TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Velaro Novo – nowy pociąg dużych prędkości
- Opublikowano: 17.06.2018 09:47:02
Velaro Novo – nowy pociąg dużych prędkości (wiz. Siemens)

Siemens zaprezentował nowy projekt pociągu dużych prędkości Velaro Novo, który wg producenta ustanawia nowe standardy wydajności i zrównoważonego rozwoju oraz oferuje nowy poziom komfortu dla pasażerów w czasie podróży.

Siemens podał, że planuje stosować nowo-zaprojektowaną platformę pociągu dużych prędkości na trasach kolejowych na całym świecie. Pociągi będą mogły kursować z prędkością między 250-360 km/h.

Pociąg Velaro Nowo jest nasza odpowiedzią na globalne zapotrzebowanie na transport dużych prędkości. Pociąg otwiera nowy rozdział w chlubnej księdze sukcesów projektu Velaro i pozwala zaoferować pasażerom przewoźnika komfort i ekonomiczne rozwiązania w całym okresie eksploatacji pociągu. To co dziś prezentujemy to wynik pięciu lat pracy, platforma charakteryzuje sie niskim poborem energii i niskimi kosztami prac naprawczych, a jednocześnie zapewnia maksymalną dostępność i niezawodność - mówi Sabrina Soussan, prezes w Siemens Mobility Division.


Siemens podał, że pociąg jest w stanie rozwinąć prędkość 300 km/h, zużywa o 30% mniej energii niż jego poprzednik z linii Velaro, co przekłada się na oszczędność 1.375 ton dwutlenku węgla rocznie. Dzięki lekkiej konstrukcji, ciężar pojazdu został zredukowany o 15%. Jednocześnie ilość miejsca dla pasażerów została zwiększona o 10%. Idea projektu oparta jest na pustej tubie, co oznacza, że we wnętrzu pojazdu nie ma stałych elementów i może ono być aranżowane według zaleceń klienta. Tego typu opcje sprawiają, że Velaro Novo jest wyjątkowo rozwojowym projektem na przyszłe lata, a pociąg może zostać w każdej chwili dostosowany do zmieniających się wymagań przewoźnika. Koszty napraw i prac konserwacyjnych zostały zredukowane dzięki urządzeniom pomiarowym i czujnikom najnowszej technologii.

Spółka Siemens poinformowała, że testuje elementy nowego pociągu od kwietnia tego roku. Pojazd testowy, zintegrowany z ICE S i obsługiwany przez DB Systemtechnik, jest obecnie testowany na różnych trasach w Niemczech.

Siemens wyprodukował już cztery generacje pociągu Velaro. Są one w użyciu od roku 2000 i obecnie służą na trasach w Niemczech, Holandii, Belgii, Szwajcarii, Hiszpanii, Francji, Chin, Rosji, Wielkiej Brytanii i Turcji. Flota Velaro codziennie przemierza milion kilometrów tras. W Niemczech Velaro jest używany z oznakowaniem ICE 3 (seria 407), w flocie Deutsche Bahn AG. Siemens rozpoczął prace nad projektem nowego Velaro Nowo w roku 2013 i szacuje się, że pierwsze gotowe pociągi rozpoczną służbę na trasach komercyjnych w roku 2023.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Siemens
KDP
Velaro

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....