TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

W 2019 r. PFRON dofinansuje zakup 55 autobusów
InfoBus.pl - Opublikowano: 02.09.2019 15:00:27
W 2019 r. PFRON dofinansuje zakup 55 autobusów; fot. Otokar Polska

Na poprawę warunków transportowych PFRON przeznaczy w 2019 roku blisko 34,7 mln złotych, to ponad 4,6 mln więcej niż rok wcześniej.

W 2019 r. zakupionych zostanie w sumie 357 pojazdów, w tym 302 mikrobusy i 55 autobusów.

Fundusze trafią także do urzędów, szkół i środowiskowych domów samopomocy, które zniwelują bariery dostępności dla osób niepełnosprawnych. Zwiększy się też dostępność warsztatów terapii zajęciowej. W tym roku w całej Polsce planowana jest realizacja 570 takich projektów na łączną kwotę 65 mln złotych.

W Wielkopolsce

W tym roku z PFRON zł do 27 wielkopolskich powiatów trafi 5,5 mln zł z przeznaczeniem na wsparcie dla osób niepełnosprawnych w ramach programu wyrównywania różnic między regionami. Dzięki tej kwocie samorządy będą mogły m.in. zadbać o transport osób niepełnosprawnych i usuwanie barier architektonicznych.

W piątek w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu prezes PFRON Marlena Maląg podpisała z przedstawicielami sześciu powiatów kolejne umowy; dofinansowanie PFRON w ramach podpisanych umów na wyrównywanie różnic opiewa na kwotę 1,3 mln zł. Ze środków skorzysta około tysiąca osób niepełnosprawnych z powiatów czarnkowsko-trzcianeckiego, nowotomyskiego, poznańskiego, pilskiego, szamotulskiego i tureckiego.

Większa mobilność

-"Wielkopolskie powiaty stają się coraz bardziej dostępne. Zmiany, które dokonują się na naszych oczach, mają wpływ na codzienne funkcjonowanie osób niepełnosprawnych w lokalnych społecznościach" – powiedziała w piątek Maląg.

Dzięki pozyskany środkom do potrzeb osób niepełnosprawnych przystosowane zostaną szkoły w Wieleniu i Pile, gminne przedszkole w Wieleniu oraz internat Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zbąszyniu, który zostanie wyposażony w windę. Zakupionych zostanie także dziewięć mikrobusów dla osób niepełnosprawnych i jeden autobus.

-"Nowe pojazdy pozwolą na udział osób niepełnosprawnych w zajęciach organizowanych przez lokalne szkoły, centra edukacyjne, środowiskowe domy samopomocy czy warsztaty terapii zajęciowej. Pieniądze trafią także do szkół, przedszkoli czy na zadania związane z rehabilitacją" – powiedziała Maląg.

W sumie na wyrównywanie różnic między regionami PFRON przekazuje w tym roku samorządom województwa wielkopolskiego środki w wysokości około 5,5 mln złotych. Zakupionych zostanie m.in. 31 mikrobusów i trzy autobusy. Dzięki dofinansowaniu Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Nasz Dom - Nasz Świat" utworzy w Lesznie warsztat terapii zajęciowej. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
niepełnosprawny
PFRON
Wielkopolskie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....