TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

W Beskidy po nowej infrastrukturze
InfoRail.pl - Opublikowano: 20.04.2018 10:52:18
W Beskidy po nowej infrastrukturze (foto: PKP PLK)

PKP Polskie Linie Kolejowe kończą remont mostu nad rzeką Białą w Grybowie. Będą lepsze podróże w Beskidy trasą Tarnów – Muszyna. Na inwestycję przeznaczono ponad 60 mln zł.

Podróżni korzystają już z odnowionych peronów w Ptaszkowej i Mszalnicy. Będzie przebudowany wiadukt kolejowy w Nowym Sączu – podaje spółka.

Inwestycja PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na odcinku Grybów – Kamionka Wielka ułatwi dostęp do małopolskich atrakcji turystycznych na południu regionu. PLK wymieniają tory, rozjazdy i elementy sieci trakcyjnej. Trwa przebudowa peronów, urządzeń sterowania ruchem kolejowym oraz obiektów inżynieryjnych i przejazdów kolejowo-drogowych. Wykonawca przygotowuje się do przebudowy wiaduktu w Nowym Sączu przy ul. Zielonej. Inwestycja jest kontynuacją prac rozpoczętych w sierpniu 2017 r.

Podróżni korzystają już z odnowionych peronów na stacji Ptaszkowa i przystanku Mszalnica, które zostały wyposażone w nowe wiaty, ławki i tablice informacyjne. Jest też lepsze oświetlenie oraz oznakowanie. Zamontowano także system dotykowy dla osób niedowidzących. W połowie bieżącego roku do dyspozycji pasażerów będą kolejne przebudowane obiekty, które ułatwią korzystanie z komunikacji kolejowej.

Kończy się remont mostu kolejowego w Grybowie. To ważny punkt inwestycji na trasie Tarnów – Muszyna. Obiekt o długości 137 m ma 6-przęseł. Jest odnowiony, wzmocniony i zabezpieczony przed korozją. Przy filarach umacniane są brzegi rzeki.

Przebudowa wiaduktu w Nowym Sączu przy ul. Zielonej ma istotne znaczenie dla ruchu kolejowego i drogowego. Obiekt zapewni sprawniejszy i bezpieczniejszy przejazd pociągów. Podobnie będzie dla samochodów. Dzięki inwestycji PLK wiadukt będzie wyższy i szerszy. (wysokość 4,20 m, szerokość 10 m). Auta pojadą po 2 pasach ruchu po 3 m. Będzie wygodniejsze przejście dla pieszych w rejonie ul. Zielonej. Rozpoczęła się już przebudowa torów w rejonie wiaduktu. W czerwcu wykonawca będzie ściągał przęsła. Zadanie obejmuje min. budowę nowych podpór i przęseł oraz przebudowę torów i montaż rozjazdu.

Inwestycje między Grybowem a Kamionką Wielką zwiększą poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym a także drogowym. Zapewni go przebudowa 22 przejazdów kolejowo-drogowych min. w Grybowie, Ptaszkowej, Białej Wyżnej, Mszalnicy. Nowa nawierzchnia jezdni usprawni przejazd samochodów i ruch pieszy.

Prace PLK na trasie Tarnów – Muszyna, obejmują też 28 obiektów inżynieryjnych, w tym 5 wiaduktów i 4 mosty. Szybsze podróżowanie na trasie zapewni wymiana ok. 19 km torów.

Dwa zadania inwestycyjne tj. dotyczące odcinka Grybów – Kamionka oraz wiaduktu w Nowym Sączu, zaplanowano w latach 2017 – 2018. Realizowane są w ramach projektu "Prace na linii kolejowej nr 96 na odcinku Tarnów – Muszyna" i finansowane ze środków budżetowych.

Ich łączna wartość to 62 mln zł netto. Zasadniczym celem prac jest zwiększenie kolejowej dostępności regionów atrakcyjnych turystycznie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
wiadukt
most

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....