TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

W 2027 r. do Łomży i Ostrołęki pojedziemy szybkimi pociągami. Ponad 200 km/h
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 02.10.2018 13:55:07 2 komentarze
W 2027 r. do Łomży i Ostrołęki pojedziemy szybkimi pociągami. Ponad 200 km/h (foto: Twitter/MI)

Ostrołęka i Łomża mają mieć szybkie połączenie kolejowe z Centralnym Portem Komunikacyjnym. Do 2027 r. w tym regionie powstanie 150 km nowych linii kolejowych na potrzeby transportu regionalnego i dalekobieżnego - zapowiedział wiceminister infrastruktury Mikołaj Wild.

"W części mówimy o modernizacji, a w części o budowie nowych torów, tak by po szlakach kolejowych mogły poruszać się szybkie pociągi dalekobieżne z prędkością ponad 200 km/h" – powiedział podczas konferencji prasowej w Ostrołęce wiceminister, pełnomocnik rządu ds. CPK Mikołaj Wild.

Minister zapowiedział budowę i częściowe odremontowanie torów na dwóch odcinkach: Ostrołęka – Łomża – Pisz o długości 98 km oraz Pisz – Giżycko o długości 52 km. Mają one włączyć Ostrołękę, Kolno i Łomżę do sieci połączeń dalekobieżnych i bezpośrednio skomunikować te miasta z Warszawą. Trasa do Giżycka ma także zwiększyć potencjał turystyczny tych miejscowości.

"Harmonogram prac jest pisany przez perspektywy unijne" – przyznał Wild. -"Obecnie trwają prace nad przygotowaniem nowej perspektywy. Chcemy, by m.in. przedstawione dziś projekty były sfinansowane jeszcze z obecnej perspektywy, jeszcze przed rokiem 2020. Jeżeli to się uda, prace budowlane będą mogły ruszyć w okolicach 2021 r., przy założeniu dostatecznego finansowania, o czym obecnie rozmawiamy na poziomie unijnym" – powiedział Wild.

Po zrealizowaniu programu Komponentu Kolejowego CPK, co według zapowiedzi wiceministra ma nastąpić do 2027 r., szacowany czas przejazdu z Ostrołęki do CPK ma wynieść 1 godz. 28 min., do Warszawy 1 godz. 5 min., do Giżycka 1 godz. 11 min., a do Łomży 18 min.

"Łomża jest obecnie w bardzo złej sytuacji, bo została całkowicie pozbawiona dostępu do kolei. Jest jednym z większych miast w Polsce, gdzie kolej nie dochodzi. Będziemy to zmieniać i włączać Łomżę w system połączeń dalekobieżnych, a to jest olbrzymia szansa rozwojowa dla tego miasta" - zapowiedział wiceminister.

Mikołaj Wild zaznaczył, że w Polsce istnieje jeszcze 100 miast powyżej 10 tys. mieszkańców, które nie mają dostępu do połączeń kolejowych. Przy realizacji CPK miasta takie jak: Jastrzębie – Zdrój, Końskie, Węgorzewo, Kolno, Dąbrowa Tarnowska, Busko – Zdrój czy Tomaszów Lubelski pojawią się na kolejowej mapie kraju. Dodał też, że wszyscy mieszkańcy Polski będą w zasięgu stacji kolejowej w odległości nie większej niż 30 km od miejsca zamieszkania.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łomża
Ostrołęka
CPK
Mikołaj Wild
  • sphinx – 02.10.2018

    A ja bez kozery powiem pińcet!

  • kolejFAN – 04.10.2018

    przestańcie wklejać te bzdury. to aż zakrawa na 1 kwietnia...Piekiełkiem kiedy pojedziemy? za rok?

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....