedz wpisano :
-Linia Warszawa - Radom: Radom, Pionki, Warka ,Piaseczno, Zalesie Górne, Nowa Iwiczna
-Linia Warszawa –Skierniewice: Żyrardów, Brwinów, Pruszków, Milanówek, Jaktorów
-Linia Warszawa - Łowicz: Ożarów Maz., Błonie, Teresin –Niepokalanów
-Linia Warszawa –Działdowo: Legionowo, Nowy Dwór Maz., Nasielsk, Ciechanów, Mława
-Linia Warszawa –Małkinia/Ostrołęka: Wołomin, Tłuszcz, Wyszków, Ostrołęka, Łochów, Małkinia, Zielonka
-Linia Warszawa –Mińsk Maz.: Mińsk Maz., Mrozy, Siedlce, Dębe Wielkie
-Linia Warszawa –Dęblin: Otwock, Celestynów, Pilawa, Łaskarzew, Sobolew.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Park&ride
stacja
kolej
pociąg
parking
Koleje Mazowieckie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....